مارا در گوگل محبوب کنید ...

face.png face.png
 • کاربران آنلاین : 0
 • بازدید امروز : 3454
 • بازدید دیروز : 5809
 • بازدید این هفته : 45179
 • بازدید این ماه : 194713
 • بازدید کل : 2227214


telegram

فروید، “پدر” علم روانکاوی، بر این باور است که برقراری رابطه جنـسی در انسان از دو خـواستگاه متفاوت نشات می گیرد. رویـکرد اولـیه غـریزی یـا فیزیـولوژیـک اسـت و دیـگری پـی آمد مـاهیـت نفسانی-عـاطفی انسـان ـاست. با در نظر گرفتن دیـدگاه فیـزیولوژیک، رابطه ی جنسی در نتیجه رشـد ویژگی های ابتدایی جنسی در افراد ایجاد می شود. به عبارت دیگر انسان ها زمانی که از نظر جسمی به رشد کافی میرسند، آمـادگی بـرقرای ارتبـاط جنسی را پیدا می کنند. (این دوران که بلوغ نام دارد، در خانم ها در سن 18 سالگی و در آقایون در سن 21 سالگی به آخرین مرحله ی خود می رسد.)

خود ارضایی

خود ارضایی

.

در طول 7 سـال ابتـدایی زنـدگی، نیروی جنسی در یک پسر بچه در تمام قسمت های بدن او توزیع می شود. از 7 تا 14 سالگی، نیروی جنسی به اعضای جنسی منتقل می گردد ( در آقایون بیضه ها و در خانم ها تخمدان) در این زمان تفاوت های ظاهری میان جنس مذکر و مونث پدید می آید.

.
در مردان استخوان ها قدری درشت تر شده و بدن عضلانی تر می شود، و به تدریج تن صدای آنها تغییر پیدا می کند. البته باید توجه داشت که این تغییرات با گذر زمان تکمیل می شوند. شروع این تغییرات حاکی از ابتدای سن بلوغ است. پس از آن منی و به مثابه آن اسپرم تولید می شود، ولی اسپرم ها در این زمان به بلوغ کامل نرسیده اند. بر اساس پژوهش های پزشکی، محققین بر این باورند که اسپرم ها در سن 18 سالگی شروع به بالغ شدن می کنند و در سن 21 سالگی مرحله ی بلوغ آنها تکامل پیدا می کند. در این زمان رشد بیضه ها و غدد مترشحه داخلی بدن نیز به آخرین حد خود می رسد.

.
ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون ریز

در ارگانیسم بدن انسان 7 غده مترشحه داخلی وجود دارد. هر یک از این غدد هورمون های متفاوتی را ترشح می کنند که پیام های مختلفی را به اعضای دیگر منتقل میسازند. این غدد مسئول تنظیم و تعدیل عملکردهای مختلف بدن از جمله رشد، فشار خون، دمای بدن، میزان کلسیم، شکر، فسفر، و از همه مهمتر عملکرد جنسی افراد هستند. زمانی که هر یک از این غدد به نحوی قادر به نشان دادن واکنش درست از خود نباشند، بدن ممکن است با انواع و اقسام مختلف اختلالات مواجه شود. به همین دلیل است که برخی از افرادی که در غدد خود با اختلال روبرو می شوند، باید با استفاده از هورمون های مصنوعی نیازهای بدن خود را مرتفع سازند.

.
مهمترین غده درون ریز، غده هیپوفیز نام دارد. این غده توانایی آن را دارد که به کل غدد درون ریز شدت و یا کسرت عمل وارد کند. غده ی هیپوفیز همچنین از جمله مهمترین غده های جنسی نیز محسوب می شود.

.
غده معروف هیپوفیز که محور اصلی کنترل فعالیت های بیضه ای/تخمدانی است، کنترل کلیه ی تنظیمات جنسی در بدن خانم ها و آقایون را به عهده دارد.

در مردان این غده فعالیت های جنسی خود را از زمان بلوغ -یعنی درست وقتی که هورمونهایی را به منظور تحریک اعضای جنسی به خون می فرستد- کار خود را شروع می کند.

.
در خانم ها هم غده ی هیپوفیز در دوران بلوغ با ایجاد هورمون هایی که سبب تخمک گذاری در تخمدان ها می شوند، کار خود را شروع می کند. هر یک از تخمک ها حاوی هورمون های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می شوند.

.
همه ی انسان ها در تمام طول زندگی خود دائماً در حال انتقال و تغییر شکل انرژی هستند. همه چیز در زندگی انسان ها شروع و پایانی دارد و رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

اندام های جنسی انرژی را تولید می کنند که باعث ایجاد تمایلات و گرایش های جنسی در افراد می شود؛ اما به منظور تولید یک چنین انرژیی، اندام های جنسی باید از منبع ذهنی تغذیه شوند. افکار و تصورات جنسی به عنوان مواد اولیه ی تولید اسپرم و انرژی جنسی محسوب می شوند.

.
زندگی یک انسان از تلفیق یک اسپرم با تخمک شکل می گیرد. تنها یک اسپرماتوزوئید (نطفه) این توانایی را دارد که یک انسان جدید خلق نماید. گفته می شود که در هر بار انزال، مردها چیزی در حدود میلیون ها اسپرم از دست می دهند.

در یک زمین کشاورزی زمانی که کشاورز تصمیم می گیرد دانه بکارد، بهترین انواع دانه ها را انتخاب می کند، زمین را به خوبی شخم می زند، و دو تا سه دانه می کارد –و نه میلیونها- و زمانیکه این دانه ها بزرگ شده و رشد کردند، از آنها استفاده کرده میوه هایشان را میخورد و زندگی می کند.

.
به عنوان مثال یک درخت لیمو را در نظر بگیرید. این درخت زمانی به مرحله تکامل خود می رسد که بتواند میوه های رسیده ی لیمو پرورش دهد. اما اگر کسی به این امر توجه نداشته باشد و میوه ها را پیش از رسیده شدن کامل از درخت بچیند، با این کار خود به رشد درخت صدمه وارد کرده و اجازه نمی دهد که درخت به رشد و تکامل نهایی خود برسد. این امر در مورد ارتباط جنسی نیز صدق می کند. اگر فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل بخواهد از انرژی جنسی خود استفاده کند، به بدن خود صدمات جبران ناپذیری وارد می کند که در زیر نگاه کوتاهی به این مشکلات خواهیم داشت.

.
ارتباط جنسی و ورزش

اخیراً محققان از وجود نیروی جنسی باخبر شده اند و سعی می کنند تا از این نیرو بـهره گـرفته و آن را بــرای موارد دیگری ذخیـره کرده و به کار گیرند. در ورزش مشت زنـی، هـر مـربی کارآمدی در حیـن دوره ی آمـادگی، بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد کند. در تیمهای فوتبال نیز بازیکنان از 3 روز قبل از انجام بازی به حومه شهر انتقال داده میشوند تا انرژی آنها بر اثر بـرقـرای رابـطه جنـسی تحـلیل نـرود. در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1986م. تیم ملی کشـور آرژانتـین از هـمه تیم ها مدت زمـان بیشتـری را در اردوی آمـــادگی به سر برد و نتـیجـه چه شد: بدون شـکست از مسـابقات بـیرون آمـدند. یـک گـزارش علمی اثبات می کند که: “تستـوسترون نقـش مهـمی را در شـکل دهـی رفتار افراد بازی می کند. این هورمن به عنـوان نوعی محرک شناخته میشود که در کلیه حالات فردی، از جمله عصبانیت و پرخاشگری نیز تاثیر گذار است.”

.
بنابر گزارش فوق در یک بازی فوتبال به راحتی می توان تشخیص داد که کدام یک از تیمها برنده خواهند شد: “تیمی که در رگ های خونی بازیکنانش میزان تستوسترون بیشتری موجود باشد.”

.
در “ناسا” که معتبرترین مرکز پژوهش های علمی جهان به شمار می رود، فعالیت های جنسی کلیه ی دانشمندانی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند، تحت کنترل است تا پژوهشگران همیشه بتوانند در بهترین وضعیت مممکن ذهنی و جسمی قرار داشته باشند.

