مارا در گوگل محبوب کنید ...

face.png face.png
 • کاربران آنلاین : 0
 • بازدید امروز : 532
 • بازدید دیروز : 6177
 • بازدید این هفته : 48451
 • بازدید این ماه : 207945
 • بازدید کل : 2026278


telegram
کنترل ارگاسم یا ارگاسم طولانی (به انگلیسی: Orgasm control) به مجموعه روش‌ها یا تکنیک‌هایی گفته می‌شود که فرد برای به تاخیر انداختن ارگاسم یا ارضای جنسی از آن استفاده می‌کند تا از عمل انزال جلوگیری نماید. به کمک این روش‌ها می‌توان مدت زمان لذت رابطه جنسی را افزایش داد.تاخیر در ارگاسم 
.
در به تاخیر انداختن ارگاسم ممکن است خود فرد نقش موثر داشته باشد یا شریک جنسی به وی کمک کند. در تاخیر انداختن در ارگاسم حالت‌های متعددی امکان پذیر است:
.
ممکن است فرد به ارگاسم نرسد و میل جنسی وی در آن لحظه سرکوب شود.
.
فرد چندین بار به ارگاسم برسد ولی انزال نداشته باشد.
.
فرد بعد از مدت زمان طولانی به انزال برسد.
.

راهکارها 
.
روش‌های متفاوتی پیشنهاد شده‌است که ممکن است تعدادی از آنها برای یک فرد کارساز باشد. همچنین باید توجه داشت که اکثر روش‌ها نیاز به تمرکز و تمرین هستند و معمولا در بلند مدت فرد به این توانایی می‌رسد.
.
روش‌های فردی 
.
متوقف کردن تحریک
.
به کمک متوقف کردن تحریک آلت می‌توان از انزال که در اثر افزایش فشار مجرا است، جلوگیری کرد. به مرور زمان با تمرین می‌توان میزان فشار لازم درون مجرا خروج منی را کنترل کرد.
.
فرد بعد از هربار توقف رفت و برگشت جنسی ، هنگامی که عمل جنسی را از نو آغاز می‌کند لذت بیشتری از تحریک مجدد آلتش می‌برد و اگر فرد این عمل را چندین بار بتواند انجام دهد می‌توان حجم منی خارج شده را افزایش دهد و برای مواردی که زوجین قصد بارداری دارند این کار بسیار مناسب است. چون تعداد اسپرم‌های وارد شده به واژن زن افزایش می‌یابد.
.
شل‌کردن عضلات
.
مرد می‌تواند تمام عضلات اندامهای جنسی خود را شل کرده و تحریک آلت رامتوقف نماید. شل کردن عضلات در این حالت دریچه‌های مجرا انزال منی رابسته نگه داشته و علیرغم تولیدترشحات توسط غدد، انزال صورت نمی‌گیرد.
.
تمرکز
.
مرد با تمرکز گرفتن بر روی آلت جنسی خود می‌تواند بین ارگاسم و انزال خود فاصله ایجاد کند البته این امر نیازمند تمرین هست و در کوتاه مدت برای تازه کارها امکان‌پذیر نیست.
.
فروکردن انگشت در مقعد
.
مرد می‌توان در حین انجام عمل جنسی انگشت میانی را در مقعد خود فروکرده و از داخل مقعد پروستاتش را فشار دهید و سفتی آن را زیردستتان حس کنید با این کار عمل انزال را می توان تا حدودی به تاخیر انداخت.
.
تذکر: در هنگام انجام این عمل باید فردی که انگشت در مقعد فرو می‌کند مواظب باشد به بافت جداره مجرای مقعد با ناخن بلند آسیب نزند.
.
تمرین‌های فردی
.
مرد می‌تواند با انجام تمرین‌هایی بتدریج سعی کند هر بار بیشتر و بیشتر به ارگاسم نزدیک شده و مکث کند. به این ترتیب ترشح جنسی وی ادامه می‌یابد ولی انزال رخ نمی‌دهد.
.
سفت کردن کیسه‌های منی
.
مرد می‌تواند با سفت کردن کیسه منی خود هر بار مایه منی را به محل اصلی خود باز گرداند البته این کار نیاز به تمرین دارد به این ترتیب در نهایت که فرد انزال می‌شوید حجم منی دفع شده از وی بیشتر از سابق است.
.
نکته:ممکن است فرد با انجام این تمرین‌ها در بیضه خود کمی احساس درد یا ناراحتی داشته باشد ولی با خروج منی این درد از بین می‌رود.
.
درمان‌های موضعی (بی‌حسی) 
.
کرم یا اسپری بی‌حسی
.
استفاده از کرم‌های کاهش دهنده حس سطحی یا کرم‌های بی‌حس‌کننده ناحیه دستگاه تناسلی می‌تواند به تاخیر در انزال کمک کند.
.
استفاده
.
مرد کرم را بر روی آلت کشیده و آلت را درون کاندوم قرار می‌دهد پس از چند دقیقه این کرم باعث اسجاد بی‌حسی در آلت مرد می‌شود.
.
تذکر:درصورتی که مرد قصد دارد از کاندوم استفاده نکند باید قبل از نزدیکی آلت خود را با صابون شستشو دهد تا از بی‌حسی بیشتر آلت و واژن زن جلوگیری شود.
.

