مارا در گوگل محبوب کنید ...

face.png face.png
  • کاربران آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 5409
  • بازدید دیروز : 7318
  • بازدید این هفته : 54129
  • بازدید این ماه : 213073
  • بازدید کل : 2024978


telegram

از زمانی که فرزندم به دنیا آمده، همسرم تمایلی برای ارتباط جنسی ندارد. علت چیست و چه باید کرد؟ این سوال بسیاری از مردان پس از بچه‌دار شدن است. در ادامه دلیل این مشکل بررسی شده استد.

به نقل از جام جم آنلاین،علت اصلی و جدی این مشکل هورمون‌ها هستند. خانم‌ها دو هورمون جنسی و عاطفهٔ مادری دارند. در دوران بارداری قبل از تولد فرزند، ترشحات هورمون‌های جنسی مثل پروژسترون و استروژن زیاد و میل جنسی خانم زیاد می‌شود. وقتی خانم زایمان می‌کند ترشح هورمون پرولاکتین زیاد می‌شود وترشح هورمون‌های جنسی کم می‌شود. این هورمون برای افزایش شیر مادر است. علت اصلی و عمومی بی‌میلی خانم‌ها بخاطر همین است.

افسردگی

علت دیگر افسردگی بعد از زایمان است. از هر صد خانمی که زایمان می‌کنند ده الی پانزده نفر افسردگی پس از زایمان را تجربه می‌کنند. علت این افسردگی اختلالات هورمونی، کسالت دوران بارداری، مشکلات زایمان و استرس‌ها است. بعضی از رفتار‌ها این زمان افسردگی را طولانی‌تر می‌کند. مثلا هنگام زایمان آقا در کنار خانم نبوده است یا اینکه آقا فرزند پسر می‌خواسته ولی بچه دختر بوده یا آقا به بچه توجهی نمی‌کند و به خانم ابراز محبت نمی‌کند.

نگرانی از بارداری دوباره

زایمان در بچه اول خیلی استرس و مشکلات دارد. دیگر اینکه خانم‌ها از بارداری مجدد نگران هستند و گاهی احساس درد دارند، این‌ها باعث بی‌رغبتی در خانم‌ها می‌شود. یک نوزاد مشکلات زیادی دارد، توان مادر را می‌گیرد و وقت مادر را پر می‌کند و مادر دیگر حوصلهٔ این ارتباطات را ندارد و زمانی ندارد که به این ارتباطات فکر کند. در این سه ماه اول مادر با فرزند رابطهٔ عاطفی عمیقی پیدا می‌کند، زیرا بچه به مادر خیلی نیاز دارد. از طرفی با این نیاز عاطفی نیاز جنسی زن برطرف می‌شود و دیگر نیازی به ارتباط جنسی ندارد.

این رفتار کاملا طبیعی است. این روز‌ها مثل روزهای ابری است، یعنی خورشید هست ولی دیده نمی‌شود. در این موارد معمولا طی چهار ماه اول مشکل حل می‌شود زیرا بچه بزرگتر و نگرانی مادر کمتر می‌شود و بعد به غرایزش توجه می‌کند. مردان در این دوره حساس زندگی همسرشان باید با درک شرایط به او کمک کنند تا به زندگی معمولی جنسی خود برگردد


ارسال نظرات