در گذشته مردهای یونان باستان تا سن 140 سالگی عمر می کردند. تا همین چند وقت قبل هم مردم به راحتی تا سن 90 سال عمر می کردند، اما این روزها به دلیل بروز پاره ای از مشکلات نظیر خودارضایی، آزار و اذیت های جنسی، غذاهای صنعتی، استفاده از هورمون های مصنوعی (که مصارف مختلفی دارند، نظیر: چاق کردن و بزرگ کردن زودرس جوجه ها و احشام) فرایند سالخوردگی از سنین پایینی (تقریباً 35 سالگی) شروع می شود. در کل دنیا افراد انگشت شماری هستند که از نظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته اند. این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به خوبی اطلاع دارند؛ به همین دلیل کلیه ی امکانات موجود را فراهم می آورند تا ذهن انسان های دیگر را تنها به این امر متمرکز کرده، عقل را از سر آنها بپرانند و کاری کنند تا آنها مطابق میلشان عمل کنند. آنها به خوبی می دانند که انسان های کم عقل، سرشار از شهوت هستند، بر روی امیال جنسی خود هیچ گونه کنترلی نداشته و به راحتی میتوان آنها را مطیع خود ساخت.

.
تئوری های پوچ مدرن در مورد ارتباط جنسی

نوگرایانی که بر روی ارتباط جنسی تحقیق و بررسی می کنند، به سادگی به خود اجازه می دهند که قدرت و حق انتخاب جوانان را از بین ببرند. برخی از آنها مواردی نظیر “خود ارضایی” را به جوانان پیشنهاد می کنند. کینسی، مستر و جانسون که به عنوان پایه گذاران مطالعات جنسی نوین شناخته می شوند بر این عقیده اند که یک جوان می تواند چندین مرتبه در طول روز خود ارضایی کند چراکه علم پزشکی هیچ گونه تاثیر جانبی خطرناکی را پیدا نکرده که مربوط به خودارضایی باشد. آنها بر این باورند که اهمیت خود ارضایی به ویژه در زمان بلوغ که خصوصیات های زنانه و مردانه در افراد بروز می کند از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و به همان اندازه که در مردها اهمیت دارد برای خانم ها نیز مهم است. این افراد حتی معتقدند که زن و مرد می توانند در طول زمان قاعدگی ، با هم ارتباط جنسی داشته باشند؛ اما پژوهش های علمی اثبات کرده اند که برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی خطرناک و در عین حال زیان آور است چراکه در این زمان مواد مرده و فاسد از بدن زن خارج می شود که اگر آلت تناسلی مرد با این مواد تماس پیدا کند آنها را جذب کرده، خواص آن از طریق خون به سلول های عصبی مغز انتقال پیدا می کند و بر روی قدرت جنسی مرد تاثیر نامطلوبی می گذارد. تعداد دیگری از این محققان معتقدند که برقراری ارتباط جنسی از راه مقعد بلامانع بوده و می تواند بر طبق توافق طرفین انجام پذیرد. در مقابل این ادعا باید اظهار داشت که هر یک از ارگان های بدن برای انجام دادن کار خاصی ایحاد شده اند و عملکرد مقعد نیز تخلیه مدفوع است. افرادی که این کار را انجام می دهند به عضلات همکش و تنگ کننده ی باسن (Sphincters) خود آسیب وارد کرده و سبب بروز بواسیر و سایر عفونت های شدید روده و اثنی عشر می شوند. شایان ذکر است که برقراری یک چنین روابطی به عنوان عمده ترین عامل انتقال بیماری های جنسی از جمله ایدز در میان مردهای هم جنس باز تلقی می شود.

.
ارتباط خودارضایی با ضعف جنسی و انزال زودرس

مثالی که پیشتر در مورد زمین کشاورزی، درخت لیمو، و رسیدن دانه های لیمو برایتان بازگو کردیم را یک بار دیگر در ذهن مجسم کنید. ما در آن قسمت عنوان کردیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن کامل میوه ها باشد، و کشاورز میوه های نارس را از درخت بچیند، عمر درخت کم شده، و توانایی باروری آن نیز به شدت کاهش پیدا میکند. این امر در مورد حیوانات نیز صدق میکند به همین دلیل هم هست که دامپزشکان اهمیت بسیار زیادی برای این امر قائل هستند. باید بدانید که مطلب فوق در مورد انسان ها نیز صحت پیدا می کند. اگر آقایون شروع کنند به برقرای روابط زیاد جنسی با افرا مختلف، و یا پیش از رسیدن به سن 21 سالگی، خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد می کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاضمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و …

.
این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست می دهند و متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.

.
خودارضایی که از جمله نقص های فردی به شمار می رود، سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد می شود. در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا می کند، از نظر ذهنی خسته می شود، و دچار ناتوانی های جنسی خواهد شد.

ساموئل اون ویر در بخش 9 کتاب خود با عنوان “ازدواج موفق” اینطور می نویسد که: “تصورات جنسی و تخیلات شهوانی سبب ایجاد ضعف جنسی و ذهنی می شوند. شاید در نگاه اول اینگونه افراد نرمال به نظر برسند و مانند افراد عادی تحریک پذیر باشند، اما زمانی که می خواهند با طرف مقابل ارتباط برقرا کنند و خواسته های او را براورده سازند، به سرعت ارضا می شوند، آلت تناسلی به حالت اولیه باز می گردد، در بدترین حالت ممکن قرار می گیرند، و دچار ناامیدی و افسردگی می شوند. آنها در توهمات جنسی خودشان را غرق کرده اند که این توهمات هیچ ارتباط و یا شباهتی به دنیای واقعی ندارند. به همین دلیل هنگامیکه در شرایط طبیعی قرار می گیرند، نمی توانند از خود واکنش مناسب نشان داده و شکست می خورند. “ضعف جنسی-ذهنی ترسناک ترین تراژدی است که می تواند برای هر زن و یا مرد با احساس و با منطقی اتفاق بیفتد.”

.
زمانیکه یک فرد جوان دست به خود ارضایی می زند، بازه زمانی، برای او هیچ اهمیتی ندارد و ترجیح می دهد که هر چه سریعتر خود را تخلیه کند. در علم روانشناسی این امر نهایتاً منجر به بروز عارضه ی انزال زودرس در فرد می شود. علاوه بر این، استمناء سبب انبساط عضلات اسفنکتر می شود که این عامل به نوبه ی خود موجبات انزال زودرس را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.

.
از سوی دیگر نباید از این امر غافل شد که “ملاتونین” هورمون بی چون و چرای جوانی است. فرایند سالخوردگی مستقیماً به ترشح این هورمون در بدن بستگی دارد. این هورمون در زمان جوانی به وفور در بدن ترشح می شود و از سن 25 سالگی به بعد ترشح آن در بدن کاهش پیدا می کند. خود ارضایی، به ویژه در زمان جوانی، باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن می شود. این امر غده ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح می کند را ضعیف کرده، خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می گردد.

.
روابط جنسی نامشروع با افراد متعدد نه تنها از نظر فیزیکی مضرات بیشماری را در بردارد، بلکه می تواند از نظر روحی و ذهنی نیز بر روی افرادی که این کار ار انجام میدهند، تاثیرات نامطلوبی بگذارد. افرادی که در مکالمات محرک جنسی شرکت میکنند، کسانی که به خواندن مجلات محرک جنسی معتاد هستند، و کسانی که به تماشای فیلم های ضد اخلاقی جنسی گرایش دارند، مبحث ظریف و مطبوع رابطه جنسی را به صورت وحشیانه، به دور از انسانیت، و تنها با رضایت ذهنی با نکبت و بدبختی همراه می سازند. انسان ها باید یاد بگیرند که چگونه می توانند هوشمندانه زندگی کنند.

.
عواقب خودارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی، فـرویـد معتـقد است که رابطه جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوسـت بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.

.
به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگـذاری مـی کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشــد، یک زن را در ذهن خود مجسم می کند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی می شود. در این حال خستگی چند برابر می شود، چرا که فرد هم از نظر جنسی از خود کار می کشد و هم از نظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی، مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک می شود و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته می شود. به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند، میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.

.
دمای خارجی بدن انسان 98 درجه فارنهایت است و دمای درونی آن 100 درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا می کند. زمانیکه انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می شوند، اما به دلیل خود ارضایی، کیسه ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است. فرایند طبیعی بدین گونه است که کیسه های منی سعی می کنند تا خود را پر کنند، اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده، چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد. این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده می شود، سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده ی مغزی و سلول ها ایجاد می کند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی، سیستم عصبی و جسمانی را مختل می سازد.

.
کیسه منی می بایست به جای جذب هوا، اسپرم جذب کند، اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم ها قبلاً آزاد شده اند. علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.

.
ساموئل اون ویر، فیلسوف، انسان شناس، و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی، در کتاب خود با عنوان “یادگیری علوم فردی” در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: ” در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند، به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند، در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند. وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید، حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی، این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین دلیل هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل، جذب می شود. این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند، به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود، و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته می شود. بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور 100% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را 100% محکوم می کنیم.