قرص های تاخیری
.
برای به تاخیر انداختن انزال , آقایان میتوانند از قرص های متفاوتی که ساخته شده و دارای تائیدیه های بهداشتی میباشند استفاده کنند . عمده مزیت قرص های تاخیری نسبت به کرم ها و اسپری ها , تاخیر در انزال بدون ایجاد بی حسی است.
.
کاندوم تاخیری
.
این کاندوم‌ها مشابه کاندوم‌های عادی هستند با این تفاوت که دارای موارد بی‌حس کننده هستند و باعث بی‌حسی آلت مرد می‌شوند و به مرد کمک می‌کنند که دیرتر به انزال برسد.
.
معایب
.
استفاده زیاد از این روش تولید عوارضی مانند :
.
1. عدم انزال مرد (همراه با حس کلافگی) می‌شود.
.
2. تعدادی از برندهای نامرغوب به علت ایجاد بی‌حسی بیش از حد باعث می‌شوند که آلت مرد تا مدت زمان زیادی به حال طبیعی و کوچک بازنگردد
.روش‌های دیگر (ماستر و جانسون) 
.
تکنیک فشار
.
فشار سر آلت یا انتهای آلت قبل از انزال سبب عقب افتادن ارگاسم می‌شود. این حالت سبب کم شدن تجمع خون در آلت و کاهش نعوظ می‌شود.
.
استمناء
.
بسیاری از جوانان برای افزایش کنترل انزال اقدام به استمناء قبل از نزدیکی می‌کنند تا با این کار کنترل بیشتری بر ارگاسم خود پیدا کنند.
.
کاندوم
.
کاندم سبب کاهش تحریک پذیری می‌شود در صورتی که یک کاندوم قادر به این کار نباشد، از دو کاندوم می‌توان استفاده کرد ضمن اینکه کاندم سبب جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و حاملگی هم می‌شود. اما باید توجه داشت که استفاده از دو کاندوم ممکن است باعث پارگی کاندوم ها شود.
.
شکل خوب نزدیکی
.
وضعیت معمول نزدیکی (مرد در بالا) کمکی به کنترل انزال زودرس نمی‌کند بلکه روش مرد به پشت خوابیده و زن بر روی وی قرار دارد به کنترل ارگاسم کمک می‌کند.
.
درمان طبی
.
در صورت داشتن مشکل انزال زودرس برای مداوا می توان به پزشک متخصص مراجعه نمود.


نظرات

 1. اتنا گفت:

  باسلام محبت کنید به سوالات من جواب دهید ممنونم
  —در هفته چند بار باید نزدیکی داشت؟
  —برای سرد مزاجی اقا یان چکار کنیم ؟همسرم راهکار میخواهد .
  با تشکر از مطا لب خوبتان

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تعداد دفعات رابطه جنسی استاندارد خاصی نداره و با توجه به شرایط مختلفی مثل سن , بارداری , مدت زمان گذشتن از ازدواج , سردی و گرمی مزاج زوجین متغیره … عموما زوج های جوان در ابتدای ازدواج تا روزانه چند بار هم رابطه دارند اما به صورت نرمال تا هفته ای دوبار طبیعی به نظر میرسه … درباره سرد مزاجی آقایون هم نیاز به یک سری اطلاعات هست مثل سن ایشون , سوابقی از زندگی جنسی قبلی ایشون و نوع سرد مزاجی ایشون

 2. آرش گفت:

  با سلام برای درمان انزال زودرس فرمودید به پزشک مراجعه کنیم. میشه لطفا بفرمایید به پزشک با چه تخصصی باید مراجعه کنیم

 3. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  قرصهایه تاخیری چندنمونه رو میشه نام ببرید؟

ارسال نظرات