مارا در گوگل محبوب کنید ...

face.png face.png
 • کاربران آنلاین : 0
 • بازدید امروز : 3301
 • بازدید دیروز : 6392
 • بازدید این هفته : 47094
 • بازدید این ماه : 202228
 • بازدید کل : 2173077


telegram

پرده بکارت (hymen membrane) در واقع پرده ای ناکامل از بافت همبندی است که عروق خونی کمی نیز دارد. این پرده کمی عقب تر از دهانه ورودی واژن قرار گرفته است به نحوی که با ورود آلت تناسلی مردانه یا هر جسم دیگری به واژن، پاره می شود. سالم بودن این پرده در واقع تنها نشانه باکره بودن خانم محسوب میشود و تشخیص سالم بودن یا نبودن پرده فقط و فقط بوسیله پزشک متخصص یا ماما و با انجام معاینه ژنیکولوژی امکان پذیر است.

 پرده بکارت همانطور که در بالا هم گفته شد یک پرده کامل نیست بلکه دارای سوراخ و حفره جهت عبور خون قاعدگی می باشد. پس همینجا یادآوری می کنیم که برای بارداری لازم نیست حتما پرده پاره شده باشد، ریختن مایع منی در ابتدای پرده می تواند موجب بارداری بشود زیرا اسپرم خاصیت تحرک دارد و میتواند از سوراخ پرده بکارت به بخش های بالایی و رحم برسد. همچنین در صورت ریختن اسپرم روی پا یا لباس زیر هم به همین علت امکان باروری وجود دارد.

.
نوعی از پرده هم وجود دارد که پرده پاره نشده (imperforated hymen) خوانده می شود. در این نوع، پرده بکارت به صورت یک پرده کامل و بدن هیچ گونه سوراخی است که به علت نداشتن سوراخ به خون قاعدگی اجازه خروج نمی دهد . در این صورت، بیمار یک دختر خانم نوجوان است که به علت دردهای شدید شکمی و لگنی مراجعه کرده و تا به حال خونریزی قاعدگی نداشته است. در این موارد بوسیله جراحی ظریف، سوراخی کوچک روی پرده تعبیه می شود تا نه بکارت دختر آسیب ببیند و هم راهی برای خروج خون قاعدگی ایجاد بشود.

..

موجوداتی که دارای پرده بکارت هستند:

انسان

شتر امریکایی جنوبی

خوک گینه ای

اسب بوش

گاو دریایی

موش کور

نهنگ

شامپانزه

فیل

موش صحرایی

میمون پوزه دار یا لمور

خوک آبی

.

انواع پرده بکارت

انواع پرده های بکارت بر اساس انواع شکل سوراخ های آن تقسیم بندی میشود که شامل حلقه ای، تیغه ای و غربالی است. اطلاع از شکل پرده بکارت قبل از ازدواج الزام پزشکی ندارد ولی در صورتی که به دلایل فرهنگی خاص مایل به اطلاع از این موضوع هستید، می توانید با مراجعه به پزشک متخصص نوع پرده بکارت را تعیین کنید. انواع پرده های بکارت تفاوتی در نحوه دخول و پاره شدن ندارند.

.

انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

.
حلقوی: در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.

.

ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

.

دو سوراخی یا تیغه ای: پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

.

غربالی (سوراخ سوراخ): این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

.

بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

بعضی اختصاصات درباره پرده ها وجود دارد که دانستن آن خالی از فایده نخواهد بود. مثلا اینکه پرده های حلقوی دردناکترین نوع هنگام پاره شدن بوده و احتمالا تا چند روز خونریزی خواهند داشت و پرده های ارتجاعی، اغلب با اولین دخول پاره نخواهند شد و بعد از چند دخول پاره می شوند.

.

درباره پاره شدن پرده بکارت خرافات و عقاید بیشماری وجود دارد. مانند اینکه برای پاره شدن پرده حتما باید چندین ورود عمقی آلت را داشته باشیم یا اینکه پاره شدن پرده لزوما با درد فراوان و خونریزی همراه خواهد بود.

.
پاره شدن پرده بکارت حتی با اولین دخول هم می تواند اتفاق بیفتد. گاهی به دلیل باور های غلط، اولین دخول با فشار زیاد انجام می شود که موجب جراحات و پارگی های فراوان ناحیه تناسلی خانم می شود که هم مشکلات زیاد پزشکی برای وی ایجاد خواهد کرد و هم خاطره بسیار ناخوشایندی از اولین نزدیکی برای وی باقی خواهد گذاشت. این خاطره نا زیبا، تمایل خانم را برای نزدیکی های بعدی بسیار کم خواهد کرد و موفقیت نزدیکی های بعدی را کم خواهد کرد.

.
دخول چه برای بار اول و چه در دفعات بعدی باید پس از تحریک کافی انجام بگیرد. دانستن اینکه تحریکات کافی بوده یا نه، با علایمی مشخص خواهد شد که در مقاله های بعدی در مبحث چرخه جنسی آن را توضیح خواهیم داد. پس از تحریک کافی و افزایش ترشحات واژنی خانم، دخول باید به آهستگی صورت بگیرد. در اینصورت از درد پاره شدن پرده بکارت به میزان زیادی کاسته خواهد شد.
اما خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت، به دلیل پاره شدن عروق خونی موجود در پرده است. این عروق خونی به شکل مویرگ های بسیار نازک هستند و در بعضی افراد تعداد بسیار کمی دارند. بنابراین ممکن است پاره شدن این عروق به هیچ وجه خونریزی قابل دیدی ایجاد نکند. پس ندیدن خون هنگام اولین نزدیکی به هیچ وجه نشانه عدم بکارت خانم و یا عدم پاره شدن پرده نیست.

.

چرا بعضی زنان در اولین ارتباط جنسی خونریزی ندارند و برخی دارند؟

گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان ، در صورتیکه زن در هنگام سکس، آرام و بدون تنش بوده ، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد ، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط خونریزی نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت.

.
بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین سکس تشخیص بدهند زن قبلا رابطه ی جنسی داشته یا نه، چنین نیست. تنها چیزی که مردان می توانند حس کنند، مضطرب و نگران بودن زن است که به همین دلیل خودشان را منقبض کرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر می آید.

نکات مهم در مورد پرده بکارت:

.
رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی، پارگی آن معمولا بدون درد است.

.
عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی وجود ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود.

.
زنان بهتر است قبل از نزدیکی، نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت بلکه به دلیل آگاهی از نوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند. زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است، احتیاج به عمل جراحی دارد.

.
در صورت تنگی دهانه واژن، بهتر است از کرم و ژلهای تسهیل کننده یا اسپری بی حس کننده استفاده کرد. ضمن اینکه تحریک زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.

.
گاهی پرده بکارت با یک یا دو بار نزدیکی کاملا پاره نمی شود وهر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند. بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزوئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملکی ایجاد گردد. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود.

.
نکته : ورزشهایی مانند سوارکاری، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمی شوند مگر اینکه وی طی حادثه ای و در هنگام بازی، سقوط کرده و در همان زمان جسمی نوک تیز به پرده اصابت کند و موجب پارگی آن شود.


اهمیت پرده بکارت

.
در بعضی فرهنگها این مسئله خیلی اهمیت دارد که دختر به هنگام ازدواج باکره بوده و پرده بکارت داشته باشد. در این جوامع، پرده بدین معنی ست که وی قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته است. هر چند که، پرده بکارت نشانه ضیعفی برای بکارت واقعی است، زیرا بیشتر زنان، این پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسی بر اثر خودارضائی، استفاده از تامپکس (نوعی نوار بهداشتی)، یا فعالیتهای غیر جنسی (مثل برخی حوادث ) از دست می دهند.
اما سوال اینجاست که حتی با وجود پرده بکارت چه کسی می تواند تعیین کند که آیا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته است یا خیر؟ غالبا خونریزی در شب عروسی می تواند دلیلی بر باکره بودن فرد باشد در صورتیکه این نظریه توسط اطلاعات پزشکی رد شده زیرا همانطور که گفته شد یا به دلیل آرامش زن، یا عدم وجود پرده بکارت به طور مادرزاد، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد.
علاوه بر این، راههای برقراری ارتباط جنسی فقط دخول نیست، دختر می تواند با حفظ پرده بکارت از راههای مختلف ارتباط جنسی داشته باشد و یا حتی با وجود پاره شدن پرده بکارت برای تظاهر به باکره بودن، با عمل جراحی ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند . به همین دلیل وجود یا عدم وجود پرده بکارت، همیشه نمی تواند مدرک معتبری برای تعیین باکرگی شخص باشد.

.

سؤالات رایج در زمینۀ پردۀ بکارت:

.

۱– آیا ممکن است فردی به صورت مادرزادی فاقد هایمن باشد؟بله و یا آنکه هایمن وی آنچنان به دیوارۀ مدخل ورودی یا واژن نزدیک است که به نظر فاقد آن می آید.

.

۲- احتمال داشتن پردۀ بکارت در صورت عدم خونریزی در شب زفاف وجود دارد؟بله، برخی از هایمن ها مانند نوع ارتجاعی ممکن است هنگام مقاربت خونریزی ندهند و بنا به خاصیت ارتجاعی خود، فقط با زایمان طبیعی خونریزی می دهند.

.

۳- احتمال تشخیص هایمن ترمیم شده چگونه است؟ تقریباً در تمامی موارد قابل تشخیص می باشد.

.

۴- آیا پاره شدن هایمن مصادف با از بین رفتن کامل آن است؟ خیر، اگر هایمن را به صورت یک ساعت در نظر بگیریم، در اولین مقاربت پرده در ساعت های خاصی که بیشتر ۳و۶می باشد به دیواره واژن برش پیدا می کند و مابقی پرده به اسم کارنکول باقی می ماند.

.


نظرات

 1. ملانصیرالدین گفت:

  جالب بود.ممنون.

 2. رامین گفت:

  پرده ی موجود بر فکر و چشم رو هم میشه توضیح بدین؟

 3. معصومه گفت:

  با سلام و خسته نباشید آیا سکسی که فقط تا ختنه گاه وارد شده میتواند به پرده آسیب برساند؟
  و آیا در هنگام سکس کامل احتمال خونریزی وجود ندارد؟

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   اصولا بر خلاف چیزهایی که درباره پرده بکارت شنیده ایذ پرده بکارت جزو اعضای خارجی دستگاه تناسلی بانوان محسوب میشه و احتمال آسیب به پرده بکارت حتی درصورتیکه نزدیکی تا ختنه گاه باشد وجود دارد , در هنگام نزدیکی کامل و پارگی پرده بکارت با توجه به نوع پرده بکارت و شرایط نزدیکی ممکن است خونریزی داشته باشید یا خیر , بهتر است با مراجعه به پزشک زنان و معاینه پرده بکارت از نوع و سلامت آن مطلع شوید

   • hanie sia گفت:

    salam mikhastam bdonam dashtane parde halghavi ya ertejaii mitone ersi bashe ya nabashe?

   • melina گفت:

    salam .dokhtari hastam 34 sale .az bachegi dochare khod erzaee boodam vali na be sorate modavem.3 sale pish ba namzadam sex dashtam faghat yek bar vali hich khoni az man nayomad vali ba angosh chandin bar baz ham khoni nayomad.bade ezdevajemon beham khord bekhatere inkeh beshedat asabi boodam yeh jesme kharejio be shedat varede vajanam kardam bade chand bar yeho khone besayar besyar shadidi eine inke yeh shire ab baz bashe az badanam kkharej shod dr mikham bedonam modathast nemitonam pishe hich dr beram in masalaro onvan konam inja chon shomaro nemibinam tonestam harfamo be sakhti begam.dr fekr mikonin dalile un khon nayomadane dar sex va in khonrizie shadid chi bashe .alan 3 sale az in ghazie migzare mamnoon misham rahnamaeem konid

    • مدیرسایت گفت:

     با سلام
     با توجه به گفته های شما ممکنه پرده بکارت شما از نوع حلقوی ارتجاعی بوده باشه که با نزدیکی آسیب نمیبینه , اما خونی که مشاهده کردید میتونه به دلیل ورود جسم خارجی با فشار باشه که باعث آسیب دیدن مجرای واژن شده باشه و این دلیل اون خونریزی باشه که دیدید اما در نهایت مطمئن ترین راه تشخیص مراجعه به پزشکه

  • mariya tohi گفت:

   سلام ممنون میشم سوالمو الان ج بدید خیلی حیاطیه خواهش من قبلا با ی پسری از جلو سکس داشتم شاید اندازه انگشت وسط دست تو رفته باشه. تا حالا خونی ندیدم اما پارسال نیم س بعد از سکس رفتم حمام و به خودم که دست زدم خونه خیلی خیلی کمی اومد چون قبلش که نگام کرد بخاطر نزدیکی دهانه واژنم زخم شده بود امکان داره خون واسه زخم باشه یا بکارتم پاره شده؟؟؟ خواهش میکنم زود ج بدید فردا میخوان واسه ازدواجم ببرنم دکتر زنان باید قبلش مطمین بشم

  • Leila salehi گفت:

   Ba salamm khahesh miknm be man jawab bedin aya parde bekarat be asoni pare mishe man ba dost besaram rabete dashtam ye baz ba angosht khast dastesh dakhel kne ama man mane shodam waqti ke raftam khone shortam didam ke khoni hast kheliiiii negaranam khahesh miknm eltemas miknm behem jawab bedin be adresa emailm

   • مدیرسایت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    ببینید پرده ی بکارت چیزی به غیر از کمی پوست نیست و در افراد مختلف ضخامت و دوام متفاوتی داره ، در مورد شما در سناریو وجود داره ، اول اینکه با برخورد ناخن جراحت سطحی ایجاد شده و لکه ی خون دیدید و دوم اینکه پرده ی بکارتتون آسیب دیده باشه ، لطفا برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید.

 4. sara ahmadi گفت:

  salam,khastam bedunam agar bad az modate ziadi masalan bad az 1 sal nazdiki aya baz ham miishe be vojude parde pey bord ya hata noe parde ra tashkhis dad ya na?

 5. یاس گفت:

  سلام
  آیا ورود تامپون و یا جسمی مانند آن در صورتی که جسم بدون درد و براحتی وارد مهبل شده باشد موجب پارگی پرده بکارت می شود؟آیا خود ارضایی موجب نازک شدن پرده بکارت می شود؟
  پاسخ دادن

  • میترا گفت:

   سلام من یک روز بعد پریود در دستشویی با اب خودم را می شستم که یک لحظه فشار اب خیلی زیاد شد و بعد خون غلیظ و مقداری لخته و سپس خون سیاه و بعد خون قرمز روشن امد البته شلنگ مقداری نزدیک بود ولی داخل نکردم و حجم خونها خیلی زیاد بود و پشت سر هم رنگش عوض می شد احساس سوزش داشتم در لبهای خارجی ولی درد زیادی نداشتم و مقدار خونها انگار شیر اب را باز کرده باشم ایا پرده اسیب دیده

  • میترا گفت:

   سلام یک رو بعد پریود در دستشویی خودم رو می شستم ناگهان فشار اب زیاد شد و بعد ابتدا خون غلیظ لخته و بهد سیاه رنگ که حالت دلمه می ریخت و بعد خون روشن اومد من شلنگ هیچ وقت داخل نکردم و این خونها خیلی زیاد بود و پشت سرهم رنگ عوض می کرد سوزش داشتم ولی درد داخلی نداشتم مامانم میگه خون داخل رحمت بوده من قبلا در اینه پرده ام را دیدم سوراخ داشت الان انگار شکلش یک گوشتی که وسطش ممتد و دو سوراخ کنارش و بزرگ داره ایا پرده ام اسیب دیده

   • مدیرسایت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    خیر به پرده بکارت شما آسیبی وارد نشده و خونی که شما مشاهده کردید در واقع مربوط به عادت ماهانتون بوده ..

  • زینب مهران گفت:

   سلام. آیا ممکن که با فشار آوردن به پایین دستگاه تناسلی پرده بکارت پاره شده باشه؟آخه ی بار هنگام خودارضایی ی قطره خون قرمز رنگ بعد از فشار آوردن ازم خارج شد.خواهشا پاسخ دهید.

   • مدیرسایت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    خیر ، معمولا در هنگام خودارضائی خانوم ها به خاطر بی دقتی ناخن به پوست حساس اطراف مهبل آسیب میزنه و اون قطره ی خون هم میتونه به همون مربوط باشه ، تا چیزی وارد مجرای واژن نشه معمولا آسیبی به پرده ی بکارت وارد نمیشه.

 6. ممنون از راهنمائیاتون………ولی بگین که الت تا کجا برود که پرده پاره نشود؟؟؟ یا انگشت مثلا

  • admin گفت:

   با سلام دوست عزیز
   به هیچ هنوان معیار و اندازه ای جهت ورود آلت یا هر شی خارجی به واژن وجود نداره .. در افراد مختلف با انواع پرده بکارت و فیزیولوژی متفاوت این اندازه میتونه متفاوت و آسیب زننده باشه

  • پری گفت:

   منم با انگشت اشارم تا آخر میره یعنی زن شدم بدون هیچ آلتی نمدونستم انگشت سوراخ میکنه

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    در پرده های بکارت حلقوی ( متفاوت است با پرده بکارت حلقوی ارتجاعی ) پرده بکارت به صورت یک دایرا در اطراف واژن قرار داره و بخش میانی اون بازه در نتیجه معمولا با ورود انگشت به پرده بکارت آسیب وارد نمیشه , برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

  • mona گفت:

   من حدود 2ماه خودارضایی ميكردم و 2بار انگشتمو تا ته فرو كردم اما الان ترک كردم آيا امكان پارگي هست؟

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    امکان آسیب دیدگی وجود داره , برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

 7. شبنم میرزایی گفت:

  با سلام
  من ازدواج نکرده ام و تا بحال هرگز سکس نداشته ام و کلا همیشه به اخلاقیات پایبند بوده ام اما مشکلی از سر نادانی برایم بوجود امده که نمیدونم چکار کنم تورو خدا راهنمائیم کنید
  من سالها پیش در اثر جهل و بهالت خودم بکارت خودم رو از دست دادم موضوع هم از این قراره که چون ابدا اطلاع کافی در مورد بکارت و علل پارگی اون نداشتم و تصور میکردم بکارت مثل پرده ای میمونه که فقط و فقط در اثر دخول و سکس پاره میشه و لاغیر و التبه تصور میکردم محل قرار گیری اون در عمق واژن هست برای همین در دوران نوجوانی که در مورد بدن خودم کنجکاو بودم اولین باری که درمورد دستگاه تناسلیم به کنجکاوی پرداختم انگشت خودم رو داخل واژنم کردم که البته بدون درد و هیچ خونریزی وارد شد و تا عمق 5-6 سانتی متری که تصور میکردم بکارت در همانجا قرار داره انگشتم رو داخل کردم و بعد از اون هم در سن 17 سالگی برای اینکه مثلا راحت باشم به توصیه چند تا دوست احمق تر از خودم تا چند ماه در دوران پریود از تامپون استفاده میکردم که البته شاید در دقایق اول استفاده چندان مشکل نبود اما بتدریج که با جذب خون و رطوبت متورم و بزرگ میشد کم کم شروع به اذیتم میکرد که با همون تامپون داخل مدخل واژنم مینشستم و پامیشدم و خلاصه تو خیال خودم هم چون فقط نصفش رو داخل کرده بودم مشکلی برای بکارتم پیش نمیومد و بعد از اون هم بخاطر وسواسی که داشتم هرماه بعد از پریود و یا هروقت ترشحات زیادی داشتم با انگشت داخل واژنم رو شستشو میدادم و حتی گاهی سر شیلنگ آب رو داخل میکردم تا یکی دو سانت و با فشار ملایم آب شستشو میدادم تا این اواخر که مقاله ای حاوی عکس های واقعی در مورد بکارت بدستم رسید و با خوندنش از وحشت یخ کردم بر اساس راهنمائی هایی که در مقاله نوشته شده بود خودم رو معاینه کردم و متوجه شدم که بله … کاملا خودم رو بدبخت کردم و تصور میکنم پرده بکارتم کاملا از بین رفته .
  هرچند تا حالا قصد ازدواج نداشتم اما تصور اینکه اگر بخوام ازدواج کنم باعث عذابم میشم اخه چطور میشه اگر بخوام برای معاینه قبل از ازدواج برم قطعا آبروم میره اونهم آش نخورده و دهن سوخته و اگر هم معاینه نرم در شب اول ازدواج همه چی با نداشتن خونریزی قطعا برملا میشه اما درد اینه که چطوری وبه چه کسی میتونم ثابت کنم که این بلا رو خودم سر خودم اوردم بخاطر حماقتم و نه بخاطر فساد اخلاقیم
  ابدا نمیتونم مادرم رو درجریان بذارم بفرض که بتونم مگه چکار میتونه بکنه
  نمیدونم ایا میشه برای ترمیم اقدام کرد یا نه اگر میشه چطوری و کجا باید برم تازه اونطور که شنیدم هزینه ترمیم خیلی خیلی زیاده تازه اونم میگن موقع معاینه کاملا معلووم میشه
  بنظر شما چه خاکی میتونم سرم کنم
  تورو خدا اگر میتونید کمکم کنید از وقتی فهمیدم این موضوع رو نه خواب دارم نه خوراک بخدا تا بحال تو زندگیم پا کج نذاشتم و همیشه پایبند اخلاقیات بودم اخه انصاف نیست اینطوری آبروم در خطر بیفته هرچند تقصیر خودم بوده اما عمدی که نبوده
  چکار باید بکنم کسی میتونه بگه ؟؟؟؟

