مارا در گوگل محبوب کنید ...

face.png face.png
  • کاربران آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 3415
  • بازدید دیروز : 6392
  • بازدید این هفته : 47208
  • بازدید این ماه : 202342
  • بازدید کل : 2173191


telegram

متخصص باروری یك پزشك متخصص زنان و زایمان است كه دارای تحصیلات عالی درباره عملكرد غدد داخلی مربوط به تولید مثل در انسان است. این متخصصان یك دوره دو تا سه ساله را در مقطع فوق‌تخصص در رشته باروری طی می‌كنند و دارای صلاحیت‌های لازم برای درمان اختلالات مربوط به تولید مثل در اطفال، زنان و مردان هستند. بهتر است برای درمان ناباروری به این متخصصان مراجعه شود…

وجود پزشك و پرستاران مجرب در كلینیك درمان ناباروری، وجود یك دستگاه سونوگرافی واژینال و وجود آزمایشگاه‌های مجهز برای انجام آزمایش‌های تخصصی ضروری است. متخصصان از داروی كلومیفن برای تحریك باروری استفاده می‌كنند. داروی كلومیفن سبب تحریك عمل تخمك‌گذاری در زنان می‌شود. در تمامی ‌موارد استفاده از این دارو، پزشک متخصص باید از تغییرات ایجاد شده در دستگاه تناسلی زنان با اطلاع شود. استفاده از دستگاه سونوگرافی واژینال به متخصص در تشخیص زمان تخمک‌گذاری کمک خواهد كرد و وی با این دستگاه می‌تواند تغییرات ایجاد شده را مورد مشاهده قرار دهد.

چه زمانی باید برنامه اولین ویزیت با پزشك متخصص باروری را تنظیم کرد؟
اغلب این برنامه در اولین هفته دوره قاعدگی تنظیم می‌شود. آزمایش‌های اصلی شامل تست (FSH) و (LH) هستند كه در روز سوم پس از قاعدگی انجام می‌شوند و برای هر دو طرف (زن و مرد) آزمایش خونی (ایدز، هپاتیت و…) انجام می‌شود.

زمان ویزیت دوم چه وقت است؟
ویزیت دوم زمانی انجام می‌شود كه هورمون LH به حداكثر می‌رسد. این زمان اغلب پیش از مرحله تخمك‌گذاری زن است. در این زمان اغلب از روش‌های زیر كمك می‌گیرند:
الف: انجام تست‌های پس از آمیزش برای بررسی آمادگی اسپرم برای نفوذ در تخمك

ب: ارزیابی میزان تركیبات مخاط گردن رحم

ج: انجام تست از لحاظ عفونت باكتریایی

د: انجام سونوگرافی در زمان حداكثر ترشح

LH برای بررسی وضعیت رحم و تخمدان‌ها. اگر سلول‌های مفروش شده در رحم نازك باشند نشانه آن است كه یك مشكل هورمونی وجود دارد. ناهنجاری‌هایی از قبیل فیبروئیدها و کیست‌های تخمدانی را می‌توان از طریق سونوگرافی تشخیص داد. همچنین ناهنجاری در شكل رحم هم در سونوگرافی قابل تشخیص است. بسیاری از پزشكان پس از سونوگرافی اولیه یك مرحله دیگر سونوگرافی نیز انجام می‌دهند. در این سونوگرافی مشخص می‌شود كه آیا فولیكول تخمك را آزاد كرده است یا خیر. در همین مواقع تخمك‌ها رسیده می‌شوند ولی از فولیكول آزاد نمی‌شوند. این حالت را می‌توان در سونوگرافی تشخیص داد.


ارسال نظرات