.
اسپرم ها حاوی رمز ژنتیکی DNA (اسید دی اکسی ریبونوکلئیکDeoxyribonucleic Acid)، RNA یا اسید ریبونوکلویک (Ribonucleic Acid)، آنزیم ها، کلسیم، فسفر، نمک های بیولوژیک، و تستوسترون می باشند. زمانیکه استمناء صورت می پذیرد، کلیه ی این اجزای حیاتی از بدن فرد بیرون کشیده می شوند و اگر فرد در دوران بلوغ قرار داشته باشد، امکان رشد کافی را پیدا نمی کند و نیرویی که در این مواد وجود دارد، جذب نشده و از بدن او خارج می شوند.

.
از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج می شود، فرد احساس خستگی شدید در استخوان ها می کند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود. لازم به ذکر است که استخوان های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند. همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می شوند. فرد جوانی که خودارضایی می کند، اجازه نمی دهد که مایع مغز استخوان به خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد. زمانیکه فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج می شود، مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد می شود. در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج می شود که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی می شود و به مرور زمان موجبات بیحالی، ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول های عصبی را فراهم خواهد آورد.

 .

تئوری های پوچ محققان جنسی نوگرا

دکتر اسـپایـتک متخصص برجسته کالبد شناسی امریکایی و رئـیس جامعه عصب شناختی نیـویورک در کـتـاب خـود بـا عنوان “انرژی خالق” اظهار میدارد کـه جنـون هـای متفاوتی بـه واسـطه ی خـود ارضایی و آزار و اذیت های جنسی پدید خـواهد آمـد، چراکه مایـع مـغزی ابتـدا سـرشـار از لسیـتـین است و سپس بـواسطه انـزال غیـرمترقبه، از لسیتین خالی می شود. به همین دلیل ارگان ها بـه جـای آن باید از سایر بافت ها و اعصاب موجود در مغز استفاده کنند.

در هـر بار انـزال مـردها چیـزی در حـدود 300 تا 400 میـلیون اسپرم به همراه مقادیر زیادی انرژی از دست می دهند. واقعاً چه می شد اگر انسانها می دانستند که چگونه می توانند این انرژی را به جای خارج کردن از بدن، در بدن خود ذخیره نمایند؟! نتیجه حتماً انسانی شبیه به سوپرمن می شد!

.
پروستات غده ای است که دقیقاً در زیر گردنه ی مثانه قرار گرفته است؛ مایعی به رنگ سفید کدر و لزج ترشح می کند که به عنوان وسیله ای برای انتقال اسپرم ها به شمار می رود. این غده تقریباً در سن 21 سالگی به مرحله ی رشد کامل خود می رسد. زمانیکه فرد پیش از رسیدن به بلوغ کامل (در مردان سن 21 سالگی) دست به خود ارضایی می زند، پروستات دچار ضعف و نقصان می شود و این امر سبب بروز اختلالات مربوط به پروستات در سنین چهل سالگی به بعد می شود. این اختلال بدین شرح است که غده ی پروستات بزرگ شده، راه خروج ادرار را مسدود می کند و فرد برای تخلیه ی ادرار باید بالاجبار از سند پزشکی استفاده کند. این عارضه درست مانند وازکتومی، سبب ایجاد ناتوانی جنسی می شود.

.
بد نیست بدانید بچه هایی که پدر آنها خودارضایی می کرده، نمی توانند در سلامت کامل روحی و روانی به سر برند. آنها دارای بیماری های گوناگونی هستند چراکه از یک تخم نه چندان سالم بوجود آمده اند.

.
خود ارضایی همچنین در خانم ها هم دیده می شود و امری زجر آور و دردناک قلمداد می شود.

.
خود ارضایی سبب ایجاد ناتوانی جسمی و انزال زوردس می شود. این امر به وفور در میان مردهای سنین زیر 40 سال قابل مشاهده است.

.
ساموئل اون ویر در کتاب دیگر خود با عنوان ” آموزش های بنیادین” در بخش “نوجوانی” اینطور نوشته است که: “جرم های خاموشی وجود دارند و پی آمدهای منفوری در پی آن گریبانگیر افراد می شود. اگر فرد مشکلات جنسی اش را مخفی نگه دارد، مرتکب گناه می شود. اگر در مورد مشکلات خود اطلاعات غلط بدهد نیز مرتکب جرم دیگری شده است.”

.
“فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد. افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آنها می شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا میبخشد.”

.
“مطالعات فیلسوفانه ای که عمیقاً بر روی عملکرد غده های درون ریز متمرکز شده اند، بر این باروند که بدن طی فرایند خودانزالی انرژی بی شائبه ای را از دست می دهد. چه بسیار افرادی زیادی با چهره های زیبا بوده اند که در اثر انجام این کار زیبایی خود را از دست داده اند! چه بسیار مغزهایی که منحط و فاسد شده اند! و … همه و همه ی این وقایع به دلیل آن است که انزال در شرایط و موقیعت و زمان مناسب انجام نپذیرفته.”

.
“آمار و ارقام گویای این مطلب هستند که این روزها خود ارضایی در خانم ها و آقایون جوان بیش از پیش باب شده است. بیمارستان های روانی مملو از زنان و مردانی هستند که مغزشان به دلیل خودارضایی بیمار گشته. تیمارستان، مقصد نهایی فردی است که به خودارضایی اعتیاد پیدا می کند.”

.
خودارضایی در خانم ها

.
خودارضایی در خانم ها نیز به چشم می خورد و این امر، هم دردناک است و هم زجر آور. برخی از مضرات در خانم ها و آقایون مشابه است: اختلال در رشد سیستم عصبی، مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سر زندگی، کاهش قدرت حافظه و عدم تمایل به جنس مخالف. در خانم ها شاهد ناباروری نیز خواهیم بود. بدترین پی آمدی که در خانم ها می توان مشاهده کرد رفتارهای متعارض روانی-اجتماعی است. خانم هایی که مرتکب این امر می شوند به مروز زمان نمی توانند با هیچ مردی ارتباط جنسی برقرار کنند چرا که به تدریج توانایی های اولیه جنسی خود را از دست میدهند. خانمی که خود ارضایی نمی کند، همچنان سرزندگی، زیبایی، برق چشمان، و توانایی جذب بالای خود را حفظ خواهد نمود. خانم ها باید از مشاهده ی تصاویر محرک جنسی خودداری کنند، در مکالمات مبتذل شرکت نکنند، و فقط با افراد شایسته ارتباط دوستی برقرار کنند.

.
چگونه می توان از خودارضایی دست کشید؟

پیش از هر چیز باید بدانید که افراد زیادی به مراکزی که به این منظور دایر شده، مراجعه کرده و حتی در موارد خیلی حاد و پیشرفته نیز موفق به جلوگیری از این عمل غیر اخلاقی شده اند. چرا شما یکی از آنها نباشید؟

.
باید یاد بگیرید که چگونه می توانید جلوی خود ارضایی را با استفاده از تکنیک هایی که در جلسات آموزشی به شما تعلیم داده می شود، بگیرید. در اغلب این جلسات مشاور سعی می کند تا ضمیر ناخودآگاه بیمار را به کار اندازد.

.
در این جلسات به شما آموزش می دهند که تمایلا خودارضایی به عنوان یک عینینت درونی هستند که به ذهن شما حمله ور می شوند. شما باید در مقابل آنها ایستادگی کرده و اجازه ندهید که به درون ذهنتان نفوذ کنند. در ابتدا شاید انجام این کار قدری دشوار باشد و این توانایی را نداشته باشید که فکرتان را بر روی چیز دیگری متمرکز کنید؛ اما با تلاش به راحتی می توانید آنرا تحت کنترل خود در آورید. شما به راحتی قادر خواهید بود آنرا به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اگر فرد در گذشته دائماً خودارضایی می کرده و سپس این کار را متوقف کند، خودش متوجه تغییرات بوجود آمده در زندگی اش خواهد شد و می تواند مقادیر زیادی انرژی و توانایی های ذهنی اش را ذخیره کرده و بدون احساس هیچ گونه ترس و واهمه ای با حقایق زندگی روبرو شود.

.
سایر راههای جلوگیری:

.
آدات سالم را در خود تقویت کنید: از تصاویر محرک جنسی اجتناب کنید، به جوک های مبتذل گوش ندهید، دوستان سالم برای خود انتخاب کنید و از پوشیدن زیر پوش های تنگ و چسبان خودداری نمایید.