  • milad گفت:

   سلام
   خانم شبنم میرزایی.امکان ترمیم کردن پرده بکارت وجود داره در صورتی که بافت باقی مونده باشه
   ولی اصلا از نظر اخلاقی کار مقبولی نیست.پرده ها بافت زنده نیست که بتونه خودشو ترمیم کنه.هزینه ترمیم پرده حدود 200 تا 800 هزار تومان است.ین عمل جراحی منع قانونی ندارد اما پزشکان متخصص زنان و زایمان و ماماها معمولا بطور پنهانی این عمل را انجام می دهند و با توجه به اینکه این جراحی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد در هر مطب و دفتری می توان آنرا انجام داد. نظر شخصی من اینه که هیچ چیز بهتر صداقت نیست طرفتون اگه یکم منطق داشته باشه میتونه وضعیت شمارو درک کنه و زندگی زناشویی فقط به این چیز کوچیک ختم نمیشه

   • مریم بیگدلو گفت:

    ببخشید ی سوال چجوری میتونیم خودمونو معاینه کنیم؟

   • hanie sia گفت:

    salam man 17 salame va 2 sale pish to rabteii k 1 joraii b zor bod majbor b sex shodam albate psare migof man az maqad in karo kardam garche dakhel nabord ta khtnega dakhl bord hamun lahze ehsase dard kardam va khonrizi dashtam ta 3 roz mese priodi khonrizi dashtam az mama porsidam k aia dokhtaram ia na gof hasti hala mikham mutmaen sham hastam ya nistam komakam konid

    • مدیریت گفت:

     دوست عزیزم سلام
     احتمالا خونریزی که داشته اید به دلیل آسیب به پرده بکارت نبوده و میتونه به دلیل اضطراب ایجاد شده باشه , اما در نهایت با مراجعه به پزشک و معاینه میتونید به نتیجه قطعی برسید

  • elnaz گفت:

   سلام عزیزم تنها راهش اینه واقعیتو به مامانت بگی .اون میدونه چیکارکنه

  • علی احسانی گفت:

   باکسی که تمایل به ازدواج باهاش داری واقعیتش را بهش بگو اگه باورش شد باهاش ازدواج کن.

  • امین گفت:

   سلام
   نگران نباشین.چون انجام سکس وواردشدن الت به داخل واژن باازمایشهای پزشک قانونی مشخص میشه واگرسکس نداشته باشین مشخصه.

  • ارسلان یاری گفت:

   سلام خانوم میرزایی اتفاقا همین مشکلو یکی ازدوستام داشت که واسه رفع مشکلش رفت پیش دکتر اون دکترم راه چاره ای که براشپیدا کرده بود اینه که میگم دکتر بهش گفته بود میتونی عمل کنی اما درمواقیعی که ازدواج کنی دکترتو درجریان این بحث بزاری که اون نگه عمل کردی کل قضیه روبراش بگو چون تو عمدا نکردی

 8. s گفت:

  سلام من 1ماه كه ازدواج كردم در هر بار نزديكي درد شديد همراه با خونريزي دارم ميخواستم علتشو بدونم ممنون

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   به طور معمول خانوم ها در ابتدای تجربه روابط جنسی درد و خونریزی های خفیف رو به دلایل جسمی و روانی خواهند داشت .. سعی کنید در زمان برقراری رابطه جنسی تا حد امکان محیط آرام و بدون استرس , عجله و فشار رو مهیا کنید از ژل های روان کننده ( لوبریکانت ها ) استفاده کنید و همسرتون رو تشویق کنید که آرام و صبور عمل کند , در صورتیکه بازهم دچار درد و خونریزی بودید به پزشک مراجعه نمایید

 9. sara گفت:

  مرسی خیلی خوب بود. فقط ی سوال؟ پرده ارتجاعی مثل بقیه ی پرده های دیگه قابل دبدن هست؟

  • admin گفت:

   با سلام
   بله همه انواع پرده بکارت قابل دیدن هستند … توصیه میکنیم جهت معاینه به پزشک مراجعه نموده و شخصا تلاش نکنید

 10. zahra alaee گفت:

  سلام من در دوران پریودیم برای تمیز کردن خودم از انگشت استفاده می کردم چند ماهیه نامزد کردم و بعد از چندین بار سکس هنوز ونی ندیدمو موجب نگرانیه منه.شوهرم اظهار می کنه ک من پرده ندارم

 11. elnaz گفت:

  salam man 9mah k ezdevaj kardam vali bekarat nadashtam-ghablan khod erzai dashtam hata vaghti baray avalin bar pryod shodam dar hal khod erzai bodam vali hich vaght chizi dakhel nakardam faght feshar v malesh –lotfan komakam konid

 12. sahar گفت:

  سلام؟من یه مقاله خوندم که پنبه نواربهداشتی میتونه باعث پارگی برده بشه نگران شدم راهنماییم کنید

  • admin گفت:

   با سلام دوست عزیز
   نوار بهداشتی مشکلی ایجاد نمیکند .. در صورت ِ استفاده از تامپون احتمال آسیب به پرده بکارت وجود دارد.

  • دریا ساحلی گفت:

   سلام ببخشید من در دوران قاعدهگیم در سال های اول یک بار تکه کوچکی دستمال کاغذی رادر دهانه رحم یا کمی بالاتر بدون فشار قرار دادم حلا به پردم پاره شده یک بار از دکتر پرسیدم گفت نه ……….تورو خدا بگید من ناراحتم بابا اصلا بدون فشار بدون درد بود

   • دریا ساحلی گفت:

    سلام ببخشید من در سال های اول قاعده گیم یک بار تکه ای از دستمال کاغذی را در دهنه رحم گذاشتم یا کمی بالاتر اصلا بدون درد بود و بدون فشار یک بار از دکتر پرسیدم خندیدو گفت نگرانیتون بی جاست اصلا طوری نشده .من دختر معتقدی هستم اصلا تا حالا نزدیکی نداشتم تورو خدا نگرانم اینه که یعنی پردم پاره شده بابا من دارم روانی میشم دارم ازدواج میکنم بخدا من از رو نااگاهی بود

    • دنیز گفت:

     سلام من تویه جایی خوندم که استفاده ازپنبه موجب پارگی پرده بکارت می شود من چندین سال به جای نواربهداشتی ازپنبه استفاده کردم والان واقعا نگرانم درضمن به مدت طولانی خودارضایی هم داشتم بدون ورود چیزی این کارو کردم درمورد پردمم نگرانم لطفا کمکم کنین

     • مدیریت گفت:

      با سلام
      بسته به اینکه چه حجمی از پنبه رو وارد کنید و نوع پده بکارت میتونه باعث آسیب دیدگی بشه

   • سارا ساحلی گفت:

    توروخدا جواب بدبد

 13. مصطفي گفت:

  سلام.من دو هفته است كه ازدواج كردم و شب اول پرده خانمم پاره نشد و درد شديدي داشت بعد دو سه روز روي لباس زيرش مقداري خون پيدا شد آيا اين خون خون پاره شدن پرده است ؟در ضمن هنگام سكس درد شديد دارد.و هنگام وارد شدن اسپرم بعد مدتي از واژن خارج ميشود ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   به طور کلی خانوم ها در ابتدای تجربه رابطه جنسی ه دلایل مختلف جسمی و روحی درد شدید رو احساس میکنند , در این رابطه بهترین کار انجام عمل جنسی به آرامی , کمک به تحریک هر چه بیشتر همسر , استفاده از ژل های آمیزشی , عدم اصرار برای دخول در صورت احساس درد بیش از اندازه است . با کمی صبر و تحمل این مسئله بر طرف خواهد شد . در رابطه با خون هم به احتمال زیاد مربوط به بکارت ایشان بوده .. خارج شدن اسپرم به موارد متععدی مانند پوزیشن زوجین در هنگام انزال , میزان دخول و … بستگی دارد

 14. سوال گفت:

  سلام
  اگه یه پسری دخول رو انجام بده و پرده بکارت دختر از بین بره ، ایا پزشک قانونی میتونه تشخیص بده کار این پسر بوده ؟
  اگه از کاندوم استفاده بشه چی ؟
  ممنون

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   تشخیص پزشکی قانونی به عوامل متعددی از جمله مدت زمان گذشتن از عمل دخول , انزال و باقیمانده های منی , ترشحات مردانه مانند پیش آب و … بستگی دارد .

 15. سارا گفت:

  سلام من قبلا سکس داشتم و به حاملگی ختم شد اماانداختمش و دکتر هم گفتن مشکلی نداره و پرده سر جاشه. اما باز هم نگرانم ولی دکتر هم نمیتونم برم؟ ایا راهی هست؟؟؟؟؟؟

  • admin گفت:

   دوست عزیز سلام
   در صورتیکه بعد از تمام این موارد دکتر ادعای سالم بودن پرده بکارت داشته است تنها راه اطمینان مراجعه به پزشک و معاینه مجدد است , البته توصیه میکنم به پزشک دیگری مراجعه بفرمایید .

 16. elnaz گفت:

  یکی ج منو بدددددددددددددددددددددددددددددددده

  • admin گفت:

   دوست عزیزم مجددا سلام
   شما در حال حاضر از وضعیت خودتون اطلاعی ندارید و ممکنه این نگرانی شما کاملا بی مورد باشه … قبل از هر کاری لطفا به پزشک مراجعه کنید تا از وضعیت خودتون مطلع بشید

 17. سلام. من یک ماهه که ازدواج کردم و با هر نزدیکی درد و خونریزی زیادی داشتم وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت بکارت تو از نوعی هست که باید عمل بشه. الان بیش از حد استرس دارم ونگرانم لطفا درمورد عمل برداشتن بکارت و عوارض احتمالی بعداز اون منو راهنمایی کنید.

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در مورد این عمل اصلا نگران نباشید , با وجود اینکه اسم عمل رو یدک میکشه اما چند لحظه کوتاه بیشتر نیست , درد خاصی نداره و عوارض بعدی هم نداره

  • احسان گفت:

   دوست عزیز .درد زیاد هنگام نزدیکی با عمل جراحی کوچک بر طرف می شود. نترسید به پزشک زنان مراجعه کرده یک روز بستری می شوید وبا یک جراحی ساده و چند بخیه مشکل شما بخوبی بر طرف می شود.موفق باشید

 18. ayda گفت:

  slm .age bade sex az khon bebinam az jelo vali az maghad sex dashtam chie alan kheili negaranam lotfan j bedin in khona ro bade 2 roz ham didam….. ina be in khona dalilesh vase pardame….

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بهتره به دکتر مراجعه کنید , امکان داره این خون به دلیل آسیب به مقعد باشه و شما اشتباها اون رو خونریزی واژن میبینید , از طرفی هم ممکنه به دلیل فشار یا تحریک جنسی پیش از موعد پریود دچار لک بینی شده باشید و الا رابطه مقعدی آسیبی به پرده بکارت وارد نمیکنه

 19. parnaz گفت:

  سلام پرده ی حلقوی در صورت نزدیکی اسیب میبینه و پاره میشه یا اینکه همون حالت اولیه رو داره و فقط بازوبسته میشه؟؟؟؟؟

 20. parnaz گفت:

  یه سوال دیگه..من انگشتمو کامل فرو کردم و محکم ضربه زدم مشکلی پیش نیومد و هر دفعه درد و سوزش اولیه رو داشتم..ایا قابل اتساع هست یا نه؟

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نوعی از پرده بکارت وجود دارد که به صورت یک حلقه اطراف ورودی واژن را میپوشاند و میان آن باز است این نوع پرده الزاما حلقوی نیست و به دلیل سوراخ وسط آن و قطر کم انگشت آسیب نمیبیند اما با دخول آلت دچار آسیب و پارگی میشود , جهت اطمینان به پزشک مراجعه کنید

 21. ملودی منش گفت:

  باسلام توروخداجواب من روهم بدید من توآینه خودمودیدم دوتا سوراخ یکی بالاویکی پایین داشتم البته به غیرازسوراخ ادرارم باسوراخ ادارمیشه 3تاسوراخ که اون دوتاهرکدوم به شکل vهستن به نظرتون پرده من سالمه من هیچ نزدیکی نداشتم فقط قبلاخودارضایی میکردم اونم درحدمالش کولیتوریس.اگه امکان داره بگیدازچه نوعیه به نظرتون؟توروخداجواب بدیدممنون میشم.باتشکر

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تشخیص نوع پرده بکارت و سلامت اون بوسیله معاینه فردی وجود ندارد , در صورتیکه نزدیکی نداشته اید و صرفا با عمل خودارضایی به پرده بکارت آسیب نمیرسد جهت اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

  • الهام عبدالهی گفت:

   سلام. من چند بار خودارضایی کردم. بار آخر شدید تحریک شدمو با شدت خودمو مالیدم. بعدش چند قطره خون دیدم. خیلی میترسم که پردم پاره شده باشه. بنظرتون پاره شده؟ چطوری خودم میتونم بفهمم بدون اینکه بخوام پیش دکتر برم؟ برا موقع ازدواجم مشکلی پیش میاد؟ بنظرتون پردم سالمه یا کامل از بین رفته؟ با آینه و چراغ قوه نگاه کردم ولی مثل همیشه بود. ولی چرا خون دیدم؟ اگه ترک کنم امکان خوب شدنش هست؟ تو رو خدا راهنماییم کامل راهنماییم کنید. خیلی میترسم. اگه امکانش هست جوابو به ایمیلم بفرستید. ممنون

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    در صورتیکه در هنگام خودارضایی دستتون رو وارد واژن نکرده باشید فقط با مالیدن کولیتوریس مشکلی برای پره بکارت بوجود نمیاد … در زمانی که اقدام به خودارضایی کردید فاصله زمانی تا زمان پریودتون چقدر بود؟ خونی که دیدید غلیظ بود یا به شکل خونابه؟

 22. donya گفت:

  با سلام
  من می خواستم بدونم ظرده بکارت ترمیم شده بعد از پاره شدن دوباره ایا قابل تشخیص هست که قبلا ترمیم شده است؟یا برای همیشه از بین می رود چون دوباره باز شده است

 23. نرگس گفت:

  سلام من چند ماه پیش با نامزدم از پشت به صورت مالشی رابطه داشتم اسپرم نامزدم درون لباس زیر من ریخته شد آیا احتمال حامله شدن هست؟

 24. ریحانه گفت:

  سلام
  من دو ساله ازدواج کردم اما هنوز پرده بکارتم پاره نشده. به دکتر هم مراجعه کردم و نوع پرده هم نازک تشخیص داده شده . من از دخول ترس شدیدی دارم. لطفا راهنمایی کنید. در مورد نحوه دخول و طرز قرار گیری آن توضیح دهید

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تمام مشکل شما فقط و فقط به همون ترستون برمیگرده … بهترین روش اینه که در یک زمان مناسب دور از هرگونه استرس و عجله با عشقبازی و تحریک کامل و استفاده از کرم های لوبریکانت عمل دخول رو انجام بدید … پوزیشن مناسب برای افراد مختلف با توجه به شرایط فیزیکی اونها فرق میکنه باید ببینید خودتون در چه حالتی فشار کمتری بهتون وارد میشه … در صورت نیاز میتونید با مراجعه به پزشک اقدام به برداشتن بکارت بکنید

   • bahar گفت:

    سلام من چند ماه پیش به یک ماما کم تجربه مراجعه کردم برای اینکه یک مشکلی که داشتم ایشون هم منو معاینه کردن بعد بدون اینکه من بگم پرده بکارتمو نگاه کرد گفت نزدیکی داشتی ؟ منم گفتم نه و گفتش که بازی که منم از شدت ترس دیگه چیزی نپرسیدم من تاحالا به هیچ وجه سکس نداشتم خودارضایی نکردم چیزی داخله واژنم نکردم هیچ دردی و خونی هم ندیدم ورزشی هم که احتمال پارگی داشته باشه هم انجام ندادم مگه ممکنه پرده خود به خود پاره بشه ؟؟؟؟؟ الان هم نامزد کردم به شدت از نزدیک شدن بهش میترسم دکتر هم میترسم برم خودمم نگاه کردم تو آینه ازهمون اول همین شکلی بوده . اخه مگه ممکنه پرده بکارت بدون ورود چیزی پاره بشه اخه من که کاری نکردم توروخدا کمکم کنید

    • مدیرسایت گفت:

     دوست عزیزم سلام
     اول اینکه امکان داره ایشون اشتباه تشخیص داده باشن دوم اینکه همه ی خانوم ها پرده ی بکارت ندارن و در برخی از خانوم ها اصلا پرده ی بکارت وجود نداره 🙂 بهتره قبل از هرگونه نگرانی به پزشک دیگه ای برای معاینه مراجعه کنید.

 25. donya گفت:

  bebakhshid manzoram ine hata age bad az amal parde bekarat baz beshe moshakhase ke ghablan amal shode bode?bad az baz shodane dobare

 26. yahda behnia گفت:

  سلام من چندسال پيش بدون اينكه بدونم پرده بكارت چيه انگشتموداخل واژن ميكردم ولي هيچ گونه دردوخونريزي هم نداشتم امكان داره پرده ام پاره شده باشه

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   به احتمال زیاد پرده بکارت شما سالم است .. دقت داشته باشید در بعضی از انواع پرده بکارت در قسمت میانی پرده بخشی به شکل دایره باز است و به همین دلیل با ورود انگشت به پرده آسیب نمیرسد برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید

 27. yahda behnia گفت:

  خيلي ممنون ازراهنماييتون ميخواستم بدونم پريدن مثلاازبالاي درخت وتحرك زيادباعث ميشه پرده اسيب ببينه

 28. دختره بیچاره گفت:

  سلام ادمین عزیز من چند سال پیش بدونه اینکه اطلاعی از پرده بکارت داشته باشم انگشتمو داخل وازنم کردم ولی اصلا دردو خونریزی نداشتم میخواستم بدونم ممکنه پاره شده باشه؟خوهش میکنم راهنماییم کنین همه من نمی تونم برم دکتر چون شدیدن میترسم اگه بگه پاره شده من همه امیدمو از دست میدم…

 29. دختره بیچاره گفت:

  مقصر کیه؟ من ؟ مادرم؟نظام آموزشی؟ یا فرهنگه احمقانه ما ایرانیا!!؟فرهنگی که اطلاع رسانی درمورد مسایل جنسی به نوجوونارو بی حیایی می دونه…که هرکی بدونه یا بپرسه بی حیا و هرزه به حساب میاد…سروگوشش میجنبه…!نتیجه این بی فرهنگی چیه؟کیه؟ نتیجش منم که تو سن 18 سالگی هنوز نباید بدونم بکارت چیه!!! که به خاطر یک ندونم کاری به خاطر یک اشتباه باید لقب فاحشه بگیرم تو جامعه تو خانواده…فقط خدا کمکم کنه کی حرف منو باور میکنه…

 30. دختره بیچاره گفت:

  آخه وقتی نگاه مبکنم هیچی وجود نداره انگشت هم خیلی راحت داخل میشه بازم جای نگرانی نداره؟

 31. مهین گفت:

  سلام….
  خودارضایی باعث پارگی و یا آسیب میشه؟؟؟

 32. مهین گفت:

  راستی خود ارضایی شامل چه جیزایی هست؟؟تعریف؟؟

 33. سعید گفت:

  نکات جالبی بود مرسی

 34. s.r گفت:

  سلام وبا تشکر
  من 2 سال پیش ازدواج کردم و به دلایل روانشناختی مجبور به ازدست دادن پرده بکارت شدم. پس از چند ماه ازهمسرم جدا شدم و البته قبل از آن اقدام به ترمیم پرده بکارت نمودم.
  اکنون 4 ماه است که جداشده ام و میخواهم بدانم با توجه به این، آیا باید این مطلب را به همسر آینده ام بگویم درصورتی که من چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی هیچ مشکلی برای تشکیل زندگی جدید را ندارم و البته اینکه گفتن این موضوع هیچ جنبه ی مثبتی در اذهان نخواهد داشت.
  متشکرم

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   به شما پیشنهاد میکنم با مشاورین ازدواج مطرح بفرمائید اما نظر شخصی من بر مبنای صداقت استوار میشه .. فرض بفرمائید این موضوع رو مخفی نگه دارید و بعد از مدتی به هر طریقی همسر آیندتون از این ماجرا مطلع بشه … مطمئنا حتی اگر با ترمیم بکارت شما هم مشکلی نداشته باشه به خاطر این پنهانکاری و دروغ دیگه قادر به ادامه اون زندگی نخواهد بود … اگر در یک رابطه دوستی این اتفاق رخ میداد قضیه کمی متفاوت بود اما پنهان کردن یک ازدواج عاقلانه نیست

 35. زهرا شریف گفت:

  آیا اگر انگشت را وارد واژن کنیم ولی درد و خونریزی نداشته باشه، پرده از جنس ارتجاعی است؟ ممنون

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر بدون معاینه امکان تشخیص نوع پرده بکارت وجود ندارد , لطفا به پزشک مراجعه کنید

 36. نيكو جباري گفت:

  نه عزيزم توفاحشه نيسي
  منم مثه تو!
  من جرئت ندارم به كسي بگم
  چون خودارضاييم ازيه انگشت هم گذشته بود!
  حتي دردهم نداشتم رفتم دكترگف حتي بادخول هم پاره نميشه يني ازدخترايي هسم كه باكره ميمونم
  ولي ميترسم ازدواج كنم!
  ميترسم ببرنم دكترواسه گواهي آخه ميگن حتي دخترايي مثه من معلوم ميشه ميترسم بهم شك كنن وآبروم بره

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   ترس شما بی مورد است .. اگر صرفا خودارضایی داشته اید و عمل جنسی با جنس مخالف صورت نگرفته باشد پزشکان تائیدیه بکارت را صادر خواهند کرد , سعی کنید از انجام عمل خود ارضایی اجتناب کنید که علاوه بر اثرات جسمانی تاثیرات روانی بسیاری نیز دارد

  • عاطفه گفت:

   سلام.من قبلا پیش 2دکتر رفتم بهم گفتن پردم از نوع ارتجاعیه.دکتر دوم هم همینو گفت به اضافه این که با بدنیا اومدن بچه پاره میشه.یسال و 2ماه با کسی بودم و رابطه داشتیم.تا یه هفته پیش قراره آزمایش گذاشتیم.مامانش هم اومد بی دردسر گواهی نوشت دکتر که ارتجاعی بدون خونریزی اما چون ننوشت سالمه بابام شک کرده. بابام هم دکتره.الان به یسری دلایل ازدواجمون بهم خورد.حالا بهم بگین چیکا کنم به حالت اول برگرده؟شندم که 2سال طول میکشه.درسته؟توروخدا راهنماییم کنین.چون برای خواستگار بعدی بابام میبره پزش قانونی.کمکم کنین چیکا کنم؟

   • مدیرسایت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    وقتی پزشک گواهی صحت پرده بکارت صادر میکنه معنیش اینه که پرده بکارت سالمه , اگر سالم نباشه که گواهی صحت بکارت صادر نمیکنن …

 37. نيكو جباري گفت:

  واسم دعاكنين آخه درشرف ازدواجم
  ولي خيلي ميترسم

 38. نيكي گفت:

  سلام
  لطفا راهنماييم كنيد
  چن سال پيش قراربودمن وپسرخالم باهم ازدواج كنيم وباهم نزديكي داشتيم ولي نشد واوازدواج كرد
  بهم ميگف غصه نخور توپرده نداري وقرارنيس كسي بفهمه ولي حالافهميدم ارتجاعي بوده ودكترميفهمه
  من بايد چيكاركنم؟
  دفعات نزديكيمون بيشتراز٨باربوده:-(

  • admin گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباشید .. به هر حال اتفاقی که نباید میوفتاده افتاده و نگرانی هم کاری از پیش نمیبره … شما با مراجعه به پزشک میتونید گواهی صحت بکارت رو دریافت کنید و برای ازدواج هم مشکلی نخواهید داشت …

 39. مریم گفت:

  من عقد کردم و به متخصص زنان مراجعه کردم به من گفته پرده من حلقوی و خونریزی زیادی دارم میخواستم بدونم آیا دردمم زیاده.با تشکر

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگرانی شما درباره درد پارگی پرده بکارت کاملا بیمورده .. دقت داشته باشید در اولین نزدیکی حتما در شرایطی باشید که هیچگونه استرس و عجله ای در کار نباشه , مغازله و نوازش قبل از دخول اهمیت زیادی داره و باید حتما به خوبی تحریک شده باشید از همسرتون بخواهید با آرامش و بدور از هرگونه عجله و فشاری عمل دخول رو انجام بده و در صورت نیاز هم میتونید از ژل های لوبریکانت و روان کننده هم استفاده بفرمائید
   موفق باشید

  • مریم گفت:

   من عقد کردم و به متخصص زنان مراجعه کردم به من گفته پرده من حلقوی و خونریزی زیادی دارم
   سوال دیگه:من اصولآ شنیدم پرده حلقوی خون کمی دارد پس چرا دکتر به گفت خونت زیاده

 40. نیکو گفت:

  من سوالم این بود یک سال پیش ی بار اثر بی عقلی انگشتمو وارد واژنم کردم ولی کامل نه ولی بعدش کمی خون اومد همش مضطرب بودم که ای وای خودمو بدبخت کردم پردمو الکی الکی از دست دادم بعد از ۶ماه بلاخره رفتم پیش پزشک ، معاینم کرد گفت پردت ارتجاعی ولی همش بازم نگرانم ک شاید دکتر خوب تشخیص نداده شما کمکم کنید دارم نامزد میکنم مامانم میخواد ببرتم معاینه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   درصورتیکه به پزشک مراجعه کردید و جواب گرفتید جای نگرانی نیست .. البته وقتی شما خونریزی داشتید ممکنه منظور پظشک پرده هلالی بوده باشه که از نظر ظاهری شبیه به ارتجاعی است اما از نظر جنس متفاوت , خونریزی شما ممکنه به خاطر ایجاد جراحت جزئی در دهانه واژن بوده باشه یا پرده کمی آسیب دیده باشه و بعدا ترمیم شده باشه .. در هر حال برای اطمینان بیشتر به یک پزشک دیگه مراجعه کنید

  • نیکو گفت:

   یعنی پردم امکان خونریزیم داره

 41. parisa گفت:

  slm.man shenidam k age parde pare she avizun mishe o vaghti negah koni az birunam moshakhase
  man az vaghti k khod shenas shodam yadam y tike kuchulu gush=t labeye vazhanam yani zire un surakhi k edrar miad bud o hamin kheili negaranam karde k shayad un vaghean parde bashe ama chand bar k khodam khodamo tu ayne didam vaghti vazhanamo baz mikonam y bafte nazok daghighan shabihe parde halghavi taghriban 2-3sant gozashte az avale vazhanam mibinam alave inke man tahala na sex dashtam o na karaye dg faghat gahiam ba feshare ab khodamo shostam hala mikham bedunam un tike gusht chieo momkene parde bashe!

 42. پانیذ گفت:

  سلام خواستم بدونم خودارضایی به چه حرکاتی تلقی میشه یعنی با انجام چه کارهایی آدم خودارضایی کرده؟
  آخه من وقتی پاهامو بهم جفت میکنم و میمالم (بدون اینکه به هیچ جاییم دست بزنم )یه حالت خاصی بهم دست میده و با اینکه اینکارو دوست ندارم و هرازگاهی احساس میکنم باید حتما این کارو انجام بدم
  نمیدونم این خودارضاییه یا نه؟
  و اینکار باعثه از دست دادن پرده میشه؟عواقبی داره؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خودارضایی به طور کلی به هر عملی که موجب به ارگاسم زن و مرد میشه بدون انجام رابطه طبیعی جنسی میگویند عملی که شما انجام میدید به بکارتتون آسیبی نمیرسونه ولی در بلند مدت در سلامت جنسی شما موثر هست و اون رو با اختلال مواجه میکنه

 43. زهرا لطفی گفت:

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم و مقداری خونریزی داشتم و بعد از مراجعه به پزشک مامایی گفت که از قسمت 9 پرده دچار پارگی شدی ولی بقیه پرده سالم
  آیا امکان ترمیم پرده با کرم ترمیمی یا به مرور زمان به صورت طبیعی وجود داره؟
  و اگه عمل کنم مشکلی به وجود میاد ؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   برای ترمیم پرده بکارت کرمی وجود نداره و بعد از پارگی هم به خودی خود ترمیم نمیشه در صورت نیاز میتونید عمل ترمیم پرده بکارت انجام بدید اما در صورتیکه با نازدتون بودید خوب دیگه نیازی به ترمیم نخواهید داشت

 44. زهرا لطفی گفت:

  خواهشاً به سوال بنئ=ده جواب دهید از نگرانی دیوونه شدم

 45. زهرا لطفی گفت:

  البته اینم بگم که دخول نداشتم فقط یه لحظه سهواً وارد جلو شد و خونریزی کرد

  با تشکر

 46. زهرا لطف گفت:

  در صورت ترمیم پرده بکارت بعداً قابل تشخیص هست که پرده دچار پارگی بوده ؟و حتی پزشک قانونی هم نمیتونه تشخیص بده؟

  • مدیریت گفت:

   با سلام دوست عزیز
   متاسفانه ترمیم پرده بکارت با معاینه پزشک و یا معاینه پزشک قانونی قابل تشخیص است
   با تشکر

 47. سیمین گفت:

  سلام.من چندبار از روی کنجکاوی و بی عقلی انگشتم رو داخل واژن کردم و تقریبا همه ی انگشتم داخل رفت اما به بن بست رسید،هیچ خونریزی و دردی هم نداشتم.میخواستم بدونم آیا ممکنه بکارت آسیب دیده باشه یا از بین رفته باشه؟خیلی نگران هستم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر به احتمال زیاد هیچ آسیبی وارد نشده .. پرده های هلالی و حلقوی به دلیل باز بودن وسطشون با انگشت آسیب نمیبینند معمولا .. در هر صورت با مراجعه به پزشک نگرانیتون کاملا برطرف میشه

 48. نازنین محبی گفت:

  سلام ، ایا فشار زیاد اب باعث پارگی پرده میشه ؟ مثلا اب مستقیم و با فشار باشه ؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   معمولا فشار آب نمیتونه به پرده بکارت صدمه بزنه اما میزان فشار آب و جاییکه این فشار منتقل میشه ممکنه باعث آسیب بشه ..

 49. رحمت شاه احمدی گفت:

  من یک دوست دارم که سه سال میشود ازدواج کرده اما تاهنوز کدام طفل ندارد لطف نموده در این مورد معلومات جامع را به این آدرس ارسال کنید.kuhzad01@yahoo.com
  تشکر ازشما؟

 50. مریم سلطانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من دختری 30 ساله هستم که از زمان اولين پريودم تا امروز ( نزديک به 17 سال )با انگشت داخل واژنم را تميز ميکردم تا راحت تر باشم و احساس میکردم کار خوبی است . همچنين گاهی که احساس میکنم ترشحاتم زياد است اين عمل را انجام می دهمو اطلاعی از پرده بکارت که در ابتدای واژن است نداشتم و فکر می کردم در انتهای واژن قرار دارد و انگشتم به آن نميرسد و آسيبی نميبيند ( از اين کار هم به هيچ عنوان قصد خود ارضایی نداشتم و هيچ لذت ، درد و يا خونريزی نداشتم ) خواستم ببينم آيا ممکن است پرده ام از بين رفته باشد؟
  البته شايد خون با خون پريودی قاطی شده باشد . ممکنه ؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در این باره به طور قطعی نمیشه نظر داد اگر پرده شما از نوع حلقوی یا هلالی باشه احتمالا هیچ آسیبی ندیده و همچنان سالم هست اما اگر از انواع دیگه پرده بکارت باشه با توجه به تعدد کاری که انجام دادید به احتمال قوی دچار آسیب شده .. توجه داشته باشید که آسیب به پرده بکارت الزاما همراه درد نیست .. توصیه میکنم برای اطمینان خاطر حتما به پزشک مراجعه کنید

 51. سارا سلطانی گفت:

  سلام،من تا بحال هیچ نزدیکی یا دخول نداشتم جن روز پیش التم توسط نامزذم مالش داده شد یک لحظه حس کردم دستش به سمت وازنم رفت اما مطمئنم که به داخل وازن نشد اما یک درد جزی حس کردم بعد که ترشحاتمو دیدم یک لکه خیلی کوچک خون داخل ترشحاتم بود خون خیلی کوچک بود که با دقت متوجه شدم حس کردم که پوست اطراف هم قرمز شده و ی حس کمردرد وحالت شبیه پریود شدن بهم دست داده بود از استرس خودم وازن رو دیدم و حدس زدم که پرده بکارتم رو دیدم حتی با لمس ارام انگشت وازن مسدود به نظر میرسه ایا احتمال داره بخاطر فشار مالش نامزدم پرده اسیب دیده باشه؟اون خون واسه چی بوده؟

 52. سارا سلطانی گفت:

  تورو خدا یکی ج منو بده از استرس دارم میمیرم

  • امیر گفت:

   من تازه نامزد کردم و میخوام بدونم چطور میشه مطئن شد پرده نامزدم از نوع ارتجاعی هستش. تا بتونم باهاش سکس کنم. ایا با مراجعه به دکتر میشه کاملا تشخیص داد نوع ارتجاعیه یا نه؟
   برای سالم بودن پرده به دکتر زنان رفتیم که گفتش نوع حلقوی و در مورد ارتجاعی چیزی نگفت.
   در ضمن می خوام بدونم اگه دکتر می تونه تشخیص بده ارتجاعی بودنشو تا چه حد می تونه درست باشه. همچنین اگه ارتجاعی باشه ایا با چند بار سکس از جلو پاره میشه یا نه؟

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    تنها راه تشخیص نوع پرده بکارت مراجعه به پزشک و معاینه توسط پزشک است.

 53. پانیذ گفت:

  سلام
  ممنون ازینکه به سوالم پاسخ دادید
  فقط میخواستم بدونم اینکه گفتید روی سلامت جنسی اثر میذاره و اونو با اختلال مواجه میکنه یعنی بعدا موقع رابطه جنسی مشکلی پیش میاد؟

 54. سارا سلطانی گفت:

  چرا سوال من نیس؟تو رو خدا ج بدین دارم از نگرانی سکته میزنم

 55. باران گفت:

  باسلام
  من قبلا تکواندو ار می کردم بر اساس مساعلی به یه ماما مراجعه کردم برا صحت سلامت بکارت.ایشون گفتن سالمه ولی اطراف دهانه برده ملتهبه و ازم برسید تاحالا نزدیکی داشتی که اینطوری شده؟
  وگفت از نوع حلقویه
  من نگران شدم معنی این حرفا جی بوده؟برده سالم نیست الان؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خوب فکر میکنم پزشک پاسخ سوالاتتون رو به روشنی داده … اول اینکه پرده شما سالم هست و از نوع حلقوی … پرده های حلقوی با نزدیکی پاره نمیشوند و از بین نمیروند اما این به این معنا نیست که اثرات نزدیکی بر اونها مشخص نباشه یعنی در صورتیکه نزدیکی داشته باشید مشخص میشه و اون التهابی که به شما گفته اند احتمالا تاثیر همون مسئله هست.

 56. فرزانه بیداری گفت:

  باسلام من الان۲۶ سالمه و ۲ سال از وجود پرده داشتن دختران خبردارشدم و قبل ان در دور بر ان ناحیه خارشهایی شدید و خفیفی داشتم و نمیدانم که ایا پاره شده یا نه و خیلی در این مورد جستجو کردم و حتی خودم را بررسی کردم و نزدیک است از ترس و ناراحتی دیوانه شوم و مادرم گفتم ولی نمیخواهد ببرد دکتر زنان و میگوید چه علتی بیاورم برای اوردنت لطفا با عکس و توضیحات کامل مرا راهنمایی کنید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اول درباره داشتن یا نداشتن پرده باید بدونید که به ندرت در بین خانوم ها پیش میاد که دارای پرده بکارت نباشند , خارش در ناحیه واژنی هیچ ارتباطی با پرده بکارت ندارد ..در هنگام مقاربت چه پاها باز یا بسته باشند اگر دخول انجام بشه پرده بکارت آسیب میبینه . شما فرمودید 26 سال سن دارید پس نیازی به حضور مادرتون نیست پزشک های زنان و زایمان هم همگی خانوم هستند و نیازی هم نیست دلیل خاصی برای مراجعه داشته باشید میتونید مراجعه کنید و بخواهید که برای چکاب معاینه تون کنه و نظرش رو اعلام کنه تا از این نگرانی خارج بشید

 57. فرزانه بیداری گفت:

  راستی من اصلا نمیدانم قبلا پرده داشته ام یا خیر /برایم یه سوال پیش اومد واونم اینکه اگه بفرض پاها باز نباشه در حال مقاربت پرده بازم پاره میشه ؟

 58. صلاح.ق گفت:

  من خودم یه پسرم و اتفاقی ب اینجا اومدم؛ ولی خداییش خیلی متاسفم واسه این فرهنگ غلط؛ تا بحال فک نمیکردم ک این همه دختر به خاطر این قضیه انقدر نگران باشن و چه بسا افراد زیادی به خاطر اینا فدا شده اند. مثلا دختری ک هیچ گناهیم نداشته… خب حداقل یه کاری بکنین اینکه به دوستان و آشنایان کوچکتون یه سری مسائل رو بگین که اونا با این مشکلات مواجه نشن؛ ولی از طرف من پسر اینو بدونید ک همیشه صداقت بهترین حرف هستش حتی اگه به ضررتون تموم بشه موقع ازدواج؛ چون اگه پنهانکاری بکنین روز اولم ضرر نکنین آخر سر اگه لو بره خیلی گرون تر تموم میشه و تازه همشم استرس دارین و عذاب وجدان که نکنه لو بره ولی اگه واقعیتو بگین طرف یا قبول میکنه یا نه و تکلیفتون از اول مشخص میشه… حتی اگه خیلیم دلتون میخواد با یکی ازدواج کنین باز صداقتش بهتره حتی اگه به خاطر این قضیه پشیمون بشه… خلاصه لازم نیست این همه خودتونو به اینور و اونور بزنین اگه طرف انقدر غیرمنطقی بود ک قبول نکرد خب از اول ولش کنین دیگه قحطی آدم ک نیس اینهمه پسر تو دنیا هستش. در هر حال هر کی صلاح کار خودشو خود بهتر داند ولی این توصیه من بود به عنوان یه پسر
  بیزحمت هر کی جواب داشت به اینجا ارسال کنه چون شاید یادم بره سربزنم به اینجا/ ضمنا ممنون از ادمین به خاطر راهنماییهاشون به دوستان
  …..