.

از مصرف بیش از اندازه ی گوشت گاو، به ویژه در وعده غذایی شام خودداری کنید. مصرف یک وعده غذای حیوانی آن هم در نهار کافی است. مقالات مختلفی که در این سایت پیرامون روابط میان زن و مرد وجود دارد را به دقت مطالعه کنید تا آگاهی های کلی شما ارتقا پیدا کند.


نظرات

 1. ali alavi گفت:

  با سلام
  اگر از خود ارضایی دست بکشیم بدن به حالت اصلی بر حواهد گشت یا اصلا فایده ای ندارد.فرض 10 سال به این بیماری مبتلا باشد.
  با تشکر

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله در صورتیکه دست از این عمل بردارید به مرور زمان عوارض مطرح شده بهبود پیدا میکند.

  • علی گفت:

   سلام پسری هستم 15ساله 3ماه خود ارضایی کردم آیا وقت برای ترک هست بعد از ترک آیا بدنم به رشد ادامه میدهد

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    اصلا نگران نباشید … با این مدت زمان اتفاق خاصی برای جسم شما نمی افته و سعی کنید هر چه زودتر ترک کنید این کار رو .

 2. محمد گفت:

  تشکر به خاطر مقاله تون

 3. me 2 گفت:

  …شعر محض میباشد، نه حتی کاربردی.
  تو این مملکت، کدوم یکی دیگه از نظریات فروید مورد قبول هست که اینها باشه!!
  حتی به فرض اینکه واقعا نظریه مربوط به فروید باشه.
  بهترین راه برای اطلاع دقیق ، مراجعه به پزشک هستش. هر پزشکی

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   اول اینکه مجبور به ویرایش کامنت شما شدم تا قابل نمایش بشه … دوم اینکه اصلا این مقاله درباره عوارض خود ارضایی از نظر فروید نبوده و نیست .. صرفا از فروید نقل قولی در ابتدای مقاله اومده … لطفا این بار با دقت بیشتری مقاله را مطالعه کنید .. در اینکه خودارضایی دارای عوارض بیشمار روحی و جسمی است هم هیچ شکی وجود نداره دوست من ..

 4. ف گفت:

  ادمین گرامی ، چقدر حرف مفت میزنی ، انزال زودرس یک توهمی بیش نیست گرامی ، مشکل روحی هم همینطور ، (این دو مورد را از چند نفر که به مدت طولانی اینکار را انجام داده اند مشاهده کرده ام که دقیقاً برعکس هست ، یعنی از نظر روحی شاد تر و انزال آنها دیرتر از دفعات اول بوده است ، رعشه را هم به شخصه در هیچکدام ندیده ام که نشان میدهد مقاله شما چقدر غیر علمی و غیر تجربی است ، فروید هم نظریاتشان مال 100 سال پیشه )
  اینکه میگویی بیضه به جای اسپرم هوا جذب میکند برای متاهلین هم صادق است پس آنها هم رابطه نداشته باشند اگر اینطور است ؟
  واینکه میگویی قبل از 21 سالگی عوارض دارد ، پس کسی قبل از 21 سالگی ازدواج نکند ؟ من خیلی از فامیل های پیرمان در سن 17 18 سالگی ازدواج کرده و بعد یکی دو سال هم بچه دار شده اند ، الان از سند هم استفاده نمیکنند از من هم سالم ترند

  اگر واقعاً دنبال حقیقتی بدون سانسور منتشر کن و گرنه متعصب بالفطره هستی

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   بررسی علمی یک مسئله متفاوت با مشاهدات شخصی شما است .. در مشاهده شخصی شما به دلایل مختلفی امکان بروز خطا وجود دارد .. هیچ تحقیق علمی با یک جامعه آماری 2 نفره قابل انجام نیست … خودارضایی با رابطه جنسی سالم حاصل از ازدواج مسلما چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی متفاوت است هیچ کس ادعا نکرده که رابطه سالم جنسی پیش از 21 سالگی عوارض دارد .. نکته جالب اینجاست که یکی از راه های برطرف کردن زودانزالی افزایش تعداد رابطه جنسی طبیعی است , در خودارضایی معمولا زمان انزال قابل کنترل است اما همین شخص وقتی وارد یک رابطه جنسی طبیعی میشود قادر به کنترل انزال خود نیست … به هر صورت هیچ تحقیق علمی 100 درصد ادعای صحیح بودن ندارد اما از مجموع مشاهدات و تجربیات شخصی و علمی اینجانب خودرارضایی در بلند مدت دارای عوارض و عواقب جبران ناپذیر جسمی و روحی است … در این مقاله سعی شده فقط از دیدگاه علمی به این نتیجه برسیم .. به خاطر داشته باشیم در دین مبین اسلام خودارضایی جزء گناهان کبیره محسوب میشود که خود نشاندهنده عوارض شدید آن است.

 5. محمد گفت:

  واقعا ممنون.
  درسته که بعضی ها نظری مخالف با این مطلب دارند، اما واقعا مطالب خوبی بود. برای اولین بار بود که در مورد خود ارضایی مطلب علمی به این شکل می خوندم.
  و واقعا از کرده خودم در گذشته پشیمان شدم.
  ممنون ادمین…

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   هیچ وقت برای جبران و ترک عادات ناشایست دیر نیست … به امید موفقیت در تمام مراحل زندگیتون

  • javan گفت:

   اگه نزنی خود بدن اتومات میریزه بیرون حاجی…
   این احساس گناه چیه پخش میکنید بین جوونا؟
   مشخصه که نه در این کار بلکه در هر کار دیگه که افراط بشه ضرر وجود داره…
   ضمنا مطلب قدیمی بود…چند سال پیش یه جای دیگه دیده بودم….

 6. محسن گفت:

  من دو سال هست که با این عمل زشت دست می زنم میخواستم بپرسم اگر این عمل رو الان ترک کنم میتوانم انرژی لازم برای تقویت عظلات و بدنم بدست بیارم مثل دفعه ی اول؟

  ممنون

 7. ب ط گفت:

  امیدوارم یک روزی این کشور ایران آزاد بشه تا افراد تحصیل کرده بتونن با استفاده از رسانه های گروهی و امکانات کشور مردم رو از چنگال خرافه پرستانی همچون شما آزاد کنن. احساس گناهی که شما با این حرفها در نوجوانان ایجاد میکنید با این استفاده از عباراتی مثل گناه کبیره مشکلات زیادی ایجاد میکنه. من الان دنبال یه مطلب علمی در مورده ارتباط طلاق و اختلالات جنسی بودم که متاسفانه سر از سایت شما در آوردم. حرفهایی مثل اینکه یه عده ثروتمند دارن دنیا رو اداره میکنن، و نتیجه گیریهای آنچنانی که دلیل طولانی بودن عمر در گذشته در مقایسه با امروز چی بوده، یا ربط دادن مشکل پروستات با خودارضایی … کاش زحمت میدادین به خودتون و برای این چرندیاتی که گفتین منابع علمی معرفی میکردین که حداقل قابل نقد باشه. من یکی از تحقیقاتم در زمینه انزال زودرس هست … اولین باری بود که برخوردم به این مطلب که خودارضایی دلیل انزال زودرس هست … برای خودم بعنوان یک ایرانی متاسفم. برای جوانان این کشور متاسفم که تو کشوری زندگی میکنیم که عبارت “گناه کبیره” برای یک مطلب علمی مورد اسناد قرار میگیره

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   اول اینکه تمامی مقالات ارسال شده در این سایت نظرات شخصی گردانندگان اون نیست دوم اینکه ما در یک کشور اسلامی زندگی میکنیم و مطمئنا اسلام بخش عمده ای از زندگی هر ایرانی رو در بر میگیره … سوم برای من جالب بود که شما در ضمینه انزال زودرس تحقیقات میکنید و خودارضایی را یکی از دلایل زودانزالی نمیدانید , در خودارضایی سطوح مختلفی وجود دارد از کسانی که یکبار خودارضایی کرده اند تا کسانی که اعتیاد به خودارضایی دارند و شما برای همه یک نسخه میپیچید ؟ مطمئنا خودارضایی صرف نظر از اینکه گناه کبیره است ( از نظر دینداران شما میتوانید نظر دیگری داشته باشید ) به شدت دارای عوارض جانبی بسیار از جمله زودانزالی , عدم لذت از رابطه صحیح و سالم جنسی , توهمات ذهنی و … است .