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   ممنون از بابت صحبت هاتون … در هر کشوری مسائل مختلفی به عنوان فرهنگ وجود داره که هم جنبه های مثبت داره و هم جنبه های منفی … مسئله بکارت هم از این قائده مستثنی نیست .. شاید سالها بعد دیگه این مسئله اصلا حائز اهمیت نباشه اما در حال حاضر هست … صداقت داشتن کار بسیار خوبیه و من هم طرفدار همین نظریه هستم که خانوم هایی که این مسئله رو دارند بتونند این قضیه رو صادقانه با همسر آیندشون مطرح کنند .. اما به خاطر نوع تربیت آقایون به سه دسته تقسیم میشن .. یک دسته به هیچ عنوان با این مسئله کنار نمیان دسته دوم اول به دلیل علاقه ای که دارند کنار میان اما به مرور زمان این مسئله رو مثل پتکی بر سر خانوم میزنند و دسته سوم که این قضیه رو میفهمند و واقعا با اون کنار میان .. حالا واقعا این آقایون ِدسته سوم چند درصد از جامعه مردان امروز کشور رو تشکیل میدن؟؟ از طرف دیگه برای خانوم ها هم این مسئله تفاوت داره .. برای یکی بر اثر حادثه یا عدم آشنایی با جسم خودش اتفاق میوفته , برای بخشی بر اثر یکبار انتخاب نابجا و درگیر احساسات بودن اتفاق میوفته و برای عده محدودی هم این مسئله خیلی هم خوبه و از این مسئله کاملا سوءاستفاده میکنند … در مجموع باید دید هر مرد و زنی به کدوم یک از این دسته ها تعلق داره و بر اساس اون هر تصمیمی رو گرفت

  • tanha گفت:

   من موردتجاوزقرارگرفتم اگ کسی دکتر توکرج واسه ترمیم میشناسه بگه پول انچنانیم ندارم متاسفانه خواستگارای خوبی دارم ولی باید به یکی ج بدم هیچ پسری حاضربه ازدواج بادختری مثل من نیس

 59. yalda گفت:

  salam aly bud man hich soali nadaram va faghat baraye tashakor pm dadam kheyli khub bud……….dokhtaraye khufi ke inja soal porsidan ino bedunan ke durugh hichvaght kariyo doros nemikone va shayadam badtarr beshe……ag az man mishnavin vagheyato begin midunam sakhte vali injuri 1 kare eshteba kardin vali ag durugh begin mishe 2 tA. va inam begam besyar ghavanine askharey darim tu iran valli fekre inam bokonin ke az ma badtaram hastan masalan ye ja ye maghale khundam ke bazi az meliyataye afghan va torkiye kole ghesmate vazhano dardorane kudaki bakhiye mizanan va 1 surakh andazeye adas baraye edrar baghi mizaran va dar hengame ezdevaj mahale bakhiyaro ba tigh mishkafan va bad pardaro mizanan va harki ham ba tigh ta ghbl az ezdevaj shekafte shode bashe hokme edam dare va hichjuriyam nemishe be surate avali daravor hata ba amal/////
  mamnunam bye :*
  :-*

 60. ساراااااا گفت:

  سلام ببخشید من از سن 15 سالگی خدارضایی میکنم..به طوری که با لباس زیرم به واِِزنم فشار زیادی میاوردم…انگشتمم تا یک بند انگشت وارد بدنم میشه ولی خونریزی نداشتم …همه ی اینام از روی بی اطلاعیه خودمه…ممکنه بکارتم از بین رفته باشه…خیلیییی نگرانم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در صورتیکه پرده بکارت شما از نوع حلقوی یا هلالی باشه به احتمال زیاد سالمه … برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید و برای حفظ سلامت جنسی خودتون از خودارضایی بپرهیزید

 61. shadi گفت:

  سلام من دختری 20 ساله هستم که چند ماهه نامزد کردم و خیلی حساسم چند بار با هم رابطه داشتیم ولی نزاشتم الت نامزدم وارد دهانه واژنم بشه فقط از طریق لاپایی اونم خیلی حواسم جمع ولی یک بار همزمان با این کار سوزشی در دهانه واژنم احساس کردم که بعد هم که پاهاما بالا بردم دوباره سوزش به وجود اومد ولی بعد دیگه نه و همزمان با روز اخر پریودم بود ولی خونریزی نداشتم اون وقتو و خیلی میترسم همش استرس دارم و عصبی میشم و با خوندن مطلبا یک بار با باز کردن لبه های کوچک و انداختن چراغ داخلش فقط 2 سانت عقب تر دهانه واژنم یک لایه ای دیدم که حالت بیضی داشت و هیچ سوراخی ندیدم و کامل بسته بود ایا این همون پرده بکارته؟؟ ایا با سوزش همزمان با ان رابطه که بدون وارد شدن الت بود پرده من پاره شده ؟؟امکان داره از طریق لاپایی و بدون تماس با پرده اسیب ببینه ؟تو را خدا جوابما بدبن دارم دیوونه میشم جرات رفتن پیش دکتر ندارم جوابما اگه میشه به ایمیلم بفرستید ممنون منتظرم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   سوزشی که شما مطرح فرمودید فقط به دلیل سایش شدید آلت مردانه بر پوست حساس بیرونی واژن اتفاق افتاده و ربطی به آسیب دیدگی پرده بکارت ندارد

 62. shadi گفت:

  سلام ممنون از پاسختون خیلی خوشحال شدم با اینکه اصلا وارد دهانه واژنم نشده بود ولی با تماس باهاش و سوزش میترسیدم اسیب دیده باشه داشتم دیونه میشدم یه دنیا ممنون

 63. رز گفت:

  وای چقد دخترفاسد ریخته البته بجز چندنفرتون
  واجبه سکس؟
  بزارید ازدواج کنید بعد ازاین کارا کنید
  واقعا متاسف شدم ازدخترای ایران

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   فقط خداوند متعال توانایی قضاوت درباره انسان ها رو داره و قضاوت در مورد پاکی و فساد کار من و شما نیست , بحث بکارت زن و مرد هم بسیار گسترده و پیچیده تر از این هاست … کاش آدم ها قبل از هر چیزی بکارت ذهنی داشته باشند …

  • ناشناس گفت:

   خانم رز اتفاقا منم واسه شما متاسفم واسه شعور بايينتون اين از من به شما نصيحت وقتي با كسايي روبرو ميشي كه از روي ناآگاهي مشكلي براشون بيش اومده و به شدت نگران و بشيمونن انقدر شعور داشته باش كه اگه بلد نيستي كمكشون كني يا دلداري بدي نمك رو زخمشون نباش به خدا قسم خيلي از اين مشكلايي كه براي جوونا بيش مياد و لحظه به لحظه جوونيشونو بر ميكنه از استرس و اشتباه ترس از برسيدن و سوال از آدمايي امثال تو.يه كم وجدان داشته باشيم

 64. لیلا گفت:

  سلام
  خیلی خوب بود فقط عکس نداشت
  ما نامزد هستیم و برای ارضا شدن بدون پاره شدن پرده جه کاری را پیشنهاد می کنید؟

 65. Hasti گفت:

  سلام من عقد هستم وبارهمسرم رابطه نزديك داشتم و فهميدم پرده ارتجاعي دارم اما شوهرم از اين قضيه به شدت عصبي شد چون خانواده اي با فرهنگ قديمي داره ايا امكان تغيير پرده وجود دارد؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   حتما شوخی میکنید؟؟؟ تغییر نوع پرده بکارت؟؟؟ خیر , برای اطمینان خاطر همسرتون میتونید به همراه ایشون به پزشک مراجعه کنید تا با توضیحات پزشک قانع بشوند , در صورتیکه با وجود توضیحات پزشک همچنان عصبی !! تشریف داشتند به نظر من مورد مناسبی برای زندگی مشترک نخواهند بود . نجابت و سلامت و پاکی یک زن معیارهای دیگه ای داره.

 66. kameliya گفت:

  سلام من نامزد هستم و پرده حلقوي ارتجاعي دارم ايا ميتونم بانامزدم رابطه نزديك داشته باشم ؟پردم سالم ميمونه؟؟

 67. mana tehranchi گفت:

  سلام خسته نباشید.میشه درباره پرده هلالی هم توضیح بدید چون هیچ جا دربارش مطلبی نیست.ممنون

 68. sahar گفت:

  سلام آقای مدیر یه سوال داشتم اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم
  من بعد از پریودیم رابطه جنسی مقعدی داشتم بعد از سه روز خونریزی پیدا کردم این خون چه خونیه؟ واسه چیه؟
  بازم ممنون اگه جواب بدین (آقای مدیر میشه زود جواب بدبن)

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   گاهی اوقات خانوم ها بدون اینکه سکس واژنی داشته باشند وقتی که از طرق دیگه به ارضای جنسی میرسند اگر این اتفاق در نزدیکی زمان پریود باشه ممکنه خانوم ها دچار لک بینی و تجربه ای شبیه به همون پریود رو داشته باشند … البته زمان دقیق این خونریزی و مقدار و مدت زمان اون هم اهمیت داره

 69. samane گفت:

  فرق پرده بکارت حلقوی با پرده بکارت پاره شده چیه؟ از کجا میشه فهمید?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   جواب شما در خود سوال شماست .. پرده بکارت حلقوی نوعی از پرده بکارت ِکه در صورت نزدیکی پاره میشه … برای فهمیدن باید به پزشک مراجعه کنید

 70. bahar گفت:

  salam 2ktor bad az moayeneye parde man tashkhis shekaf dar nahie 3 parde man kardan va zeman goftan pardat kheli nazok shode ama moshkeli nist chon dar surate dokhul khunrizi khaham dasht .niyzi be tarmimr parde hast ya jaye negarani nist? lotfan pasokh bedid
  zemne tashakor az rahnamaihatun

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   این مسئله میتونه به خاطر این بوجود اومده باشه که دخول به صورت کامل انجام نشده و فشار زیادی به پرده وارد نشده … در این صورت معمولا در حین نزدیکی خونریزی خواهید داشت … اون شکافی که دربارش صحبت میکنیم با ورزش و اینها بزرگتر نمیشه نگران نباشید

 71. bahar گفت:

  emkan gostardehishe mahal asib dide dar parde be surate khodbekhodi ya varzesh (masalan zhimnastik) vojud darad?
  parde asibdide ro bishtar bayad moragheb bud?

 72. bahar گفت:

  na un masale vaghti be vojud umad ke man az vujud parde
  etelai nadashtam ba angosht be dakhe fru kardam 2ktoram ham
  eshare be ghadi budane shekaf kardan
  be har hal mamnun ke etelate geranbahtun be in vazehi darr ekhtiaremun mizarid kheyli savab mikoni bekhoda!

 73. مهتاب محمودی گفت:

  سلام من سه روز پیش پرده بکارتم رو با عمل جراحی برداشتم بعد از سه روز هنوز موقع دستشویی خون میبینم ایا عادیه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بله میتونه به همین دلیل باشه اگر طی یکی دو روز آینده برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید

 74. کیمیا گفت:

  سلام من18 سالمه وتو15سالگی چندسال نه بطورمداوم خودارضایی داشتم ولی چیزی داخل نشده وخونریزی واینام نداشتم یه بارکه خودمومعاینه کردم یه تیکه قرمز رنگ بودکه بااطرافش فرق داشت ولی چندماه بعددیگه اونوندیدم یعنی اون پرده بوده؟الان هم دهانه رحم بسته س
  حرفای دوستم که میگه پرده خیلی تابلو دبده میشه نگرانم کرده بافت پرده بابقیه اون قسمت تفاوت داره؟اونی که من دیدم چیه پس؟؟زودجواب بدین لطفا

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تشخیص پرده بکارت کاره ساده ای نیست و با کمک آئینه و این قبیل وسایل توسط خودتون نمیتونید تشخیصی بدید پس خودتون رو نگران نکنید اگر تاکنون چیزی وارد واژنتون نکردید مشکلی نخواهید داشت .. خیلی دوست دارم بدونم چرا مراجعه به پزشک اینقدر برای خانوم ها ترسناکه … به جای نگرانی و تشویش بیهوده به پزشک مراجعه کنید … معاینه پرده بکارت اصلا ترسناک نیست

 75. کیمیا گفت:

  سلام من18 سالمه وتو15سالگی چندسال نه بطورمداوم خودارضایی داشتم ولی چیزی داخل نشده وخونریزی واینام نداشتم یه بارکه خودمومعاینه کردم یه تیکه قرمز رنگ بودکه بااطرافش فرق داشت ولی چندماه بعددیگه اونوندیدم یعنی اون پرده بوده؟الان هم دهانه رحم بسته س
  حرفای دوستم که میگه پرده خیلی تابلو دبده میشه نگرانم کرده بافت پرده بابقیه اون قسمت تفاوت داره؟اونی که من دیدم چیه پس؟؟

 76. مرجان گفت:

  سلام
  من شش ماه عقد بودم و فقط 1 بار با شوهرم نزدیکی داشتم
  الان طلاق گرفتم رفتم دکتر گفتش که پردت ارتجاعی هستش اما کمی شل شده الان برم پزشک قانونی تشخیص میده من نزدیکی داشتم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   معمولا با گذشت مدت زمان مثل 6 ماه از نزدیکی و با توجه به نوع پرده بکارت شما که ارتجاعی است امکان تشخیص وجود ندارد … البته یک قانون عرفی نانوشته ای وجود داره در پزشک قانونی که اگر هم همچین موردی باشه معمولا عنوان نمیکنند و میگذرند از اون … برای چی میخواید به پزشک قانونی مراجعه کنید؟

   • مرجان گفت:

    برای ازدواج مجدد مجبورم گواهی سلامت پرده بکارت داشته باشم برام دعا کنید که نفهمن

    • مدیریت گفت:

     دوست عزیزم سلام
     امیدوارم اونطور که به صلاحتون هست خداوند متعال براتون مقدر کنه … اما به نظر من صداقت بهترین راه هست … بنایی که با دروغ شروع بشه عاقبت خوبی نخواهد داشت … البته این حرف فقط نظر شخصی من است

    • الهه گفت:

     سلام..

     در اثر نزدیکی دچار پارگی در ساعت 3 و5 شدم ودچارخونریزی شدم الان بشدت استرس دارم که ایا برگه سلامت توسط ماما برام صادرمیشه یا نه؟
     واینکه در نزدیکی بعدی بازم خونریزی دارم یا نه؟

     ممنون میشم راهنماییم بکنید

     • مدیریت گفت:

      دوست عزیزم سلام
      احتمال خونریزی در نزدیکی وجود داره .. صدور گواهی صحت بکارت در این شرایط بستگی به اون پزشک داره … عموما صادر میکنند …

 77. مریم نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید. چندتا سوال داشتم. ممنون میشم جواب بدین.
  اگر کسی پرده بکارتشو از دست بده آیا امکان این هست که تشخیص داده بشه چه نوع پرده ای بوده؟
  اگر کسی به فرض در سن 18 سالگی پرده ی بکارتشو از دست داد و ب فرض بخواد در سن 26 سالگی پرده اش رو ترمیم کنه امکانش هست؟
  وپس از ترمیم اگر با کسی رابطه داشته باشه اون شخص متوجه ی این موضوع میشه؟
  با تشکر

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بحث ترمیم بکارت به عوامل مختلفی بستگی داره … مثل نوع پرده بکارت … دفعات رابطه جنسی بعد از پاره شدن پرده بکارت و غیره .. بدون معاینه نمیشه نظر داد … اگر پرده بکارت ترمیم پذیر باشه که خوب در اولین نزدیکی مثل حالت طبیعی عکس العمل نشون میده و خونریزی خواهد داشت و طرف شما نخواهد فهمید اما اگر پزشک معاینه کنه متوجه میشه … البته اگر تعداد دفعات رابطه جنسی شما در این هشت سال زیاد بوده باشه و طرف مقابل شما تجربه داشته باشه از حالت واژن متوجه خواهد شد حتی با پرده بکارت ترمیم شده .. به نظر من بیان حقیقت بهترین راه است.

 78. مهتاب محمودی گفت:

  دوباره سلام من بعداز چهار روز که از عمل هایمنکتومی میگزره هنوز موقع دستشویی چند قطره خون و یه ترشح قهوه ای میبینم چی میتونه باشه لطفا زود جواب بدین ممنون

 79. مهتاب محمودی گفت:

  سلام یه سوال دیگه این ترشح قهوه ای که گفتم خیلی زیاده من تا قبل از این عمل بدنم هیچ ترشحی نداشته

 80. مریم نوروزی گفت:

  سلام .مرسی از شما
  فقط یه چیزه دیگه کسی که پردشو از دست داده اما نمیدونسته که پردش چه نوعی بوده دکتر میتونه تشخیص بده چه نوعی بوده؟
  با تشکر از زحمات شما

 81. مریم نوروزی گفت:

  منتظر جوابم.

 82. daryush گفت:

  با سلام.من 3سال ازدواج کردم اما متاسفانه نتونستیم با همسرم رابطه کاملی برقرار کنیم.خیلی هم بهش وفادار هستم و عاشقش بودم و هستم.ابتدا و بخصوص ماههای اول همسرم ممانعت میکرد.تا اینکه بالاخره با مشورت و معاینه پزشک مشخص شد که ایشان دهانه رحمش کوچک است و باید کمی جراحی شود.اما بعد از جراحی هم ایشان همچنان ترس دارند که البته این ترس به نسبت اوایل بسیار کم شده اما همچنان بدن را هنگام دخول جمع و پاها را سفت میکند.تا جایی که من اعتماد به نفسم را از دست دادم و زود از حالت نعوظ در می آیم.واقعآ نمیدانیم چه کنیم.او بعد از عمل مرا بیشتر مقصر میداند و من ذهن و ذهنیت او را.دققیقآ بهترین حالت دخول باید چگونه باشد شاید ما واقعآ برای دخول مشکل داریم.اما به نظرم این گونه نیست.دیگر برایم سکس لذتش کم شده و همش استرس و نگرانی داریم که چرا مشکلمان حل نمیشود.من حتی به تجویز پزشک قرص هم خوردم اما این قرصها بیشتر اعصاب مرا خورد میکند و سر درد می آورد.لطفآ راهنمایی کامل و جامع و دقیقی بکنید.خیلی ممنونم.

 83. داریوش گفت:

  با سلام دو سال عروسی و دو سال قبل از آن هم عقد کرده ایم(4سال)البته در دوران عقد کردگی اقدامی برای سکس کامل نداشتیم.بعد از عروسی همسرم بسیار ممانعت میکرد و وحشت داشت.تا جاییکه حتی گریه میکردومن هم تا حدود زیادی آروم بودم و حتی این آرامشم شاید بیش از حد لازم بوده.خلاصه بعد از ده ماه به پزشک مراجعه کردیم و دارو و ژل داد و صحبت کرد و من هم چون اعتماد به نفسم رو از دست داده بودم در نعوظم مشکل ایجاد شده بود و من هم قرص خوردم.البته چون قرصها ایرانی بود سر درد می آورد و اعصابم بهم میریختوخلاصه چندان افاقه نکرد و به یک پزشک زنان دیگر مراجعه کردیم و ایشان پس از معاینه همسرم به این نتیجه رسیدند که دهانه رحم ایشان کوچک است و نیاز به عمل کوچکی دارد.متاسفانه بعد از عمل هم همسرم هنوز وحشت دارد و موقع سکس بدن را سفت و یا جمع میکند و یا طوری قرار میگیرد که عمل دخول سخت و غیر ممکن میشود.شاید هم دخول ما مشکل دارد.به هر حال نمیدانم مشکل چیست.لطفآ کمک و راهنمایی جامع و کاملی کنید.در ضمن من و همسرم کاملآ به هم وفاداریم و عاشق هم هستیم و هیچکدام سیگار و مشروب و …مصرف نمیکنیم و هیچ تجربه جنسی غیر از خود نداشتیم و شاید مشکل اینست.