 8. masi2012 گفت:

  سلام.خیلی کار بدیه این کار من که 8 ساله درگیرشم کلی هم در مورد عوارضش خوندم و بارها هم ترک کردم ولی باز رفتم سراغش واقعا واسه خودم متاسفم…ولی باورم نمیشه من که اینقدر آتیشیم تو رابطم در آینده کم بیارم…

 9. farzin گفت:

  سلام . باید فقط به خدا توکل کرد و هرچه زود تر ازدواج کرد تا در دام شیطان نیفتیم . . .
  یا علی

 10. سپنتا گفت:

  سلام و خسته نباشيد.
  مطالب مفيدي بود اما اگر منبع موثقي هم در باره ي اين موضوع معرفي بفرماييد خيالمون راحتتر ميشه.
  يه سوال; اگر كسي مدتي اينكارو قبل از 21سالگي به دليل عدم آگاهي و آموزش انجام داده و حالا قصد داره كه مرتكب چنين كاري نشه چه روشهايي هست تا انرژي و قواي از دست رفتش رو برگردونه.
  مثل ورزش يا برنامه ي غذايي يا مراجعه به پزشك؟
  ممنون از لطفتون.

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   بعد از ترک عادت به خودارضایی و طی گذشت زمان تاثیرات و عوارض آن به صورت طبیعی برطرف خواهد شد

 11. آشنا گفت:

  باسلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  البته برای من خوندن این مطلب دیرشده ولی به اون جوونایی که اینجا کامت گذاشتن و این مطالب رو پوچ و تهی می پندارند باید بگم که : من به عنوان فردی که نزدیک به 15 سال خودارضایی میکردم،ان چنان روحیاتم بهم ریخته بود که گاهی تا حد خودکشی پیش رفته بودم.جدای از این همواره انسان ارضاگر به جنس مخالف که نگاه میکنه ، بجای حفظ چشماش، در ذهنش افکار شیطانی پرورش میده.قطعا” اگر دچار انزال زودرس نشه(طبق گفته بعضی از دوستان)،هیچگاه از رابطه با جنس مخالف عطش روحیش تخلیه نمیشه و همیشه و هر زمان بدنبال انجام سکس (ولو با جنس مخالف)میره به خیال اینکه اگر اینبار انزال داشته باشه، به آرامش روحی و فکری میرسه.ولی اینگونه نمیشه و تا مدتها آرامش ذهنی از لحاظ سکس نخواهد داشت. تازه میفهمم که اسلام هیچ چیزی رو بی حکمت حرام نکرده و هنوز کار داره تا دانشمندان به عواقب انجام کارهای حرام پی ببرند.یادمون نره که علم پزشکی امروز مدیون پزشکان برجسته مسمانی هستند که طبشان را از اسلام میگرفته اند.
  باتشکر

 12. ش گفت:

  من الان 25 سالمه و از 5 سالگي خود ارضايي داشتم… پس تا چند سال ديگه دچار مشكل ميشم؟خانم هستم؟نه دست خودم نبوده هيچ وقت

 13. mori...ap گفت:

  واقعا ممنون که بااین بحث ها و مقاله ها جونها از این کارای شیطان صفت دور میشن امیدوارم که تمامه جوونهای ایرانی یه سر به این سایت زیبا و آموزننده بزنن . واقعا واقعا ممنون

 14. mohammad گفت:

  ببین آقای محترم میدونم شما قصدت اینه که با نوشتن این مقاله جونای مملکتو به راه راست بیاری..ولی بدون که راهش این نیس..من خودم یه جوون جغی تشریف دارم و از خودم متسفم و خیلی شرمم میاد از همسر ایندم..الان 6 ماهه ترک کردم خیلی بهتر شدم و احساس میکنم قبل ازدواج نیروی کاملمو پیدا کنم..ولی بدون نه من همه جوونای ما جغی هستن..چرا؟؟؟چون ما تو مملکت اسلامی هستیم که پوشش زنها رعایت میشه از طرفی فیلمای پورنو از مدارس راهنمایی و از سن سال 12 یا 13 سالگی بدست ما میرسه و با دیدن اولین فیلم جغ اولو که بزنی خودبخود جغ های بعدی رو هم در پی داره چون فردی که 13 سالشه تو هزار بار بخون تو گوشش که جغ بده اون قبول نمیکنه چون لذتشو میبینه..من الان که میبینم با اینکارم دارم در حق زن ایندم ظلم میکنم میتونم جغ رو کنار بزارم ولی اون بچه 13 ساله چی؟؟؟؟هرگز…
  ما باید فرهنگمونو تقویت کنیم..بنظر من وجود خانه های عفاف حتما لازمه ..خدا لعنت کنه اونایی رو که نذاشتن خونه عفاف زده شه…قسم میخورم 90 درصد جونا جغ میزنن..برا همینم هست ورزش ایران از همه زمینه ها افت کرده..

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   حکایت ما حکایت اون شعری که میگه تو خواه پند گیر و خواه ملال …
   کار ما اطلاع رسانی در همه ضمینه های جنسی ِ حالا اگر بتونیم چند نفر رو هم کمک کنیم که از کار اشتباهی که میکنند دست بردارند کافیه .. به هر حال با وجود نیاز جنسی خودارضایی راه مناسبی برای پاسخ به نیازهای جنسی نیست

 15. سلام گفت:

  سلام من مردی 25 ساله هستم همسرم نسبت به من سردی دارد و من مجبور به خود ارضائی میشوم ایا این کار حرام است؟ ضرراتی دارد؟

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خودارضایی مسلما دارای عوارض جانبی بسیاری مانند عدم توانایی در کنترل انزال , کاهش توان جنسی , کاهش لذت جنسی به شکل نرمال دارد . به شما توصیه میکنیم جهت بهبود سردی جنسی همسرتان از راهنمایی های پزشک بهره بگیرید.

 16. امید آرزومند گفت:

  واقعا متاسفم تو جامعه ای هستم که پزشکانش هم سرشار از تعصبات پوچ مذهبی هستن…..خودتون فهمیدین چی گفتین؟؟؟؟؟؟اگه مثال لیمو میارین منم مثال هرس کردن میارم …..کلی مثال نقض میشه واسه تک تک دلیلاتون (اگه بشه این شر و ور ها رو دلیل گفت)اورد در صورت تمایل بگید بگم شاید چشماتون باز بشه بفهمین الان قرن 21 نه 1400 سال پیش که با این حرفا کارتون پیش بره

  • admin گفت:

   با سلام
   متاسفانه وقتی مقاله ای با استناد به مباحث دینی نوشته میشود برخی از دوستان که به هر دلیلی با آموزه های دینی رابطه ی خوبی ندارند سعی در تخریب آن مقاله میکنند , دوست عزیزم عوارض خودارضایی در مردان و زنان هم از نظر روحی روانی و هم از نظر جسمانی در طی سالها تحقیق علمی اثبات شده و برای اطمینان از وقوع آن میتوانید با افرادی که به این عارضه مبتلا بوده اند صحبت کنید تا از عوارض آن در بلند مدت آگاه شوید.

 17. peyman گفت:

  واقعا از ته دلم براي اين مطالب غير علمي و نادرست متاسفم. من در مورد خود ارضايي تحقيق هاي زيادي كردم همچنين با سه تا از متخصص هاي خبره گفتگو كردم.هيچكدام از مطالب بالا در مورد خود ارضايي صحت نداره.واقا براي خودم متاسفم كه تو چنين جامعه اي زندگي ميكنم.اما قابل توجه دوستاني كه دارن ميخونن:
  1.خود ارضايي هيچ رابطه اي با انزال زودرس نداره
  2.خود ارضايي هيچ عوارضي نداره
  3. دقت كردين آدم هايي كه ميگن خود ارضايي ضرر داره و اين حرفا همشون مذهبي ان. تو رو خدا يه كم باهوش باشين

  • admin گفت:

   با سلام دوست عزیز
   متاسفانه به نظر میرسد متخصصان خبره ای که شما با آنها مشورت کرده اید از اطلاعات خوبی بهره مند نبوده اند , در هر حال ما هم به همه دوستان توصیه میکنیم که باهوش باشند که اگر به همان هوش خود رجوع کنند کلیه عوارض نامبرده منطقی خواهند بود , دقت داشته باشید سیکل خودارضایی در افراد مختلف متفاوت است و شدت عوارض به عواملی چون : سن شروع خودارضایی , فواصل بین هر دفعه خودارضایی , نوع انجام خودارضایی , شرایط روحی , جسمی و روانی فرد متغیر خواهد بود.

 18. y گفت:

  باسلام!
  به اطلاع اونایی که با اسلام مخالفند می رسونم بدونند اون مباحثی که توی
  اسلام مطرح شده رو امروز که مثلا خیلی از کشور ها توسعه یافتن تازه میفهمند من با این مقاله واقا موافقم فقط یک سوال:
  آیا خود انزالی باعث نازایی می شود؟

 19. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من واقعا برای بعضی از مردم متاسفم. آقای ادمین واقعا از مطالبتون ممنون. این مطالب درست هست. ما بهترین دین رو داریم اما کمترین استفاده رو از دین میبریم.
  اما متاسفانه جامعه بدی هم داریم. کشور ایران هنوز اطلاعات عمومی جنسی رو در بین مردم رواج نداده و همین بی آگاهی باعث این مشکلات میشه. من الان 5 یا 6 ساله به خود ارزایی وابسته ام عوارض روحی که جای خود عوارض جسمانی شدیدی دارم 21 سالمه اما صورتم در رده سنی 30 سال هست. هرکسی منو میبینه فکر میکنه 30 یا 32 سالمه
  میخوام این عادت رو کنار بزارم نمی تونم. فقط به خاطر بی اطلاع بودن و …

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباش , توکل کن و در صورتیکه برات مقدوره به پزشک مراجعه کن .. اگربخوای میتونی به راحتی خودارضایی رو کنار بذاری

 20. محمد گفت:

  ادمین عزیز سلام خسته نباشید
  چندین بار سعی کردم اما نشد. نمیدونم چی کار کنم. دوره راهنایی که بودم با تعریف یکی از هم کلاسی هام با این کار آشنا شدم 3 یا 4 سال کسی نبود بگه چه کار کثیفیه بعد از این مدت طولانی فهمیدم الان هم عادت کردم . تو دوره دبیرستان به روانشناس مراجعه کردم چرت میگفتن. نتونستن کاری بکنن یکی شون که میگفت انجام بده اصلا مهم نیست. ولی اگه گناهشو اصلا نبینیم خیلی عوارض بدی داره و همه این عوارض سرم اومد. الان هم که واقعا نمیتونم با پزشک حرف بزنم شرمم میاد. حالا شما اگه اطلاعاتی هم دارید ایمیل یا یه ارتباطی بفرمایید من کاملا براتون شرح بدم شاید مشکلم بعد از 5 6 سال حل بشه. میتونید کمکم کنید؟

 21. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالبتون.من 29 سالمه و علی رقم دارا بودن تحصیلات و تخصص های مختلف هنوز موفق احراز کسب و کار و در نتیجه ازدواج نشدم و اینو همش از چشم این مملکتمون و بی عدالتی میدونم.از مدرسه راهنمایی با تعریف معلم دینی تحریک به این عمل بد شدم و الان هم بهش دچارم.عوارضی که برام پیش اومده رو محض اطلاع دوستانی که قبول ندارن میگم.ریزش شدید مو ، درد مفاصل ،کم شدن بینایی ، اعصاب ناراحت ، فکر بدون تمرکز ،ولی هنوز موفق به ارتباط جنسی نشدم که بدونم زود انزالی دارم یا نه….برای همشون هم به پزشک مراجعه کردم.بارها خواستم ترک کنم ولی نشده.چند سال هم هست که خسته شدم از این کار و از خودم هم بدم میاد.اگر از دوستان کسی را حلی داره بگه ممنون میشم.متشکرم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   به خدا توکل کنید , از قرار گرفتن در موقعیت های محرک اجتناب کنید , اگر میل بالای جنسی باعث این کار میشه راحت ترین و بدون عوارض ترین راه مصرف قرص کافوره که عوارضی نداره و بعد از مدتی تاثیرش از بین میره , خوردن میوه ها و سبزیجات و نخوردن غذاهای تند , چرب هم کمک میکنه اما در نهایت فقط و فقط نیاز به پشتکار و خواستن واقعی هست و مطمئن باشید که میتونید از این مسئله رها بشید
   موفق باشید

 22. علی گفت:

  ممنونم مدیر گرامی
  ولی جسارت نباشه شنیدم و چند جا خوندم کافور عوارض زیادی از جمله ناراحتي معده، ايجاد گاز معده، قولنج، تهوع و استفراغ، اسهال، اضطراب، هيجان، هذيان گويي، تشنجات صرع مانند و انقباض قلب ایجاد میکنه!
  به نظر شما خوردنش مشکل نداره؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   مسلما زیاده روی در هر چیزی عوارض خودش رو داره … اما کافور به میزان کم و در دوره مصرف با فاصله عوارض خاصی نداره … الان به صورت قرص هم موجوده

 23. پشيمان گفت:

  سلام ممنون از مقالتون

 24. پشيمان گفت:

  من ي دختر 18ساله هستم كه چندسالي هست خودارضايي ميكنم البته چندوقتيه كه اين كارو ترك كردم وتازه حالا شنيدم كه اين كاراحمقانه پرده بكارت دخترروازبين ميبره ايا اين حرف صحت داره ؟اگرداره ديگه راه جبراني هست ؟توروخدازودي جواب بدين من خيلي ناراحتم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تا جایی که میتونید از خودارضایی خودداری کنید که به سلامت جنسی و روانی خودتون آسیب وارد نکنید .. درصورتیکه در حین خودارضایی دخول نداشتید یا پردتون از نوع حلقوی یا هلالی باشه با ورود انگشت معمولا آسیبی بوجود نمیاد … برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید

 25. sadaf گفت:

  سلام واقعا مطلب جالبی بود
  آقای ادمین من تمام پاسخ های شما رو به افراد مختلف خوندم
  از صبر و ادب شما در پاسخ گویی واقعا متشکرم
  و یک توصیه به دوستان دارم اینه که برای جلو گیری از این کار ابتدا همون طور که ادمین گفتند توکل به خدا وم بعداز اون تمرین داشتن حیا در فکر
  یعنی ابتدا چشم و گوشمون رو به روی محرکها به طور جدی ببندیم چون حقیقتا پوچ هستن و جز پشیمونی در آینده هیچی ندارن و اگر بخوایم بدون نگاه دینی بهش نظر کنیم عذاب وجدان شخصی را قطعا به دنبال داره
  به قول شاعر که میگه ” زدست دیده و دل هر دو فریاد/که هر چه دیده بیند دل کند یاد”
  فکرتون رو از این موضوع خالی کنید و هر وقت که افکار تحریک کننده به سراغتون اومد اگر دوست دارید ذکر بگید و شیطان رو لعن کنید و خودتون رو در مقابل خدا ببینید و مطمئن باشد که داره نگاهتون میکنه و اگر اعتقاد به ذکر و یاد خدا ندارید توی تنهایی نمونید وقتی این افکار به سراغتون اومد با کسی ارتباط تلفنی برقرار کنید و درباره موضوعات خوب صحبت کنید یا بیرون از منزل بروید و اینکه در طول روز خواب و استراحت رو به حداقل برسونید تا شب زود خوبتون ببره
  شب ها عرق بهارنارنج بخورید چون به خواب راحت شما کمک میکنه و اینکه مطمئن باشید پاداش صبرتون رو می گیرید و سالم زیبا و جوان می مانید و در آینده در ارتباط با همسرتون بهترین زندگی زناشویی رو خواهید داشت
  تو رو خدا پای تصاویر و حرفای تحریک کننده نشینید
  اگه تصمیم واقعی دارید همین الان هرچی عکس و فیلم و داستان تحریک کننده روی موبایل و کامپیوترتون دارید پاک کنید مطمئنا نفعش فقط به خودتون می رسه
  حیای فکر رو فراموش نکنید

 26. جاستین گفت:

  در این که گناهه برای من جای شک و شبهه زیادی داره.ما می بینیم تو قران خداوند در مورد لواط و زنا سخن گفته اما چیزی در مورد خودارضایی وجود نداره حدالاقل من ندیدم.تنها چیزی که من تو قرآن دیدم این بوده که “و آنهایی که نمی توانند ازدواج کنند صبر پیشه کنند تا خداوند از فضل خود آنها را بی نصیب سازد”
  اگه واقعا آیه ای در این مورد وجود دارد لطفا ذکر کنید تا بنده و بسیاری از کسایی که تو شک هستند مطمئن شن.
  در مورد عوارض این کار هم بنده فقط و فقط به ویکیپدیا استناد می کنم و بر طبق مقاله این سایت در مورد خودارضایی این کار هیچ عوارضی نداره.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation
  http://fa.wikipedia.org/wiki/خودارضایی
  فکر نمی کنم کسی بتونه مقاله ای با 107 رفرنس علمی رو رد بکنه!متاسفانه وقتی سخن از خودارضایی تو کشور ما میاد همه از منظر دین به این موضوع نگاه می کنن در در نتیجه نمیشه مطلبی رو دید که حقیقت رو نوشته باشه!!!