 84. داریوش گفت:

  هر دو سی ساله هستیم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تمام مشکل شما از بعد روانی نشات میگیره و کوچکترین علت جسمانی نداره … به نظر من عملی که انجام دادید کاملا بی مورد بوده و همون عمل ترس و نگرانی خانومتون رو به اندازه زیادی افزایش داده … باید یک روش میان مدتی رو در پیش بگیرید … با خانومتون صحبت کنید و براش توضیح بدید که دیگه در حین نزدیکی قصد دخول ندارید و فقط میخواید از چیزهای دیگه لذت ببرید … بهتون توصیه میکنم تعداد دفعات زیادی همه مراحل جنسی رو طی بکنید اما کوچکترین سعی برای دخول نکنید تا به این صورت یک بخشی از ترس خانومتون و استرس خودتون از بین بره … بعد از یه مدت ایشون به نزدیکی اشتیاق پیدا میکنند به خاطر اینکه دیگه ترس از دخول ندارند … بعد از این مدت میتونید کم کم در حین سکس دهانی انگشتتون رو به آرومی وارد کنید ولی فقط انگشت و اصلا سعی نکنید از آلت استفاده کنید … یه مدتی هم اینکار رو انجام بدید تا به ورود شعی خارجی به واژن عادت کنه … وقتی این اتفاق افتاد فقط کافیه یکبار که ایشون در اوج لذت جنسی و رطوبت هستند خیلی ناگهانی آلت رو وارد کنید

 85. غزل گفت:

  سلام -سوالی ک دارم اینه: من 1 ساله عقد کرده ام و 2 ماه دیگه خونه خودم میرم-وقت دکتر زنان گرفتم ک برای معاینه و برگه سلامت برم ولی شوهرم گفت لازم نیست بری-من و خانوادم همچین درخواستی رو ازت نداشتیم و نداریم— من مشکلی ندارم…… خلاصه ک موندم چیکار کنم!!! از شما راهنمایی میخوام ک با این جریان لازمه برم دکتر یانه؟؟؟؟؟ خودم ک ب خودم مطمئنم-شوهرم هم میگه ب تو اطمینان دارم… ؟؟؟؟؟؟ خیلی فکرمو مشغول کرده–لطفا جوابمو بدییین- یه دنیا ممنون

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   امیدوارم که یک زندگی طولانی و پر از شادی در کنار همسرتون داشته باشید … به نظر همسر روشنفکری دارید که بهتون تبریک میگم …. اما به هر حال از قدیم گفتند که درب همیشه روی یک پاشنه نمیچرخه … ایشون از شما برگه نمیخوان بسیار خوب … به نظر من اگر به دکتر مراجعه کنید و گواهی پزشک رو برای خودتون نگهدارید هیچ اشکالی نداره … کی فردا رو دیده که چی پیش میاد !!!

   • غزل گفت:

    مدیریت عزیز مرسی از پاسخ شما– اگه دکتر رفتن بخاطر مدرک باکره بودنم بخواد باشه ک بعدا نخواد زیرش بزنه: اول اینکه هیچ مردی فکر نکنم بخواد زن خودشو خراب کنه… دوم دعوای زناشوهری درین مورد تاحالا من ندیدم و نشنیدم– سوم اینکه اگرم خدایی نکرده این اتفاق بخواد بیوفته فکر کنم پزشک قانونی جوابگو هست دیگه- درست میییگم؟؟؟؟

 86. سلام خسته نباشید ممنونم از مطالبتون .
  میخواستم بدونم در دوران پریودیم اگه خودمو بشورم برام مشکلی ایجاد میکنه یا نه ؟
  منتظر جوابتون هستم
  مچکرم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر شستشو به صورت جلدی باشه مشکلی ایجاد نمیکنه سعی کنید مقدار زیادی آب وارد واژن نشه … در زمان پریود واژن آمادگی زیادی برای جذی آلودگی داره

 87. mmmm گفت:

  salam
  aya in doroste ke parde halgghavi-ertejaee ta zamanike zaiemane tabiee nadashte bashi ba tamame dokhol ha salem mimoone?????
  khahesh mikonam javab bedid
  az site khoobetoon mamnoona

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بله پرده ارتجاعی با نزدیکی آسیب نمیبینه اما در صورت معاینه توسط پزشک داشتن یا نداشتن نزدیکی مشخص هست

 88. mmmmm گفت:

  salam
  mamnoonam
  yani age baraye ezdevaj doktor bey age chand mah ham nazdiki nakoni doktor gavahi mide?
  mige nazdiki dashte?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   ببینید پزشک در هنگام معاینه متوجه میشه که شما نزدیکی داشتید و حتی میتونه بفهمه رابطه جنسی کمی داشتید یا زیاد … اما اینکه گواهی رو به چه صورتی صادر کنه به پزشکش برمیگرده … هم میتونه گواهی صحت بکارت صادر کنه هم نکنه …

 89. سرور همتی گفت:

  salam khaste nabashid. kasi k pardasho az dast dade. va nemidoneste che noei bode doktor mitoneh tashkhis bedeh k pardash che noei bode?

 90. سرور همتی گفت:

  ahamiyatesh dar ine k pas chetor tarmimesh mikonan age nadonan che noei bode?

 91. سارا امیری گفت:

  سلام من در زمان بچگیم به دلیل شستن بیش از اندازه پره های مهبلم مقداری بزرگتر از حد معمولش هست وحالا این موضوع من رو نگران کرده چون جایی خوندم که اندازه پره ها نشان دهنده اینه که فرد قبلا نزدیکی داشته میخواستم ببینم چه بکنم ممنون .

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بزرگی لبه های خارجی مهبل نه به شستن مهبل و نه به مقدار نزدیکی ارتباطی داره و معمولا اندازه اون به صورت طبیعی در افراد مختلف متفاوت هست … بنابراین جایی برای نگرانی نیست

 92. سرور همتی گفت:

  hanoz gavebe mano nadadin?

 93. افسون کیانی گفت:

  سلام مطالب جالبی بود..من چند ماهه نامزد کردم و محرم شدیم چند بار از عقب … داشتیم با نامزدم بار اخر اسهال و درد داشتم محکم فشار داد از عقب و کمی التش رفت جلو بعد رفتم دسشویی تمام مایع از عقبم تخلیه شد و کمی خون دیدم و از جلوم خیلی سوزش دارم ممکنه پردم اسیب دیده تروقران زود جواب بدین میترسم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر آلت وارد واژن شده باشه احتمال صدمه دیدن پرده بکارت وجود داره … برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید و اصلا نگران نباشید

 94. افسون کیانی گفت:

  اقای مدیر تروخدا جواب بدین دارم سکته میکنم حداقل به ایمیلم جواب بفرستین

 95. افسون کیانی گفت:

  خیلی میترسم برم دکتر فقط بگید این سوزشی که دارم و اون خون کمی که دیدم مال چی بوده چون با فشار زیاد و محکم ازعقب … داشتیم و کمی التش نوکش به جلو رفت هنوز سوزش دارم و میترسم پردم پاره شده

 96. زهره گفت:

  سلام من پرده ام از نوع ارتجاعی هست. این رو 2 پزشک متخصص تایید کردند . من در دوران عقد هستم و در حال طلاق گرفتن و تا الان 6 بار سکس داشته ام. اما خیلی کم و دیر به دیر. آیا برای گرفتن گواهی سلامت پرده ام دچار مشکل میشم. یعنی من پرده ام رو از دست دادم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام

   در پرده های ارتجاعی اگر فرد نزدیکی داشته باشه پزشک متخصص با معاینه متوجه این مسئله میشه اما در بسیاری از موارد پزشکان گواهی صحت بکارت رو صادر میکنند … نگران نباشید

 97. روشنک گفت:

  من متاسفانه چند سالی هست که خور ارضایی میکنم ولی هیچ وقت باانگشت یا چیزه دیگه ای نکردم در حد مالش بوده فقط و فقط.ولی یه بار یه لکه خون بلافاصله بعدش دیدم. خیلی نگرانم و حال خوبی ندارم .ممکنه که پردم پاره شده باشه و دیگه پرده نداشته باشم؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر در هنگام خودارضایی انگشت یا شیء خارجی وارد واژن نشه مشکلی برای پرده بکارت ایجاد نمیشه

 98. روشنک گفت:

  من خیلی نگرانم خواهشا زودتر جواب منو بدین خواهش می کنم

 99. مهتاب گفت:

  سلام
  میشه به سوال منم جواب بدین؟:(
  من به خاطر نیاز شدیدی که داشتم خودارضایی کردم حدود یه سالی میشه
  الان ناراحتم و میترسم پردم آسیب دیده باشه
  من چیزی داخل نکردم اصلا فقط با مالش و …
  به ارگاسم میرسیدم
  خاستکار زیاد دارم ولی یه ترسی دارم که نکنه آسیب دیده باشه
  یه سری خون اومد چندساعت بعدش ولی نزدیک ععادت ماهیانم بود و چندوز خونریزی داشتم
  نمیدونم
  اون بخاطر آسیب دیدن پردم بوده؟
  دارم افسردگی میگیرم …

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در صورتیکه در حین خودارضایی انگشت یا شیء خارجی وارد واژن نشه به پرده بکارت آسیبی نمیرسه نگران نباشید

 100. نگار گفت:

  salam man mikhastam pardamo tarmim konam ama mikhastam bedonam k pardaro b hamon noei k bode tarmimesh mikonan? chon man az noe pardei khodamam khabar nadaram va nazdiki ham k dashtam khon naumad. doktor naraftam . khastam ghablesh etelaati dashte basham. merc

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر برای ترمیم پرده بکارت نیازی به دانستن نوع پرده بکارت نیست

 101. مریم گفت:

  با سلام.همیشه روی نظافت خودم خیلی حساس بودم.اهل خودارضایی و…به هیچ عنوان نیستم. زمان پریودی و وقتی ترشحاتم زیاد بود و یا اینکه به خاطر عفونت دچار خارش میشدم برای پاک کردن و خاروندن از انگشتم استفاده میکردم. هیچ وقت خونریزی و درد نداشتم. انگشتم به راحتی داخل میرفت.یعنی چیزی رو توی مسیرش حس نمیکردم.این موضوع رو به خواهرمم گفتم.اما خودم نگرانم.به خاطر خجالتم پیش دکتر نرفتم.هفته بعد قراره عقد کنم و دلشوره کلافه ام کرده.27 سالمه.خواهش میکنم کمک کنید بهم

 102. مریم گفت:

  یه خواهش دیگه دارم، لطفا بگید که متخصص با توجه به چه مواردی نامه سلامت میده.بخدا خیلی میترسم.اگه پیش متخصص برم با توجه با مطالبی که عنوان کردم نامه میده بهم؟برادرم و خانمش جراح هستن اما جرأت مطرح کردن موضوع رو ندارم…

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   طبق توضیحاتی که به سایر دوستان هم داده ام در صورتیکه پرده شما از نوع حلقوی بوده باشه و فقط انگشت وارد شده باشه همچنان پرده بکارت شما سالم هست و جای نگرانی وجود نداره … اما در صورتیکه از انواع دیگه بوده باشه احتمال آسیب وجود داره … بر خلاف تفکر عادی پرده های بکارت از جنس برزنت نیستند !!! و چه بسا به راحتی و با توجه به محیط مرطوب زمان پریود احتمال آسیب وجود داره … بهترین کار برای شما مراجعه به پزشک است و من باب گواهی سلامت هم نگران نباشید حتی در صورتیکه پرده آسیب دیده باشه اگر پزشک مربوطه تشخیص نزدیکی نده میتونه گواهی صحت بکارت رو صادر کنه

 103. محبوبه گفت:

  سلام من از پشت نزدیکی داشتم نزدیک عادت ماهنگیم هم بوده کمی روی جلو ریخته ایا امکان بار داری هست الان عادت شدم لطفا جوابمو زود بدید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمال بارداری از طریق پاشش مایه منی بر سطح خارجی واژن بسیار بسیار بسیار ضعیف است گذشته از آن با توجه به نزدیکی شما به دوران عادت ماهیانه احتمالا اصلا در سیکل تخمک گذاری هم نبوده اید پس کلا جای نگرانی نیست

 104. محبوبه گفت:

  زودتر جواب بدید

 105. الناز گفت:

  سلام دکترمن چند ماه پیش از یکی از دوستان نادانم ک البته خودم از اون نادون ترم جریان خود ارضایی رو شنیدم بعد منم میخواستم ببینم واقعا لذت داره یا نه من انگشتم رو به آرامی فرو بردم هیچ فشاری هم لازم نبود باز باز هم نبود ورودش سخت نبود خلاصه تاحالا 3بار این کار رو کردم ادامه ندادم که بخوام به لذت برسم فقط کنجکاو بودم بار دوم که این کارو کردم صبح که پاشدم پریود شده بودم اون موقع اصلن نترسیدم چون همون موقع که میخواستم انگشتمو فرو ببرم کمردرد داشتم میدونستم میخوام پریود شم ولی الان ترس افتاده به جونم باور کنید سر این قضیه خیلی لاغر شدم تورو خدا به من نگید برو دکتر دکتر اینجا آشنامون هست و اینکه توی شهرستان همه همدیگرو میشناسن اگه برم ممکنه کسی ببینه.فقط بهم بگید اگه بکارتم پاره شده باشه مگه نباید همون موقع خون بیاد؟من موقع خواب به لباس زیرم نگاه کردم هیچ خونی نبود.بعد رنگ بکارت چه جوریه من هرچی توی ایینه نگاه میکنم شکلی مثل شکلهای توی اینترنت نمیبینم که.اگه پاره شده باشه پزشک قانونی میتونه تشخیص بده که من هیچ نزدیکی نداشتم؟التماس میکنم روشنم کنیددارم روانی میشم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباشید به احتمال 99 درصد هیچ اتفاقی نیوفتاده ..دقت داشته باشید بخش عمده ای از پرده های بکارت از نوع حلقوی هستند , توضیح اینکه پرده های حلقوی با پرده های ارتجاعی از نظر شکل ظاهری یکسان هستند اما از دو جنس متفاوت , پرده های حلقوی با ورود آلت آسیب میبینند و دچار پارگی میشوند اما پرده های ارتجاعی با نزدیکی دچار پارگی نمیشوند , پرده های حلقوی به شکل یک دایره اطراف دهانه درونی واژن قرار میگیرند و بخش میانی آنها باز است به همین دلیل با ورود انگشت معمولا آسیبی نمیبینند اما به ورود شئی بزرگتر از انگشت دچار صدمه میشوند , سعی کنید از انجام عمل خودارضایی خودداری کنید چرا که دارای عوارض روحی و جسمی فراوانی است.

 106. شیرین گفت:

  سلام
  من‏ ‏حدود‏ ‏دو‏ ‏سال‏ ‏پیش‏ ‏رفتم‏ ‏معاینه‏ ‏گفت‏ ‏‏ ‏حلقوی‏ ‏حساسه‏ ‏پردت‏ ‏بعدش‏ ‏ی‏ ‏رابطه‏ ‏داشتم‏ ‏ک‏ ‏ب‏ ‏زور‏ ‏بود‏ ‏خودمو‏ ‏سفت‏ ‏گرفته‏ ‏بودم‏ ‏یه‏ ‏ضربه‏ ‏خورد‏ ‏ب‏ ‏سمت‏ ‏واژنم‏ ‏ولی‏ ‏اصل‏ ‏نداشتم‏ ‏داخل‏ ‏کنه‏ ‏دردم‏ ‏گرفت‏ ‏خونم‏ ‏اومد‏ ‏اصل‏ ‏وارد‏ ‏واژن‏ ‏‏نشد‏ ‏انقد‏ ‏مضطرب‏ ‏شدم‏ ‏رفتم‏ ‏پیش‏ ‏پزشک‏ ‏همون‏ ‏روز‏ ‏گفت‏ ‏اسیب‏ ‏دیده‏ ‏ولی‏ ‏حلقوی
  ‏ ‏چند‏ ‏وقت‏ ‏بعد‏ ‏رفتم‏ ‏پیش‏ ‏ی‏ ‏پزشک‏ ‏دیگه‏ ‏گفت‏ ‏حلقوی‏ ‏ی‏ ‏خون‏ ‏مردگی‏ ‏ریزم‏ ‏دیده‏ ‏میشه‏ ‏بعد‏ ‏یکسال‏ ‏بعد‏ ‏دوباره‏ ‏رفتم‏ ‏دکتر‏ ‏فقط‏ ‏گفت‏ ‏حلقوی‏ ‏شاید‏ ‏خون‏ ‏بیاد‏ .
  نظر‏ ‏شما‏ ‏چیه‏ ‏باتوجه‏ ‏به‏ ‏این‏ ‏که‏ ‏بر‏ ‏اثر ضربه خون زیادیم دیدم ب اندازه ی بنده انگشت خون دیدم نکرانم ممکن ترمیم شده باشه اگه اسیبم دیده باشه .جوابمو‏ ‏زودتر بدین‏ ‏ممنون‏ ‏میشم.
  ‏ ‏

  • شیرین گفت:

   در‏ ‏ضمن‏ ‏انگشت‏ ‏وسطیم‏و‏ ‏یک‏ ‏بار‏ ‏ب‏ ‏ارومی‏ ‏داخل‏ ‏کردم‏ ‏خورد‏ ‏به‏ ‏ی‏ ‏چیزی‏ مثه مانع اون چی بوده بعد با آینم ک خودمو میبینم ی تیکه گوشت جلو واژنمه پاهامو ک بالا میبرم ی سوراخ میبینم با توجه به این چیزای ک گفتم نظرتونو دقیق بگید ک اصا پرده دارم نکن تشخیص دکترا غلط بوده من در شهرستان هستم ممکن دکتراش خوب نباشن تشخیصشون خوب نباشه ی چیز دیگم ک هست دوستانم میگن بعضی دکترا الکی میگن پرده داری

  • شیرین گفت:

   سلام مدیریت عزیز خواهشمندم جواب منو زودتر بدین خیلی منتظرم ک زودتر راهنمایم کنید

  • شیرین گفت:

   تقریبا‏ ‏۶ماه‏ ‏پیش‏ ‏رفتم‏ ‏گفت‏ ‏حلقوی‏ ‏شاید‏ ‏ی‏ ‏خون‏ ‏کمی‏ ‏بیاد‏ ‏وبهم‏ ‏برگه‏ ‏سلامت‏ ‏داد‏ ‏الان‏ ‏نمیتونم‏برم‏ ‏دکتر‏ ‏نظرتون چیه ولی‏ ‏بخدا‏ ‏اصلا‏ ‏نذاشتم‏ ‏ی‏ ‏ذره‏ ‏ام‏ ‏داخل‏ ‏کنه بعد اگه ترمیم کنم مامانم میبرتم معاینه واسه ازدواج رسممون اینه دکتر تشخیص میده ؟ ممکن دکتری ک رفتم تشخیصش غلط باشه و پرده ام اسیب دیده اخ اصا از اسیب حرفی نزد گفت حلقوی و شاید کمی خون بیاد

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    شما از سه بار معاینه صحبت کردید که اولی گفته آسیب دبده دومی خونمردگی دیده و سومی صحبتی نکرده … احتمال کمی وجود داره که بخش کوچکی از پرده آسیب جزئی دیده بوده اما پرده بکارت قابلیت ترمیم خود به خودی نداره … اگر گواهی سلامت داشته باشید که دیگه مشکلی وجود نداره و حتی اگر خونریزی هم نداشته باشید به دلیل داشتن گواهی سلامت مسئله ای پیش نمیاد … دقت داشته باشید همه خانوم ها حتما خونریزی نخواهند داشت

    • شیرین گفت:

     متشکرم از راهنماییاتون خدا خیرتو بده ایشالا میخواستم بگم دکتر اولی همون روز اتفاق رفتم دومیم ی هفته بعدش گفت خون مردگیش ناچیز ولی بعد یکسال رفتم پیش ی دکتر دیگه ک میگفتن واسه پزشک قانونیم هست اون اصا از اسیب چیزی نگفت فقط دوبار معاینم کرد گفت حلقوی امکان پاره شدن هم داره هم نداره بستگی داره اگه پاره ام بشه کمی خون میاد به نظر شما امکان داره خونمردگی بعد یکسال از بین رفته باشه ک دکتر چیزی ازش نگفت یا اینکه تشخیصش بد بود ببخشید ک هی سوال میپرسم چون خیلی نگرانم در شرف ازدواجم مامانمم خودش میخواد ببرتم دکتر ممنون میشم اگه دوباره پاسخمو بدین.

  • شیرین گفت:

   خیلی‏ ممنونم از پاسخگویتون لطف کردین واسم خیلی دعا کنید مامانم چند روز دیگه میبرتم معاینه استرس دارم بازم بخدا من دختری نبودم ک اهل رابطه باشم اون اتفاق تلخ دوسال روحیمو خراب کرده اعتماد ب نفسم کم شده حس ضعف دارم میترسم تو رابطه با شوهرم ب مشکل بر بخورم و اون بخاطره ترس و وحشتم بهم شک کنه ممنونم از سایتتون حرفای ک هیچ وقت نتونستم ب کسی بگم ب شما گفتم ازتون سپاسگزارم.

  • شیرین گفت:

   این پوستی ک میگم بین مقعد و واژن قسمت خارجی قبلأ بلندتر بود ولی از اون موقع ی ذره انگار طولش کم شده همونطور ک گفتم دستشوی ک میرم یکم سفته بهش دس میزنم و جلو واژنمو ی کم میگیره اسیب اینجا ب پرده ربطی نداره؟واقعا عذر میخوام خیلی سوال میپرسم

 107. شیرین گفت:

  تو‏ ‏رو‏ ‏خدا‏ ‏زودتر‏ ‏جوابمو‏ ‏بدین‏ ‏خیلی‏ ‏مضطرب‏م‏ ‏کاووس‏ ‏شده‏ ‏واسم‏ خانوادمم خیلی سنتین تو رو خدا کمکم کنید خیلی میترسم ازدواج کنم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در ابتدای صحبت فرمودید که آلت وارد نشده … در صورتیکه آلت وارد نشده باشه پس چطور خونریزی داشتید؟ پرده حلقوی به این معنی نیست که با نزدیکی پاره نمیشه و خونریزی نداره , اون پرده ارتجاعی ِ , در صورتیکه پرده حلقوی داشته باشید و آلت حتی کمی وارد شده باشه و خصوصا در حالیکه رابطه به اجبار بوده باشه و تحریکی در کار نبوده باشه به دلیل خشکی واژن احتمالا پرده صدمه دیده و دلیل خونریزی هم همین بوده ..اما چون نزدیکی کامل نبوده فقط بخشی از پرده آسیب دیده نه کل اون و به همین خاطر احتمالا در حین نزدیکی بعدی خونریزی خواهید داشت … در صورتیکه آسیب بیشتر باشه هم به راحتی میتونید ترمیم کنید و جای نگرانی نداره .. تشخیص نوع و آسیب پرده بکارت خیلی ساده است و توسط پزشکان براحتی انجام میشه , الان که مدتی گذشته پیشنهاد میکنم مجددا به پزشک مراجعه کنید و نتیجه معاینه رو کامل بگید تا بفهمیم چه اتفاقی افتاده

 108. شیرین گفت:

  منظورتون اینه که یکم اسیب دیده ؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به صحبت هایی که میکنید فقط یه احتمال میتونم بدم اون هم اینه که در اون اتفاق پرده بکارت آسیب ندیده و به خاطر فشاری که وارد میشده وردوی واژن کمی جراحت پیدا کرده نه پرده بکارت , چون پرده بکارت قابلیت خود ترمیمی نداره , از طرفی هم میتونه آسیب دیده باشه اما چون این آسیب به شدت کم بوده و پرده هم به دلیل حلقوی بودن سالم به نظر میرسه طبق روال پزشکان ایشون صحت بکارت رو اعلام کردند … در کل میتونم بگم که جای نگرانی نیست و با مراجعه به پزشک گواهی صحت بکارت رو خواهید گرفت

 109. شیرین گفت:

  البته بگم اینم ک پایین سوراخ واژن ی پوستی هست ک حس میکنم طولش ی ذره کم شده چون قبلأ کمی بلند تر بود الانم میرم دستشوی کمی جلوی سوراخ واژنمو میگیره ب نظر شما اون اسیب دیده؟و اینکه اسیب دیدگی اونجا واسم مشکلی نداره اگه برم دکتر چون الان تهرانیم اینجا میخوام برم دکتر میترسم دکترای اینجا خیلی دقیق باشن تو رو خدا جواب این سوالمم بدین؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباشید , پزشکان محرم اسرار مراجعین هستند و تا جایی که بتوانند با اونها همراهی میکنند , حتما به پزشک مراجعه کنید و اصلا نگران نباشید , درباره اون پوست هم بدون معاینه نمیتونم نظری بدم پس بهتره در هنگام مراجعه به پزشک با ایشون در میون بذارید

 110. شیرین گفت:

  اخه انقد این پزشکای ک رفتم پیششون جدین ک میترسم بگم مامانم میخواد ببرتم میترسم جواب نا امید کننده بدن بعد چ خاکی برسرم کنم اصا نمیتونم اون اتفاقو واسشون بگم بخاطره این مسئله میخوام از ازدواجم منصرف بشم همش دلشورهو ترس تو وجودمه خانواده پسرم خیلی مذهبیو متعصبم ب پسرم نمیتونم بگم قطعأ ب خانوادش میگه وقتی برم دکتر چطوری مطرح کنم انقد پاهام شل میشه از استرس ک هیچوقت نتونستم به دکترا بگم بعدم مامانمم هست مامانم انقد قبولم داره میگه پسرم بیاد باهامون دکتر من چکار کنم؟

 111. الناز گفت:

  سلام مدیر عزیز خواهش میکنم بهم بگید اگه پرده از طریق خود ارضاعی پاره شده باش دکتر تشخیص میده من که گفتم در واقع خود ارضاعی نمیکردم فقط محض کنجکاو ی انگشتمو فرو بردم پشت سر هم داخل و خارج نکردم که بخوام به لذتی برسم.ینی پزشک قانونی میگه که این دختر بیچاره با هیچ پسری رابطه جنسی نداشته؟؟

 112. رزیتا گفت:

  با سلام و خسته نباشین
  من 8 ماهه ازدواج کردم (یه 6 ماه هم عقد بودیم و رابطه هم داشتیم)در هنگام رابطه جنسی اصلا راحت نیستم و همش میترسم تا حالا هیچ وقت نتونستم پاهامو کامل از هم باز بکنم و یه طورایی ناخودآگاه همش همسرم رو به عقب هل میدم اصلا دست خودم نیست. ایشون تا حالا انگشتشو کامل فرو کرده و آلتش رو هم من متوجه نمیشم چقدر وارد شده اما توی خود رابطه جنسیمون من هیچ وقت تا حالا نه درد شدیدی داشتم و نه خونریزی. یعنی هنوز پرده برداشته نشده؟
  با اینکه ایشون پیش نوازش رو کامل انجام میده و وقت کافی میذاره این ترس لعنتی نمیذاره من راحت باشم
  با انگشت پرده برداشته نمیشه؟ که من حداقل خیالم راحت شه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   این مورد شما فقط جنبه روانی داره , باید به دو نکته توجه کرد اول ریشه این ترس از کجاست؟ چرا این ترس رو با خودتون دارید؟ تجربه رابطه جنسی ناخواسته یا اجباری داشتید؟ در کودکی مشکلی براتون پیش اومده؟ بالاخره این ترس ریشه در یک مطلبی داره که احتمالا اون رو میدونید و باید قبل از هر چیز اون رو با خودتون حل کنید !! دوم اینکه با توجه به توضیحی که شما دادید و در صورت ورود آلت چیزی از پرده بکارت باقی نمونده و اگر نگرانی شما فقط از اون بابت هست میتونید خیلی راحت به پزشک مراجعه کنید و در صورتیکه پرده بکارتتون هنوز باشه پزشک به راحتی و بدون درد اون رو از بین میبره , احیانا پیش از ازدواج رابطه جنسی نداشتید که حالا یا احساس عذاب وجدان داشته باشید یا ترس از اینکه در حین برقراری رابطه با همسرتون ایشون متوجه بشن؟

 113. زهرا گفت:

  سلام من با دوست پسرم بارهااز راه مقعد رابطه داشتم یکباراتفاقی ضربه شدیدی به جلوم خوردالبته کلی خونریزی داشتم.الان پرده من آسیب دیده ؟؟؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر مقصود شما از ضربه شدید وارد شدن آلت به واژن باشه بله به احتمال زیاد پرده بکارت شما دچار آسیب شده

 114. رزیتا گفت:

  خیلی خیلی ممنونم از جواب سریعتون.
  اما نه – من در کودکی مشکلی برام پیش نیومده و نه رابطه ای قبل از ازدواج داشتم. با گذشت این مدت هنوز هم نه همسرم سوالی از من کرده و نه حتی به روم آورده که نگران فهمیدنش باشم. اما من فقط میترسم انگار مثلا بترسم که اگه اینکار انجام بشه یه اتفاقی میفته یا مثلا غش میکنم.
  یعنی پزشک بدون درد میتونه اینکار رو انجام بده؟
  و یه سوال دیگه من تا حالا چند بار به پزشک زنان مراجعه کردم ولی معاینه داخلی نداشتم.ولی این دفعه نوبت معاینه داخلیم هم هست. ایا اگه پرده هنوز وجود داشته باشه معاینه داخلی امکان پذیره؟
  باز هم ممنونم از لطفتون

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   ترس شما واقعا بی مورده … رابطه جنسی و لذت اون یکی از بزرگترین و شیرین ترین نعمت های خداوندی است که برای آرامش روح و جسم انسان بوجود اومده … حتما به پزشک مراجعه کنید , معاینه داخلی هم به راحتی انجام میشه و اگر به هر شکلی چیزی از پرده بکارت باقی مونده باشه براتون به راحتی از بین میبره , اگر بعد از اینکار باز هم همچنان این مشکل رو داشتید به نظرم بهترین کار مراجعه به روانشناسِ تا با راهنمایی اون از این مرحله عبور کنید .. در زمان نزدیکی از ژل های جنسی استفاده میکنید یا خیر؟

 115. رزیتا گفت:

  با سلام
  ممنونم از پاسختون
  خیر استفاده نمیکردم. ممنون از راهنماییتون
  برام دعا کنین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم
   ژل های آمیزشی بسیاری وجود دارند که کمک میکنند به بهبود رابطه جنسی , افزایش میل و رغبت جنسی و کاهش درد , ژل های لوبریکانت , ژل های گرم کننده و ژل های تحریک کننده که میتونید تهیه و استفاده کنید که خیلی هم موثر هستند

 116. ملیکا گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید.من 18 سالمه و با دوست پسرم رابطه داشتم و سر آلتش رفت داخل و بعدش هم من در لباس زیرم چند قطره ی کم خون دیدم آیا ممکنه پرده ی بکارتم پاره شده باشه؟؟؟و آیا ممکنه در صورت رابطه داشتن از پشت پرده ی بکارت آسیب ببینه؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   درصورتیکه نزدیک به زمان پریودتون نبودید و خون دیدید ممکنه به پرده بکارتتون آسیب رسیده باشه بهتره برای معاینه به پزشک مراجعه کنید , رابطه مقعدی به بکارت آسیب نمیرسونه اما در مجموع عوارض جانبی زیادی میتونه داشته باشه

 117. ملیکا گفت:

  میشه لطفا یکم سریعتر جواب بدیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین؟؟؟

 118. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من با نامزدم نزدیکی داشتم ولی از پشت -ولی نمیدونم چرا از جلو خون اومد حدود 5 دقیقه میشه بگید ایا پرده بکارت نامزدم پاره شده یا ن؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اول اینکه آیا مطمئن هستید که در زمان نزدیکی آلت وارد واژن نشده؟ دوم اینکه آیا همسرتون در نزدیکی زمان عادات ماهیانه شون نبودند؟ دقت داشته باشید یکی از عوارضی که نزدیکی مقعدی میتونه داشته باشه پاره شدن دیواره جدا کننده رحم و مقعده که خیلی خطرناکه و عموما کسی از این موضوع اطلاع نداره … به این اتفاق افضاء شدن میگن .. دوستان عزیز نزدیکی مقعدی بی دلیل در دین مبین اسلام حرام نشده و بدونید عوارض اون بعدها و در دراز مدت خودش رو نشون میده

 119. سارا اصغری گفت:

  اسم دستگاه یا روشی که میتونه نشون بده که زن در سالهای گذشته با چه کسایی سکس یا رابطه داشته چیه و چطور صورت میگیره

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   فکر نمیکنم همچین دستگاهی اختراع شده باشه … چون برای هیچکس اهمیتی نداره دونستن این مسئله … حداکثر اهمیت اینه که پزشک قانونی متوجه بشه کسی نزدیکی داشته یا نه که اونهم با معاینه مشخص میشه و نیاز به دستگاه نداره

 120. محمد گفت:

  بعدش نامزد من 4 یا 5 بار ارضا شده احتمال داره خونی ک اومده باشه بیرون ب اون دلیلیل باشه

  • مدیریت گفت:

   در بعضی از اوقات وقتی نزدیکی در زمانی نزدیک به پریود یا به فاصله کمی از پایان پریود اتفاق بیوفته خانوم ها ممکنه به مقدار ناچیزی لک بینی داشته باشند اما خونریزی اونهم زیاد خیر

 121. sodabe گفت:

  salam man ba namzadam faghat dar hade …. nazdiki darim va meni khodesho hamonja roye vajanam mirizad.momkene az in tarigh hamele besham?momkene parde bekaratam injori az bein bere?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمال بارداری خیلی کمه اما صفر نیست , پرده بکارت به این شکل آسیب نمیبینه اما اگر یک لحظه تغییر جای آلت اتفاق بیوفته ممکنه آسیب ببینه

 122. mandana گفت:

  salam . man moghe ertebat ba hamsaram motevajehe khon shodam ke khone ziyadi ham bod,roze ghabl az period bod.avalesh ziyad bod bad kam shod…bade 2saat ham ghatre miyomad,,,,faghat …. v akharesh dard dash…. pardam asib dide?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر آسیب ندیده … پارگی پرده بکارت به طور معمول باعث خونریزی به این مقدار نمیشه و احتمالا به دلیل فعالیت جنسی کمی اختلال در پرویدتون اتفاق افتاده و اون خون به همون مربوط میشه … درد هم به خاطر اصطحکاک فیزیکی طبیعی هست

 123. sodabe گفت:

  mersi az pasokheton.bebakhshid ye soale dige.2 dafe ehsas kardam ye kam sare alatesh raft dakhel na dard ehsas kardam na khon omad pardam asib dide?

 124. فاطمه گفت:

  سلام دکتر من از 15 سالگی خود ارضایی میکنم یک بار به خاطر ترسی که داشتم رفتم دکتر و گفت پاره شده البته خیلی شکاک بود و هر چی بهش گفتم من با کسی رابطه نداشتم بهم محل نمیداد.بعد از دو روز پیش یه دکتر متخصص آقا رفتم که گفتن پردت سالمه به نظر شما لزومی داره باز هم برم یا اصلل پاره شده؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   شما دوبار به پزشک مراجعه کردید و دو بار معاینه شدید و دو جواب کاملا متفاوت دریافت کردید , بنابراین توصیه میکنم برای اطمینان بیشتر به پزشک سومی مراجعه کنید تا اطمینان کامل حاصل بشه .. حتما از پزشک توضیحات کامل درباره نوع پرده بکارتتون بخواهید

 125. مینا گفت:

  سلام.از دوستام شنیده بودم پرده بکارت فقط با رابطه ی جنسی پاره میشه براهمین چند باراز روی نادانی انگشتمو با فشار فرو کردم اما نه چیزی مانع شد و نه دردو خونریزی داشتم اما یه بار ازم خون اومد و روز بعد هم پریود شدم.ازاون روز به بعد دیگه اینکارو نکردم ولی از ترس اینکه پردم اسیب دیده باشه شبو روز ندارم نه میتونم با کسی مطرح کنم و نه میتونم دکتر برم لطفا راهنماییم کنید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمالا خونی که دیدید مربوط به همون پریودتون بوده نه آسیب دیدگی پرده بکارت , بر اساس اونچه بارها گفته ام در اکثر موارد پرده بکارت به شکل دایره ای اطراف واژن قرار میگیره و بخش میانی اون بازه به همین خاطر معمولا با ورود شیء باریک مثل انگشت پرده بکارت آسیب نمیبینه , البته بهتره که این کار رو انجام ندید چرا که از نوع پرده بکارتتون اطمینان ندارید و حتی اگر از نوع حلقوی هم باشه ممکنه در حین ورود انگشت آسیب ببینه

 126. ava گفت:

  سلام ببخشید من سال اول دبیرستان که بودم دچار یه عادت ماهانه ی شدید شدم ! به قدری شدید بود که من شب تا صبح درد میکشیدم …
  بعدم ازم یه لخته ی خون خیلی بزرگ اومد ! واقعا بزرگ بود ! (اندازه ی 4 تا بند انگشت یا بیشتر )من همش استرس دارم که نکنه اون لخته هه باعث اسیب دیدگی هایمنم شده باشه !
  یه بارم به خاطر اینکه چک کنم ببینم هست یا نه انگشت اشارمو داخل واژنم کردم تا ته ولی به هبچی نرسید !!!! دکترم نمیتونم برم !!! به نظر شما اسیب دیده ؟ وای … من انقدر از این مساله میترسم که به هیچ کدوم از خواستگارام جوابی نمیدم … خواهش میکنم راهنمایی کنین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر , خروج لخته خون به هر اندازه هم که بوده باشه با توجه به ماهیت ژله ای بودن لخته خون هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نکرده , قبلا هم توضیح دادم که اکثر پرده های بکارت به شکل دایره دور ورودی واژن قرار میگیره و مرکز اون بازه به همین دلیل هم انگشت شما وارد میشه بدون اینکه به پرده بکارت آسیبی وارد بشه .. البته بهتره که اینکار رو لنجام ندید چون از نوع پرده بکارتتون مطمئن نیستید و ممکنه ناخودآگاه به اون آسیب برسونید

 127. هلما گفت:

  سلام من خودر ارضایی داشتم نزدیک یک ساله که ی گوشتی از لبه های فرجم پایین اومده و روی سوراخمو گرفته این ب چه دلیله ایا من پردمو زدم تو رو خدا جوابشو ب ایمیلم بفرستید خواهش میکنم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر بزرگ شدن لبه های خارجی واژن یا وجود هر گونه برآمدگی ارتباطی به سالم بودن یا نبودن پرده بکارت نداره .. در صورتی که شیء خارجی وارد واژنتون نکرده باشید پرده بکارت شما سالمه

 128. mandana گفت:

  salam mojadad
  mamnoon javab dadin
  khone paregi parde cheghad hast?
  man emroz ham lake khon mididam?