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اول اینکه من قرآن پژوه نیستم و برای بررسی وجود آیات نهی خودارضایی در قرآن باید دوستان قرآن پژوه زحمت بکشند , در احادیث بسیاری نهی از خودارضایی وارد شده مثل اینکه حضرت رسول میفرمودند اگر بدانم کسی خودارضایی کرده با او هم سفره نمیشوم و احادیث زیاد دیگه .. در بحث علمی هم دانشمندان و محققان زیادی بررسی کردند و خیلی ها اعتقاد به عوارض دارند و خیلی ها اعتقاد ندارند اما خداوند متعال انسان رو عاقل آفریده و خود ما میتونیم خیلی چیزها رو با بررسی شخصی متوجه بشیم … خودارضایی یک روش خارج از طبیعت ِراهی برای ارضای جسمانی است خارج از راهی که طبیعت برای انسان در نظر گرفته … من به شخصه بعد از سالها تحقیق و بررسی به نکاتی رسیدم در این مورد : اکثر کسانی که خودارضایی میکنند در بلند مدت دچار انزال زود رس و عدم کنترل بر انزال میشوند , اکثر اونها حتی بعد از رابطه جنسی احساس ِارضای روحی ندارند و مشاهده میشه بعد از نزدیکی باز هم تمایل به خودارضایی دارند , اکثر کسانی که اقدام به خودارضایی میکنند از سنین پائین شروع میکنند و چون دفعات خودارضایی افزایش پیدا میکنه در رشد دچار مشکل میشوند , دچار عوارض پیری زودرس میشند و در سنین حدود 30 سالگی دچار اختلال در نعوظ میشوند .. اینها فقط تعدادی از عوارض خودارضایی آقایان است که من از روی مصاحبه با افرادی که دچار خودارضایی بودند نتیجه گیری کرده ام

 27. مهدی گفت:

  1.آیا سکسی که بصورت کامل نباشد و دخول نداشته باشد نیز عوارض به همراه دارد؟
  2. آیا حالتی از سکس که مرد به زیر خوابیده و زن روی آن است برای مرد ضرر دارد؟

  • مدیریت گفت:

   1) خیر هیچگونه عارضه ای به همراه ندارد.
   2) به شکل عمومی خیر عارضه ای ندارد اما دو خطر بالقوه وجود دارد , احتمال شکستگی آلت و فشار به بیضه ها

 28. عمو حامد گفت:

  به جای این حرفها یزره ارتباط بین زن و مرد و اسونتر کنید تا همه از زندگی لذت بهتری ببرن و از مضرات خود ارضایی رنج نبرن چند تا خونه عفاف و جمع کردن گشت ارشاد و گیر ندادن به دانشجوها و آموزش روابط جنسی از مدارس از برنامه های خیلی خوب میتونه باشه در ضمن پایین آوردن تجملات زندگی و آسون کردن ازدواج خیلی بیشتر از نظرات فروید کار سازه به قول حافظ: چوغنچه گرچه فرو بستگیست کار جهان تو هچو باد بهاری گره گشا باش

 29. امین گفت:

  با عرض سلام
  آدمین عزیز چرا اینقدر خودارضایی رو بد جلوه میدی قدیما واسه اینکه جوون زودتر زن بگیره هزار عیب رو اینکار میذاشتن مثلا گودی زیر چشم که اصلش بخاطر کم خونیه یا لرزش دست که از اعصابه یا زود انزالی که هیچ ربطی نداره در ضمن انسان با خودارضایی بین 3 تا 5 سی سی آب از دست میده که این چیزی نیست حتی از نظر علمی ثابت شده که اگر از روی اعتدال پیش بری حتی میتونه مفید باشه بازم ممنون

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خودارضایی خوب نیست , عوارض جانبی بیشماری دارد و هیچ گونه چیز مفیدی هم در خودارضایی وجود ندارد , به نظر میرسد بعضی از دوستان برای توجیه خودشون ترجیح میدهند مفید بودن خودارضایی رو باور کنند !!!

 30. شها ب ریگی گفت:

  عالی بود مرسی موفق باشید

 31. جوان بی نام گفت:

  سلام وادب
  من در عجم چرا بعضی در این مقاله از دین ایراد میگیرند !
  اول موضع خودتون رو مشخص کنید .
  آیا دین دارید ؟
  یا آموزهای دینی براتون مهم نیست ؟
  اگه آموزش های دین و توصیه هاش براتون مهم نیست ، پس لطفا در موردش نظر ندید .
  اخه بعضی میگن دین برای ما مهم نیست . خب آدم حسابی اگه برات مهم نیست پس راه خودت رو برو
  و در مورد گفته های دین تحلیل نداشته باش …
  اگه هم برات مهمه پس خوب میدونی خود ارضایی رو تایید نــــــــــکرده ، و بارها اشاره شده خود ارضایی ضرر دارد . حالا وارد مباحث فقهی هم نمیشویم .
  بعضی ها هم میگن ما هرچی علم بگه قبول میکنیم . ما فرض رو بر این میگیریم که هرچی دین گفته به علم مریوط نیست . و در واقع علمی نیست . ( که کاملا مربوط است . آموزهای دینی نه با عقل ، نه با فطرت و نه با علم منافاتی ندارد … )
  با این وجود علم هم خود ارضایی را تایید نـــــــــــکرده ! و دانشمندان و علما با علم نــــاقص خود روز به روز بیشتر به این نتیجه میرسند که خود ارضایی ضرر دارد . اما برای پیگیری علم باید عالم رو هم پیدا کنید . و به این نتیجه برسید که واقعا عالم است .

  خب ، فطرت که خود ارضایی رو نمی پذیرد
  عقل هم میفهمد که این عمل صحیح نیست
  آخرین تحقیقات علمی هم به این نتیجه رسیده که خود ارضایی باعث ار دست دادن های بسیار میشود
  دین هم که میگه خود ارضایی نکنید ، و توصیه به ازدواج دارد …

  حالا بعضی از ماها کی میخواهیم تسلیم حق شویم …. خدا میداند …

 32. رضا جعفری گفت:

  من از سال دوم راهنمایی این کارو شروع کردم
  سوم راهنمایی خواستم ترک کنم اما نشد
  الان 15 روزه دیگه کنکور دارم اما امشبم خود ارضایی داشتم…تو روز گذشته 3 بار داشتم…روزی 100 بار تصمیم میگیرم ترک.کنم….نمیشه…اگه کمکم کنید واقعا ممنون میشم
  درضمن تموم اطلاعات آدمین درسته…من لرزش دست,زود انزالی,با وجود زیبایی الان دارم زشت میشم,نارضایتی از انزال,ارضا نشدن کامل…رشد کم قد,لاغر بودن,سیاهی زیر چشم و 10000000 تا عیب دیگه
  من تجربه کردمو تجربه هامو بهشما میگم تا شما راهی که من رفتمو نرید…

 33. ناشناس گفت:

  سلام
  تنها راه جلوگیری از خودارضایی ازدواج هستش و راه دومی نداره چون گناهه!
  حالا یه سئوال:
  جوون 21 ساله هستم و شرایط مملکت طوریه که ازدواج به این راحتی ها صورت نمیگیره تکلیف چیه؟ خب انسان با این موضوع انرژی خودشو تخلیه میکنه اگه تخلیه نکنه یه جا نمیتونه بشینه ، قبول کنید که نمیتونه…
  این موضوع مثل این میمونه که شما غذا بخوری ولی (باعذرخوای شدید) دستشویی نره! امکان داره؟
  من از این که شاید این موضوع گناه باشه مشکلی ندارم و دین اسلام رو زیر سوال نمیبرم ولی هرچی باشه قران رو سرتر از همه چی میدونم ، آیا تو قران در مورد این موضوع مطلبی نوشته شده؟
  خب بله دوره پیامبر ماشالله هر کدوم 3 تا زن میگرفتن و وقتی که وقت پسر ویا دختر میرسید بزرگان احساس تکلیف میکردن و جونا رو بهم میرسوندن ، یعنی زن گرفتن انقد سخت نبود ولی الان چیه؟ دلمون بترکه؟

  و یه سوال دیگه ، البته موضوع طوریه که آدم خجالت میکشه این سوالا رو بپرسه ولی:
  من یه بار بین این عمل چند ماهی فاصله انداختم و بقولی ترک کردم ولی از اون موقع تا حالا آب منی بصورت خشک شده و تیکه های بهم چسبیده میاد اولش فکر کردم چون فاصله انداختم برای اولین بارش ممکنه طبیعی باشه ولی چن بار تو چند هفته تست کردم ، همچنان به همون شکل میاد، میشه راهنمای کنید؟ تشکر.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   از نظر دینی بحثی ندارم چون اعتقادات هر شخصی به خود اون شخص مربوط میشه … تا جایی که به من مربوط میشه خودارضایی حرام است … در اینکه خودارضایی عوارض بی شماری داره و با وجود اینهمه تحقیقات گسترده جایی برای شک و تردید باقی نمیمونه … اما در رابطه با مشکل شما در صورتیکه همچنان این مشکل وجود داشت به متخصص مراجعه کنید و نمونه برای آزمایش بدید

 34. مرتضی گفت:

  سلام.