 129. mandana گفت:

  rasti moghe khon miyomad dard ham dashtam

 130. mandana گفت:

  bebakhshid bazam midam
  yedardi hes kardam engar bere to bade chand saniye khon shadid omad
  emrozam lake khon mididam

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر در حین رابطه جنسی آلت وارد واژن شده باشه بله پرده بکارتتون میتونه آسیب دیده باشه

 131. mandana گفت:

  nafahmidam bere to vali dard dasht
  alanam hich lakhte khoni nemibinam atrafe vorodi vazhan

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بالاخره این درد و خونریزی باید دلیلی داشته باشه … لخته گی خونی هم نباید وجود داشته باشه .. کلا پرده بکارت خیلی نازک هست و مویرگ های خونی کمی داره که به سرعت خوب میشوند و خونریزی با خونمردگی نخواهید داشت … به نظر میرسه تا معاینه نشید به قطعیت نتونیم درباره صحت یا آسیب پرده بکارتتون نظر بدیم بنابراین توصیه میکنم به پزشک مراجعه کنید

 132. مریم گفت:

  سلام من چندبار نزدیکی داشتم وهربار هم از جلو بوده..ولی هیچگونه خونریزی نداشتم..وهربار هم درد شدیدی داشتم وقتی این موضوع رو به دوستم گفتم اونم گفت که خالش مثل من بوده وهربار نزدیکی درد شدیدی احساس میکرده ولی خونریزی نداشته وپس مایعنه دکتر فهمیده که پردش حلقوی هس..
  میخواستم بدونم آیا پرده منم حلقوی هست؟؟؟نزدیک های من با نامزدم بیش از 10-15 بار بوده وهمش از جلو..ولی هربا که نزدیکی داشتم فقط درد خیلی زیادی میکشیدم وهیچ نوع خونریزی نداشتم
  تورو خدا جوابم بدین…برام مهمه..اگرم میشه به ایمیلم بفرستین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نکته اول اینکه پرده حلقوی هم پاره میشه و خونریزی هم خواهد داشت فقط نوعی از پرده حلقوی معروف به حلقوی ارتجاعی هست که با نزدیکی پاره نمیشه و خونریزی هم نداره که ممکنه برای شما هم از این نوع باشه … به هر حال بهتره به پزشک مراجعه کنید تا اطمینان کافی از توع پرده بکارتتون بدست بیارید .. اگر در حین نزدیکی درد داشته باشید هم میتونه به عوامل مختلفی ارتباط داشته باشه که یکی از اونها پرده بکارته و عوامل دیگه ای هم میتونه داشته باشه مثلا در حین نزدیکی واژنتون خیس میشه یا خشکه؟ ترشح به قدر کافی دارید؟ استرس دارید؟

   • مریم گفت:

    سلام ادمین..اره همیشه موقع نزدیکی واژنم مربوطب بوده..واسترس فقط بار اول داشتم وهربار هم درد شدیدی داشتم که دستای نامزدم رو زخم میکردم وقتی فشار میدادم..فکرمیکنی از نوع ارتجاعی باشه؟؟؟

    • مدیریت گفت:

     دوست عزیزم سلام
     احتمالا باید با مراجعه به پزشک و با تشخیص پزشک بعد از معاینه پرده بکارتتون توسط پزشک برداشته بشه … همه انواع پرده های ارتجاعی به این شکل نیستند و در بسیاری از موارد خانوم هایی که پرده بکارت ارتجاعی دارند اصلا دچار درد نمیشوند …

 133. زهرا گفت:

  سلام من چهار سال پیش یک تجربه ناخوشایند داشتم البته با زور من به قدری ترسیده بودم که نفهمیدم از پشت بود یا جلو فقط اخر شب لکه خونی دیدم و 2 هفته از پزیودم نگذشته بود پریود شدم یعنی فردای همان روز خواهش میکنم راهنماییم کنید بهم اسیب رسیده یا نه روم نمیشه برم دکتر

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   ببینید در بعضی از اوقات به دلایل مختلفی مثل استرس ممکنه زمان پریود شدن دچار اختلال بشه ..در نتیجه ممکنه خونی که اول دیدید لک بینی قبل از شروع پیش از موقع پریود بوده باشه … اینهم که نمیدونید اصلا آلت وارد واژن شده یا خیر هم تشخیص رو سخت تر میکنه .. بهتره برای اطمینان بیشتر و رفع نگرانی حتما به پزشک مراجعه کنید

 134. مینا گفت:

  سلام.میشه لطف کنید در مورد پرده بکارت نوع دندانه دار توضیح بدین واز انواع پرده بکارت پاره شده تصویر بزارین؟

 135. مینا گفت:

  ببخشید اگه پرده بکارت براثر عواملی غیر از نزدیکی پاره بشه پزشک گواهی عدم سلامت پرده رو میده یا اینکه گواهی سلامتو میده اما عنوان میکنه که براثر عوامل دیگه ای پاره گی داشته؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   گواهی صحت بکارت رو وقتی صادر میکنند که پرده بکارت سالم باشه .. تشخیص اینکه پارگی پرده بکارت به دلایلی غیر از نزدیکی بوده توسط پزشک غیرممکنه و فقط تحت شرایط خاص پزشکی قانونی قادر به این شکل نشخیص خواهد بود اونهم در شرایط خاص

 136. tanaz گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم نوع پرده بکارت ارثیه؟مادر و خواهرم حلقوی با خونریزی بودن
  و اینکه آیا وارد شدن فقط گلنس به ابتدای واژن موجب پارگی اون میشه؟واگه برای تشخیص نهایی پرده ام به دکتر برم میتونه ورود پنیس رو به واژن تشخیص بده؟این رو هم بگم که کل پنیس واژنم رو فرانگرفته فقط ابتدای پنیس وارد واژنم شده و این مقدار میتونه باعث پارگی بشه؟هنگام دخول هم درد زیادی دارم.خواهش میکنم زود جواب بدین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   معمولا نوع پرده بکارت خیلی به وراثت مربوط نمیشه و اینکه پرده بکارت مادر یا خواهر شما از نوعی خاص بوده باشه دلیل بر این نخواهد بود که نوع پرده بکارت شما هم به همون شکل باشه , بر خلاف تصور عامه محل قرار گیری پرده بکارت در بخش عمیقی از واژن نیست و در همان ابتدای واژن قرار داره که میتونه با ورود حتی بخش کمی از آلت آسیب ببینه …

 137. گلی گفت:

  سلام من ازدواج نکرده ام اماهنگام تمیز کردن خودم با دست این کارو میکنم چطوری بفهمم سالمم ممنون میشم لطفا ج بدی

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در صورتیکه که نوع پرده بکارت شما حلقوی باشه معمولا با ورود انگشت آسیب نمیبینه … اما بهتون توصیه میکنم اگر صحت پرده بکارت براتون اهمیت داره از تکرار اینکار خودداری کنید .

 138. زهرا گفت:

  سلام من ونامزدم همیشه معاقشه داشتیم دیروزبااینکه من شرت وشلوارپام بود بادست زیرشکمم فشارداد.دردی نداشتم ولی حدود2ساعت بعدیدم شرتم خونی شده.درحدچندقطره صورتی.ازدیشب هم زیرشکمم درناحیه رحمم دردمیکنه.آیاپردم پاره شده؟پرده من ازنوع حلقویه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت به شرحی که شما فرمودید بسیار ناچیزه و این درد و خونابه ای که مشاهده کردید به احتمال خیلی زیاد دلیل دیگری باید داشته باشه.

 139. somi گفت:

  سلام
  من با نامزدم سکس مقعدی داشتم البته با کاندومموقع ارضا شدن همسرم کمی از مایع منی داخل کاندوم ریخت و کمی از اون به شلوارم مطوئن نیستم که روی یا اطراف واژن هم ریخته یا نه؟البته من با دستمال همه جامو پاک کردم و خوب خودمو شستم احتمال حاملگی هست اگر حتی ذره ای از مایع منی همسرم اطراف واژنم خورده باشه؟درضمن این سکس در سومینروز بعد از پاک شدن از قاعدگی انجام گرفته
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین لطفا

 140. باران کریمی گفت:

  سلام من چندوقت پیش یه رابطه داشتم که همون موقع چندقطره خون اومد وفرداش هم پریود شدم
  ممکنه پردم پاره شده باشه؟درضمن نوع پرده م ارتجاعی حلقویه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   پرده بکارت حلقوی ارتجاعی با نزدیکی پاره نمیشه و خونریزی هم نداره … البته در پاره ای از موارد ممکنه کمی خونریزی بوجود بیاد … زمان پریود شدنتون به موقع بوده یا خارج از برنامه اتفاق افتاده؟

 141. ava گفت:

  سلام ببخشید یه سوال دیگه داشتم … اگه هایمن با انگشت یا هر چیز
  دیگه ای غیر از نزدیکی اسیب دیده باشه باز هم دکتر ها میتونن علت رو تشخیص بدن و گواهی صحت بکارت رو صادر میکنن ؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تشخیص اینکه پرده بکارت به چه صورتی آسیب دیده به عوامل مختلفی مثل مدت زمانی که از آسیب گذشته , میزان و گستردگی آسیب و … بستگی داره و در پاره ای اط موارد امکان تشخیص وجود داره …

 142. n گفت:

  سلام. میخواستم بدونم هر دکتر زنان که بریم نوع پرده رو میگه؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بله … متخصصان زنان و زایمان قادر به تشخیص انواع پرده بکارت هستند

 143. سحر گفت:

  سلام .3/4روز بعد ار پاک شدن پریودم خود ارضایی داشتم فقط در حد مالش و چیزی وارد نشد.اما بعدش خونریزی داشتم مثه خونریزی پریود 3/4 روز طول کشید اما مقدارش کم بود.تا حالا تو این 10سال که پریود میشم دو بار تو ماه پریود نشدم .ممکنه به خاطر اسیب پردم باشه.در ضمن یه ماه قبل رابطه داشتم اما الت داخل نرفت فقط درد خفیفی داشتم چند قطره خونم دیدم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خونریزی بعد از پارگی پرده بکارت به اون گستردگی نمیتونه باشه که 3/4 روز خونریزی به شدت پریود داشته باشید پس اون خونریزی دلیل بر آسیب دیدگی بکارت نبوده ..

 144. mahya گفت:

  سلام.تورو خداکمکم کنین خیلی میترسم.قراره بایه پسری ازدواج کنم اونا هم رسمشون اینه که عروسو قبل عروسی میبرن برا معاینه پرده…من تاحالا سکس نداشتم امامیترسم که پردم زمانی که پریود بودم و بافشاراب میشستم خودمومیترسم که پردم پاره شده باشه…میترسم..به نظرشما امکانش هست که پاره شده باشه؟اگه بریم دکتر دکترتشخیص میده که با سکس نبوده؟توروخداکمکم کنین…میخوام دکتربرم برامعاینه امامیترسم کسی بفهمه نمیدونم چیکارکنم…راهنماییم کنین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباشید … احتمال آسیب دیدن پرده بکارت در این شکل بسیار ضعیف و معمولا نشدنیست ..

 145. mahdis گفت:

  سلام.
  یکی از دوستام انگشت نشانه شو تا اخر داخل واژنش فرو کرده ولی نه دردی و نه خونریزی داشته.فقط هم یک بار ای کارو انجام داده.از روز کنجکاوی.
  مثه اینکه مامانشم پردش حلقوی بوده و عمل کرده تا برداشته
  خیلی نگرانه.خواهش می کنم کمکش کنید

 146. mahdis گفت:

  راستی دکتر عزیز خواهش می کنم سریعتر بهم جواب بدین دوستم داره از بین میره.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   همونطور که قبلا توضیح دادم .. پرده بکارت حلقوی از شایع ترین انواع پرده بکارت هست ( پرده بکارت حلقوی رو نباید با حلقوی ارتجاعی اشتباه بگیرید ) در پرده بکارت حلقوی بخش میانی پرده به شکل یک دایره بازه و به همین دلیل معمولا با ورود شیء خارجی به اندازه انگشت دچار آسیب نمیشه

 147. ع.ح گفت:

  ای بابا ازتون خواهش می کنم ج بدی اقای مدیر یه سال پیش یکی از دوستام ضربه سختی به پشتم زد و به محض اینکه رفتم خونه لکه نسبتا کوچیک دیدم امکان داره پاره شده باشه ممنون؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اول اینکه معاینه پرده بکارت توسط خودتون نمیتونه انجام بشه و فقط باید به پزشک متخصص مراجعه کنید .. اقدام به معاینه توسط خودتون یا اشخاص نا وارد میتونه به آسیب دیدگی پرده بکارت منجر بشه … دوم اینکه با توجه به چیزی که شما گفتید احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت وجود نداره

 148. ع.ح گفت:

  هر کاری می کنم نمی دونم پرده کجاست و یا اصلا پاره شده یا نه؟تو رو خدا کمکم کن چطوری بفهمم دارم؟

 149. باران کریمی گفت:

  سلام ممنونم از پاسختون
  بله زمان پریودیم درست بود یعنی به فاصله چندروز زودتر که البته این اتفاق همیشه میفته
  فقط یه سوال دیگه!رنگ خون پرده بارنگ خون پریود فرقی داره؟

 150. ع.ح گفت:

  خواهش می کنم جواب بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 151. باران کریمی گفت:

  میشه لطفا جوابموبدین!
  خیلی استرس دارم
  میدونم وقت ندارید ولی لطف بزرگی میکنید اگر جواب بدید ممنونم

 152. minaminamina گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من تو19 سالگی متاسفانه رابطه ای داشتم که به طور اتفاقی پرده بکارتم و از دست دادم .بعد از مراجعه به دکتر ترمیمم صورت گرفت ولی کامل ترمیم نشدم .متاسفانه بر اثر مستی دوباره من این اشتباه کردم و اصلا درد احساس نکردم و خونی هم نیامد.الان24 سالم و 9 ماه که پرده ندارم و رابطه جنسی دارم ؟
  میخواستم بدونم بعد ار چندین دفعه دوباره میشه ترمیم کرد .

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   برای اینکه ببینید باز هم میتونید ترمیم بکارت رو انجام بدید یا نه باید به پزشک مراجعه کنید … البته ترمیم انجام میشه اما کاملا واضح و مشخصه و هر پزشکی میتونه تشخیص بده علاوه بر اون اگر تعداد دفعات برقراری رابطه جنسیتون زیاد باشه واژنتون اون حالت ابتدایی خودش رو از دست میده و ابن میتونه همسر آیندتون رو حساس کنه !!!

 153. ستاره گفت:

  سلام. من همه ی سئوالات و جواب ها رو خوندم. ولی مشکل من چیز دیگه س. من توو پونزده سالگی یه شی نوک تیزی درست کردم و گذاشتم جلوی سوراخ دهانه رحمم. بعد از چند ساعت ورش داشتم! خیلی حال می داد ولی بعدش دیدم پارچه یی که دورش پیچیدم به اندازه یکی دو قطره خونی شده. اطرافشم سوزش داشتم. نه این که مامانم هی از درد کمر و پریودی و اینا نالیده بود منم فکر می کردم این دردا یعنی این که بزرگ شدم!!!!!!!! خلاصه بعدش دیگه کاری نکردم. ولی باز بعد یه مدت یعنی بعد فکر کنم یه سال یه شیلنگ کردم توش. کنجکاو بودم ببینم تا کجا میره. خیلی رفت بالا بعدشم یه تیکه های سفید رنگ با شیلنگ اومد بیرون!!!! ذوق میزدم چیزای جدید کشف کردم! بعدش هی پارچه گرم می کردم می ذاشتم رو قسمت بیرونی رحمم خیلی بییشتر حال می کردم!!!!!!!!! فکر کنم بازی می کردم!
  بعد حالا می خوام بدونم دیگه چیزی از پرده بکارت بیچاره من مونده یا نه. مجردم و تصمیم نداشتم ازدواج کنم . همه ی کارهایی که کردم رو گذاشتم به حساب جهل و کوتاهی خانواده و رفتارهای اشتباهشون.
  ولی چند وقته فکر میکنم به سکس احتیاج دارم . گاهی پیش اومده که خودمو مالیدم که کمی از احساسم کم شه ولی اینا آرومم نمی کنه میخوام سکس داشته باشم. بخاطر سخت گیری های خانواده و سخت گیریهاشون موقعیت ازدواج برام نیست .اصن منو آدم حساب نمیکنن!!! نه که دختر بدی باشم . نه تا حالا دوس پسر هم نداشتم. خیلی از شئوناتم رعایت می کنم ولی دلم می خواد سکس داشته باشم. بعضی وقتا اصلا عمدی عکس های بوس و ماچ نگاه میکنم کمی آروم می شم ولی سردرد هم می گیرم.
  حالا میخوام ازدواج کنم لازمه قبلش برم پزشکی قانونی؟؟؟ شوهر آینده م اگه دوره ی مجردیش سکس داشته باشه میفهم من پرده دارم یاندارم؟ اگه من پرده ندارم چیکار کنم که نفهمه من ندارم.
  یه چیزی هی میاد تو ذهنم که اگه پرده م از نوع ارتجاعی باشه میشه هنوز داشته باشمش؟؟؟؟
  ممنون میشم به من کمک کنی!

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به مسائلی که مطرح کردید فقط در صورتیکه پرده شما از نوع حلقوی ارتجاعی باشه هنوز سالمه در غیر این صورت به نظر میرسه که متاسفانه پرده بکارت شما دچار آسیب شده … اگر تصمیم به ازدواج داشته باشید میتونید به پزشک مراجعه کنید و در صورتیکه پرده بکارتتون دچار آسیب شده باشه عمل ترمیم بکارت رو انجام بدید … در رابطه با ازدواج یک جا فرمودید موقیع ازدواج رو ندارید و جای دیگه گفتید میخواهید که ازدواج کنید بالاخره کدوم درسته؟ چند سال دارید ؟ تحصیلات و شغلتون چیه؟ ازدواج صرفا به دلیل نیاز جنسی میتونه کاره کاملا اشتباهی باشه

 154. فرناز گفت:

  ببخشید من چند بار س.ک.س زدم اما هر بار با خون ریزی مواجه شدم
  راستی نمیشه وقتی ازدواج کردی س.ک.س نزنی؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در رابطه با بخش اول مطلبتون اینطور که از شواهد مشخصه پرده بکارتتون رو از دست دادید . در زابطه با بخش دوم هم بنده اصلا متوجه منظورتون نشدم

 155. زهراعرب گفت:

  سلام من عقدکرده ام بانامزدم سکس داریم البته لا پایی چندبارناخنموداخل واژنم کردم بدون دردوخونریزی تااخرداخل میشه اخرشم میخوره به یه تیکه تقریباسفت پرده بکارتم همونه دکترم رفتم برامعاینه گف مشکلی نداری وگواهی سلامت دادامامن میترسم چون دکترنوع پردمم حتی نگفته یه بارم ناخن نامزدموگذاشتم بکنه داخلش چون فک میکردم همون تیکه اخرواژن پردمه ودست اونم تااونجارفت وبدون دردوخونریزی اماباتوجه به صحبت هاوعکس هافهمیدم پرده همین اولای ناحیمونه حالااحساس میکنم پرده ندارم. بااین که دکترم رفتم اما خیلی میترسم چندوقت دیگه عروسیمونه من خیلی میترسم که شب عروسی درکمال ناباوری پرده نداشته باشم توروخداکمکم کنین که خیلی میترسم واسترس شدیددارم

 156. زهراعرب گفت:

  ببخشیدیه سوال دیگه ایااپیلاسیون(مومک)باعث پردگی پرده میشه یانه واینکه اگه نامزدم باناخنش منوارضاکنه باعث اسیب پرده بکارت میشه من خیلی میترسم توروخدامنوازنگرانی دربیاریدضمن اینکه گفتم به دکترم مراجعه کردم گف یه پارگی کوچولوداره که ربطی به پرده اصلی نداره وپردت بدون مشکله ولی بااین حال من خیلی استرس دارم توروخداکمکم کنین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   همونطور که بارها اشاره شده درصد بالایی از پرده های بکارت از نوع حلقوی هیتند ( با حلقوی ارتجاعی اشتباه نگیرید ) , پرده های حلقوی به شکل یک دایره اطراف واژن رو میگیرند و بخش میانی این دایره باز است به همین دلیل اشیاء کوچک مثل انگشت معمولا بدون آسیب رساندن وارد واژن میشوند . اپیلاسیون هیچ مشکلی برای پرده بکارت ایجاد نمیکند

   • رويا گفت:

    تو رو خدا جواب بدین،اندازه ی سوراخ وسطی پرده بکارت حلقوی ارتجاعی چقد هس؟من ۳۵ بار رفتم به تنهایی دکتر و گفته پردت کاملا سالمه و طوریه که دو انگشت میتونه بره داخل و گف این از مدلش هس چون حالت کش داره و نوعش حلقوی ارتجاعی هستش،و سوراخ وسطی پردت خیلی گشاد هس و ممکنه اصلا خونریزی و پارگی نداشته باشی گف هنگام نزدیکی درد کمی خواهی داشت و نزدیکی خیلی راحت انجام میشه و چون سوراخ وسطی پردت خیلی گشاد هس مانعی برای نزدیکی نخواهی داشت و پردت خیلی عقب یا خیلی جلو نیس محل قرارگیریش تقریبا وسط هس و شاید پردت در اولین زایمان از بین بره@من خیلی از ازدواج واهمه دارم بون اینکه حتی ازیه پسری شماره گرفته باشم چه برسه خدایی نکرده به نزدیکی،هیچ نزدیکیم نداشتم،فقط از بچگی از روی لباس خود ارضایی داشتم اون هم دو سه روز در میان تقریبه ۲دیقه طول میکشید آیا این کار فقط مالش از روی لباس بود به پرذه آسیب میزنه؟یا باعث گشاد شدن سوراخ وسطی پرده میشه؟الان یازده ساله که این ندونم کاریا رو انجام نمیدم،ایا ممکنه پرده کاملا سالم باشه ولی به دلیل این که سوراخ وسطی پرده گشاد هس بهت گواهی ندن؟ تو رو خدا جواب سوالهامو با توضیح بدین دیگه به خاطر این گواهی سلامت کوفتی میترسم ازدواج کنم با این کاری انجام ندادم از گرفتن گواهی میترسم ،تو رو خدا زود جواب بدین ۶تا گواهی تا حالا گرفتم برا خودم نگه دارم تا بلکه یکمی خیالم راحت شه ولی هر بار که گواهی می گیرم بعد یه روزش بازم خیالات میاد سراغم و ترس برم میداره نکنه ازدواج کنم و بهم گواهی ندن جواب سوالهامو لطفا با توضیح بدین و ببگین من چیکار کنم ازاین دل آشوبی راحت شم انگار تو دلم رخت میشورن ،لطفا جواب بدین شرمنده باعث اذیت شما هم شدم مرسی