  من کاری با حرفهای کلیشه ای ندارم ،فقط بگم که 4 ساله درگیرش بودم الان با ورزش بدنسازی و قصد ازدواج در سال آینده خدارو شکر خوب کنترلش کردم..

 35. norouzi50 گفت:

  سلام با مروری که به ای نظرات انداختم متوجه شدم خود ارضایی رو فقط در آقایان میبینند میخواستم در مورد خود ارضایی در خانمها هم صحبتی بشه از عوارضش و بلا هایی که به سرشون میاد رو بدونم تا بتونم این سایت رو به خیلی ها معرفی کنم

 36. علی گفت:

  سلام آیا بعد ازخود ارضایی ازدواج کنیم اون لذت جنسی کاهش پیدا نمیکند یا میکند

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خودارضایی عوارض متعددی داره مثل کاهش لذت جنسی از طریق رابطه جنسی عادی و اعتیاد جنسی به خودارضایی تا حدی که میتونه باعث بشه فرد از رابطه نرمال جنسی لذت نبره و اوج لذت جنسی رو در خودارضایی بدست بیاره که همین مسئله باعث اشکالات عدیده ای در زندگی زناشویی افراد خواهد شد

 37. آرمان عظیمی گفت:

  سلام ادمین خداییش دست خوش تا حالا اینجوری درباره ی عوارض خود ارضایی مقاله نخونده بودم من کشتی گیرم ولی خود ارضایی داشتم ولی خدارو شکر دارم ترک میکنم بعد میخواستم بدونم خود ارضایی رو لاغری هم تاثیر داره؟؟اگه خود ارضایی ترک بشه لاغری درست میشه؟؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تا جایی که بنده اطلاع دارم تاثیر خاصی روی لاغری نداره مگر اینکه بنیه شخص ضعیف باشه و دفعات خودارضایی هم زیاد باشه
   موفق باشی

 38. احمد گفت:

  با سلام . پسری 15 ساله هستم و الان 9 ماه هستش که خود ارضایی میکنم که به نسبت کمترش کردم و الان تو ترک هستم . میخواستم بدونم که اگه ترکش کنم رشدم متوقف نمیشه ؟ دیگه تو سن 35 سالگی مشکلی برام پیش نمیاد ؟
  تو رو خدا زودتر جواب بدید .

 39. ارسلان داودی گفت:

  باسلام ادمين عزیز من يک سال خودارضايی میکنم مثلا خودم ميمالم رو دوشک وتصاوير شهوت انگيز به يادم ميارم تا ارضاع بشم اين عوارض داره

 40. Ali گفت:

  سلام من 15 سالمه 3 ساله که خود ارضایی میکنم میخواستم بدونم که :

  مانع جلوگیری الت میشه ؟
  باعث کمتر شدن منی میشود ؟
  باعث لرزش دست در سنین بالا میشود ؟
  باعث زود انزالی در هنگام سکس میشود ؟ اخه موقع خود ارضایی حدود 15 ثانیه که انجام میدم منی خارج میشه میخواستم بدونم تو سکس هم به همین سرعته ؟! ممنون میشم جواب رو یا ایمیل کنید یا همینجا بدین با تشکر

  • مدیرسایت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خودارضایی عوارض گسترده ای داره که شایعترین اون زودانزالیه , سن پایینی دارید و تا زمان ازدواج فاصله زیادی دارید اگر از الان شروع به کاهش این عادت نکنید اعتیاد به خودارضایی پیدا میکنید تا جائیکه حتی بعد از ازدواج هم از خودارضای بیشتر از نزدیکی لذت خواهید برد و این اعتیاد بزرگترین عارضه خودارضایی است

 41. مجید م گفت:

  سلام!اگر دوبار پشت سرهم(بدونه فاصله)ارضا بکشیم نمیتوانیم بچه دار شویم؟ (اگر بتونید جوابو به ایمیل من بدید ممنون)

  • مدیرسایت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تعداد دفعات ارضا شدن ارتباطی با بارداری نداره ؛ در هر بار انزال مایع منی حاوی مقادیری اسپرمه که میتونه منجر به بارداری بشه

 42. مجید م گفت:

  /سلام اگر پشت سر هم(بدونه فاصله ) ارضا بکشیم نمیتوانیم بچه دار شویم اگه جوابو به ایمیلم بدید ممنون میشم تشکر

 43. sina گفت:

  ﻣﻦ ﻛﻪ ﻧﻔﻬﻤﻴﺪﻡ ﻳﻪ ﺗﻌﺪاﺩ ﻣﻴﮕﻦ ﺿﺮﺭﻧﺪاﺭﻩ ﻳﻪ ﺗﻌﺪاﺩ ﻣﻴﮕﻦ ﺿﺮﺭ ﺩاﺭﻩ ﺧﻼﺻﻪ ﭼﻲ ﺷﺪ,ﻳﺴﻮاﻝ اﻳﻨﻜﻪ ﺧﻮﺩاﺭﺿﺎﻳﻲ ﺑﺎﻋﺚ ﺩﺭﺩ ﺩﺭﻛﺸﺎﻟﻪ ﺭاﻥ ﻣﻴﺸﻮﺩ يﻳﺎﻧﻪ?ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ

  • مدیرسایت گفت:

   با سلام
   یکی از اولین آثار و عوارض جانبی خودارضایی اعتیاد به خودارضائیست , وقتی اعتیاد به خودارضائی پیش میاد حتی اگر رابطه جنسی هم داشته باشید باز میل به خودارضائی خواهید داشت , از دیگر عوارض خودارضائی ابتلا به زودانزالی و عدم کنترل بر زمان انزال خواهد بود

 44. ایمان گفت:

  واقعا بخاطر این مطالب غیرعلمی و مسخره که فقط برای ترساندن جوانان گردآوری شده متاسفم. خجالت بکشید….

 45. سامان گفت:

  با سلام من نزدیک به ١٢ سال هست خود ارضایی میکنم لرزش دست دارم گاهی اوقات و موهام میریزه اما ورزشکار هستم هیکلی هستم و بدنم جواب میده و کنترل انزال دارم با مشکل زود ارضایی هیچوقت مواجه نشدم اما واقعا ذهنم بیشتر درگیره اون چیزی هست که ساخته ی ذهنم شده حتی در سکس زمانی ارضا میشم که اون ساختگیو تجسم کنم و شخص حقیقی فقط یک وسیله میشه برام و واقعا لذتی که توی خود ارضایی تجربه کردم تو سکس تجربه نکردم اما خواهش میکنم راهنماییم کنید دست از این کار بکشم یه جور حس میکنم که شخص حقیقی فقط از دور جذاب هست واسم زمانی که سکس میکنم برام جذاب نیست. ممنون از لطفتون

  • مدیرسایت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اعتیاد به خودارضائی توصیف وضع فعلی شماست ، این اعتیاد و نتیجه ی اون در ذهن شما باعث میشه که وقتی رابطه ی جنسی واقعی با جنس مخالف داشته باشید با وجود ارضای جسمی ارضای ذهنی براتون اتفاق نیوفته و تنها با خودارضایی به اون ارضای ذهنی برسید ، با توجه به مدت زمان زیادی که مشغول اینکار بودید توصیه میکنم به روانشناس مراجعه کنید تا با برنامه ریزی و قدم به قدم بتونید از این اعتیاد رهایی پیدا کنید.

 46. محمد گفت:

  سلام، ایا ماهی یک بار خود ارضایی ضرر داره؟؟ باعث ریزش مو میشود؟؟

 47. پارسا گفت:

  سلام دوست گرامی من الان ۳۵سالم هست و قبلا در سن ۲۰سالگی خودارضایی داشتم و در همون موقع ترک کردم و از ان روز به بعد رابطه جنسی دیگر نداشتم میخواستم ببینم مشکلی برا بدن به وجود میاد

ارسال نظرات