    • مدیرسایت گفت:

     دوست عزیزم سلام
     اینطور که من از نوشته شما برداشت کردم گویا شما به نوعی وسواس در این باره دچار شدید ؛ انگار که به خاطر خودارضایی که انجام میدادید خودتون رو مجازات میکنید ؛ اصلا نگران نباشید خودارضایی از طریق تحریک کلیتوریس و مالش هیچ تاثیری بر روی بکارت نداره ؛ تقریبا در 90 درصد خانوم ها بخش میانی پرده بکارت بازه ؛ همین فضای باز امکان خروج خون در عادت ماهیانه رو فراهم میکنه و معمولا اونقدری هست که با ورود انگشت هم باعث پارگی نمیشه ؛ اصلا و ابدا خودتون رو نگران نکنید ؛ پرده بکارتتون سالمه و با خیال راحت میتونید ازدواج کنید

 157. saghar گفت:

  سلام من یکبار با دوست پسرم رابطه داشتم بادرد وسختی زیاد با ضربه اول خون اومد بعداز چند دقیقه ضربه دوم هم خون اومد اما تا وسط بود دیگه زابطه نداشتم یعنی هنوز بکارت دارم یانه؟توروخدا راهنمایی کنید چیکارکنم میخوام ازدواج کنم اگه ندارم خودمو بکشم پردم از چه نوعه؟فقط یکبار رابطه داشتم اونم دوسال ازش میگذره دیگه هیچ رابطه ای نداشتم الانم نامزد کردم چیکار کنم؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به توضیحاتتون به نظر میرسه که پرده بکارتتون دچار آسیب شده .. دقت داشته باشید پرده بکارت در انتهای واژن قرار نداره به همین دلیل ورود آلت حتی تا نیمه میتونه باعث پارگی پرده بکارت بشه … به هر صورت برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید و اصلا افکار بچه گانه ای مثل خودکشی را به ذهنتان وارد نکنید حتی در صورتیکه پرده بکارت شما دچار آسیب شده باشه راه های مختلفی برای ترمیم اون وجود داره پس نگران و آشفته نباشید

 158. saghar گفت:

  سلام من یکبار رابطه داشتم بادرد وسختی زیاد با ضربه اول خون اومد بعداز چند دقیقه ضربه دوم هم خون اومد اما تا وسط بود دیگه زابطه نداشتم یعنی هنوز بکارت دارم یانه؟توروخدا راهنمایی کنید چیکارکنم میخوام ازدواج کنم اگه ندارم خودمو بکشم

 159. مونا صفری گفت:

  سلام اقای ادمین.راستش من بادوس پسرم حدودا14اسفند رابطه داشتم از جلو 2بار که نزدیکی کردیم ازجلو فقط 2دفه یه فشار سطحی بهم وارد کرد اما اصلا تو نرفت بطورکامل….فقط درحد نصفه یه بندانگشت بودخون هم نیومد. بعدمن ترسیدم رفتم پیش یه ماما بهم گفت پردت سالمه اما قسمت پایین(انتهایی) وازنم یکم پارگیه جزعی هست انتایه مجرام.به نظر شما تورخدا برم اینده گواهی سلامت بگیرم پزشک بهم میده؟؟همش دلهره دارم شاید پردم پاره شده؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خودتون میگید گواهی صحت بکارت , پس اگر پرده بکارتتون سالم باشه هیچ دلیلی وجود نداره که پزشک گواهی رو صادر نکنه و پارگی جزئی که اشاره کردید تاثیری در صدور گواهی بکارتتون نداره

 160. مونا صفری گفت:

  ویا شاید بخاطر پارگیه کوچیک اطراف انتهایی وازنم پزشک بهم شک کنه ویا گواهی نده

 161. باران کریمی گفت:

  سلام خسته نباشید
  میشه لطف کنید جوابم رو بدید؟
  پرسیدید کهپریودم تو زمان خودش بوده یانه؟آره به موقع پریود شدم
  یعنی این میتونه نشونه ی پاره نشدن پرده باشه؟

 162. saghar گفت:

  اخه نمیتونم ترمیم کنم بعد خیلی درد داشتم به سختی ودرد یکم رفت نمیدونم نوعش تیغه داره احتمالش هست پرده سالم باشه چون هر دوبار خون اومد بعد دوستمم مثه من بوده میگفت تا چندبار نزدیکی خون میومده جرات ندارم برم پیشه پزشک میترسم بگه اسیب دیده بدتر شه حاله روحیم

 163. saghar گفت:

  اخه فقط یبار رابطه اشتیم اونم الان حدوده یک یا دوسال ازش میگذره بعداز اون هیچ رابطه ایم نداشتم نمیدونم چیکار کنم حتی جرات پیشه پزشک رفتو ندارم

 164. باران کریمی گفت:

  چرا هیچکس جوابمو نمیده!

 165. سارا شمسی گفت:

  سلام من عقد کردم اوایل 2،3 بار نامزدم انگشتشو داخل واژنم کرد درد نداشت اما 3بارشم چند قطره خون اومد اما وقتی سکس کامل داشتیم اصلا خون نیومد،میخواستم بدونم امکان داره با انگشت پاره شده باشه؟توروخدا جوابمو بدید خیلی نگرانم

 166. سارا شمسی گفت:

  خیلی رابطه داشتیم و اصلا خون نیومده دلیلش چی میتونه باشه؟

 167. سارا شمسی گفت:

  توروخدا جوابمو بدید

 168. Z.m گفت:

  سلام من 15 سالمه ویک سال قبل خودارضایی کردم وانگشت میانه ام را تا آخر داخل بردم وچرخاندم اما درد وخونی به همراه نداشت
  اگر پرده من نوع خاصی نباشدامکان سالم بودش هست؟
  وسوال دیگری که دارم اینه که من نیاز شدیدی به خودارضایی دارم اما بعد ازاون یه بار قسم خوردم این کارو انجام ندم الان هم دارم جلوگیری میکنم اما احتیاج دارم،چه کار کنم؟
  خواهشمندم پاسخ دهید با تشکر

 169. saeid heshmati گفت:

  سلام خسته نباشین
  میشه واژن زنان رو تنگ کرد؟کرم یا قرصهای که تبلیغ میکنن واقعی هستن؟تاثیری دارن؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   دو راه وجود داره , استفاده از ژل های مربوطه که با مجوز از وزارت بهداشت موجود هستند و یا عمل جراحی

 170. saghar گفت:

  چراکسی جواب نمیده؟

  • reza گفت:

   دکتر یه نظری هم به این بچه هایی که از بچگی این جور چیزا رو دوست دارن
   اصلا چرا بزرگا خودشون این کارا رو میکنن چرا به بچه ها میگن زشته؟

 171. مینا گفت:

  سلام
  من 22 سالمه و از 15 سالگی با مالش بدنم خودارضایی میکنم اما تا ب حال چیزی وارد واژنم نکردم.
  یکی دوماهی هست که بعد در ترشحات بعد از خودارضایی باریکه های خون میبینم تا یک روز بعد.
  این خون چی هست؟

 172. سلام.من چند ساله خود ارضایی میکنم.اونم از طریق فشار کم آب ملایم.یعنی آب رو به صورت موازی با آلتم میگیرم.به نظرتون پرده دارم؟وقتی تو آینه نگاه میکنم یه سوراخ کوچولو میبینم.ممنون میشم اگه جواب بدین.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به توضیح شما به نظر نمیرسه که مشکلی داشته باشید

 173. mj گفت:

  سلام . من از شب اول ازدواج خیلی میترسم چون میگن پاره شدن بکارت درد داره …………. نمیدونم چی کار کنم . ترسم از بین نمیره!

 174. ستاره سیاه گفت:

  سلام ؛6ماه ازدواج کردم بخاطر کار همسرم بین هر نزدیکی1الی2ماه فاصله میوفته اما هربار که سکس داریم خون مشاهده میشه؛چرا؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیلی غیر طبیعی نیست این مسئله اگر به مدت بیشتری ادامه پیدا کرد به پزشک مراجعه نمائید.

 175. ترانه گفت:

  سلام دکتر … من تا 4 ماه پیش به مدت 7-8 ماه خود ارضایی می کردم ولی هیچ وقت چیزی داخل نکردم ، مالشی بود… یک بار بعد از خود ارضایی(5-6 ثانیه بعدش فک کنم ) یک قطره (یا نهایتا 2 قطره) خونابه دیدم (خون غلیظ نبود ولی خیلی کمرنگ هم نبود …) فقط فک کنم نزدیک به پریودم ” نبود” که بخوام بگم مال پریود بوده !!!(یادم نیست چند روز بعدش پریود شدم ) موقع خود ارضایی هم درد نداشتم … حتی لحظه ای که خون امد هم درد نداشتتم !!! (البته میدونم که پاره شدن پرده لزوما با درد همراه نیست ولی تو خاندان ما همه درد شدید داشتن !!! ) خون هم از داخل واژن اومد چون هر چی اطرافشو نگاه کردم نه زخمی شده بود و نه چیزی … ولی چون چند ماه پیش این اتفاق افتاد یادم نیست که فشار زیادی به واژنم وارد شد یانه … ! ولی فک کنم فشار زیادی اوردم که خون اومده !!! حالا میخواستم ببینم به نظر شما چند” درصد” پردم سالمه ؟!!!(بیشتر هم بنا رو بذارید به پرده ی حلقوی) و اگه اسیب دیده باشه ، این اسیب دیدگی انقدری جزیی هست(با یه قطره خون) که دکتر تشخیص بده مال سکس نبوده ؟ و اینکه الان 4 ماه خود ارضایی رو ترک کردم … حدودا بعد از 6-7 ماه یا 1 سال اگه به پزشک مراجعه کنم ، پزشکا متوجه میشن که قبلا خود ارضایی داشتم ؟!!!(الان برام مقدور نیست که به پزشک مراجعه کنم …) اخرین سوالمم اینه که در اکثریت دخترا پرده چند سانت تا دهانه ی واژن فاصله داره ؟ (ازتون خوااااهش می کنم دکتر به همه ی سوالام جواب بدین )

 176. پریناز ظ گفت:

  من تازه نامزد کردم پیشه دکتر که رفتم برای معاینه پرده بکارت دکترم گفتن که پردم سالمه ولی سوراخش خیلی کوچیکه گفتن قبله نزدیکی برم پیششون تا یکم سوراخمو بزرگ کنن پیشه یه دکتر دیگه هم رفتم ایشونم گفتن سالمه و هیچ مشکلی نداره همسرمم نمیخواد قبله نزدیکی برم پیشه دکتر، میخواستم راهنمایم کنین که اگه نرم دکتر برام مشکلی پیش میاد یا نه ؟پیشه یه دکتر متخصص رفتم اونم گفته تنگه ولی نیازی نیست

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در صورتیکه در حیت نزدیکی درد بیش از اندازه و غیر قابل تحمل نداشته باشید نیاز به مراجعه به پزشک نخواهید داشت , برای راحتی بیشتر میتوانید از ژل های روان کننده ( لوبریکانت ) استفاده نمائید.

 177. مهدخت گفت:

  سلام. من يك ساله ازدواج كردم ولي تا بحال موقع سكس هايي كه با همسرم داشتم خونريزي و درد زيادي نداشتم.ميخواستم بدونم از انواع پرده هاي بكارت فقط ارتجاعي با نزديكي خونريزي و پارگي نداره يا خير؟مرسي

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   عموما پرده بکارت نوع حلقوی ارتجاعی با نزدیکی دچار پاره گی و خونریزی نمیشود.

 178. مهدخت گفت:

  ممنون مي شم اگه سريعتر جوابمو بدين.

 179. bahar گفت:

  سلام 21سالمه تازه عقد كردم. با همسرم نزديكي داشتم.متوجه شديم پرده بكارتم از نوع ارتجاعي هست به خاطر همين نه خوني ديديم و نه پارگي صورت گرفت.پيش دكتر كه رفتيم همسرم را توجيه كرد ولي بازم همسرم خييييلي ناراحته كه پرده ي بكارتم طوري نيست ك پارگي صورت بگيره..آيا راهي هست پرده بكارتم رابا جراحي تغيير بدم يا چيز ديگه اي؟؟؟؟؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   پرده شما از نوع حلقوی ارتجاعی است و به همین دلیل با نزدیکی پاره نمیشه و خونریزی هم نخواهد داشت , هیچ راهی برای تغییر پرده بکارت وجود نداره و متاسفانه من نمیفهمم ایشون چرا باید ناراحت باشند یا حتما به دنبال خونریزی !!! در صورت نیاز میتونید از پزشک بخواهید که پرده بکارتتون رو با جراحی برداره

 180. ترانه گفت:

  سلام دکتر … من تا 4 ماه پیش به مدت 7-8 ماه خود ارضایی می کردم ولی هیچ وقت چیزی داخل نکردم ، مالشی بود… یک بار بعد از خود ارضایی(5-6 ثانیه بعدش فک کنم ) یک قطره (یا نهایتا 2 قطره) خونابه دیدم (خون غلیظ نبود ولی خیلی کمرنگ هم نبود …) فقط فک کنم نزدیک به پریودم ” نبود” که بخوام بگم مال پریود بوده !!!(یادم نیست چند روز بعدش پریود شدم ) موقع خود ارضایی هم درد نداشتم … حتی لحظه ای که خون امد هم درد نداشتتم !!! (البته میدونم که پاره شدن پرده لزوما با درد همراه نیست ولی تو فامیلای ما همه درد شدید داشتن !!! ) خون هم از داخل واژن اومد چون هر چی اطرافشو نگاه کردم نه زخمی شده بود و نه چیزی … ولی چون چند ماه پیش این اتفاق افتاد یادم نیست که فشار زیادی به واژنم وارد شد یانه … ! ولی فک کنم فشار زیادی اوردم که خون اومده !!! حالا میخواستم ببینم به نظر شما چند” درصد” پردم سالمه ؟!!!(بیشتر هم بنا رو بذارید به پرده ی حلقوی) و اگه اسیب دیده باشه ، این اسیب دیدگی انقدری جزیی هست(با یه قطره خون) که دکتر تشخیص بده مال سکس نبوده ؟ و اینکه الان 4 ماه خود ارضایی رو ترک کردم … حدودا بعد از 6-7 ماه یا 1 سال اگه به پزشک مراجعه کنم ، متوجه میشن که قبلا خود ارضایی داشتم ؟!!!(الان برام مقدور نیست که به پزشک مراجعه کنم …) اخرین سوالمم اینه که در اکثریت دخترا پرده چند سانت تا دهانه ی واژن فاصله داره ؟ (ازتون خوااااهش می کنم دکتر به همه ی سوالام جواب بدین )

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خونی رو که دیدید من احتمال نمیدم که به پرده بکارتتون مربوط باشه و پرده بکارت شما به احتمال زیادی کاملا سالمه مگر اینکه انگشت رو وارد کرده باشید که اون باعث ایجاد آسیب شده باشه , اگر آسیب دیده باشه پزشک به احتمال خیلی زیاد میتونه تشخیص بده که باعث ایجاد اون نزدیکی نبوده , خودارضایی قابل تشخیص بوسیله پزشک نیست , فاصله پرده بکارت تا دهانه واژن معمولا خیلی کمه و پرده در عمق مجرای واژن قرار نمیگیره

 181. ava گفت:

  سلام دکتر … من تا 4 ماه پیش به مدت 7-8 ماه خود ارضایی می کردم ولی هیچ وقت چیزی داخل نکردم ، مالشی بود… یک بار بعد از خود ارضایی(5-6 ثانیه بعدش فک کنم ) یک قطره (یا نهایتا 2 قطره) خونابه دیدم (خون غلیظ نبود ولی خیلی کمرنگ هم نبود …) فقط فک کنم نزدیک به پریودم ” نبود” که بخوام بگم مال پریود بوده !!!(یادم نیست چند روز بعدش پریود شدم ) موقع خود ارضایی هم درد نداشتم … حتی لحظه ای که خون امد هم درد نداشتتم !!! (البته میدونم که پاره شدن پرده لزوما با درد همراه نیست ولی تو فامیلای ما همه درد شدید داشتن !!! ) خون هم از داخل واژن اومد چون هر چی اطرافشو نگاه کردم نه زخمی شده بود و نه چیزی … ولی چون چند ماه پیش این اتفاق افتاد یادم نیست که فشار زیادی به واژنم وارد شد یانه … ! ولی فک کنم فشار زیادی اوردم که خون اومده !!! حالا میخواستم ببینم به نظر شما چند” درصد” پردم سالمه ؟!!!(بیشتر هم بنا رو بذارید به پرده ی حلقوی) و اگه اسیب دیده باشه ، این اسیب دیدگی انقدری جزیی هست(با یه قطره خون) که دکتر تشخیص بده مال سکس نبوده ؟ و اینکه الان 4 ماه خود ارضایی رو ترک کردم … حدودا بعد از 6-7 ماه یا 1 سال اگه به پزشک مراجعه کنم ، متوجه میشن که قبلا خود ارضایی داشتم ؟!!!(الان برام مقدور نیست که به پزشک مراجعه کنم …) اخرین سوالمم اینه که در اکثریت دخترا پرده چند سانت تا دهانه ی واژن فاصله داره ؟ (ازتون خوااااهش می کنم دکتر به همه ی سوالام جواب بدین

  • bahar گفت:

   با سلام
   من با پسری از پشت چندین بار رابطه برقرار کردم
   الان برای سالم بودن پرده بکارتم میخوام پیش دکتر برم که معاینه ام کنه
   آیا دکتر متوجه رابطه ی من از پشت خواهد شد؟؟؟
   یه دکتر قابل اطمینان در شهرستان کاشان هست بهم معرفی کنید برای معاینه پرده بکارت؟؟؟؟

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام

    نزدیکی از مقعد به پرده بکارت آسیبی وارد نمیکند , در هنگام معاینه پرده بکارت نیز پزشک با مقعد کاری نخواهد داشت و متوجه هم نخواهد شد… نگران نباشید … البته دقت داشته باشید نزدیکی مقعدی عوارض جانبی ناخوش آیندی در آینده خواهد داشت

 182. sogand گفت:

  salam
  man 1 hafte pish bad az rabte fahmidam ke parde nadaram hata dard ham nadashtam.
  vali man ta ghab az hafte pish aslan rabeteie nadashtam .
  chera man parde nadashtam vase shoharam soal shode o man nemidonam chi javabesho brdamlotfan rahnamaim konid

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   به احتمال زیاد پرده بکارت شما از نوع حلقوی ارتجاعی بوده و هست به همین دلیل درد و خونریزی نداشتید , به همراه همسرتون به پزشک مراجعه کنید تا برای ایشون توضیح بدن تا خدای نکرده قضاوت اشتباهی نکنند

 183. SODABE گفت:

  سلام من ايندفع موقع پريوديم ب شدت خارش وسوزش زياد در قسمت واژنم داشتن و از دستمال براي خشك كردن استفاده ميكنم ك اينكار باعث تشديد خارش شد ومجبورشدم از انگشت استفاده كنم ك بعداز يروز ي چيزي شبيه ب همين پرده بكارت بود البته مطمعن نيستما از واژنم اومده بود بيرون ميخواست بدونم آيا امكانش هست ك پارگي ايجاد شده باش؟؟؟؟؟ حتما جوابمو بدبن حال روحيم اصلا خوب نيس!!!!!

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اون چیزی که دیدید و تصور میکنید ممکنه بخشی از پرده بکارت شما بوده به نظر لخته خونی است که به دلیل شرایط پریود ایجاد شده , اگر پرده بکارت شما از نوع حلقوی باشه احتمال اینکه آسیب دیده باشه خیلی زیاد نیست اما به هر صورت برای اطمینان بیشتر باید به پزشک مراجعه کنید.

 184. SODABE گفت:

  خواهش ميكنم ي جوابي ب من بدين آخ دارم ديوووووووووووووونه ميشم اگ بدبخت شدم زودتر بگين ك ي خاكي ب سر خودم برييييييييييييييييييزم.

 185. فرشته باقری گفت:

  سلام
  وقتی بچه بودم برادرم باهام نزدیکی کرد.هیچکس نمیدونه
  خیلی تحقیق کردم .فقط دیدم یه چیزی اویزان هست ولی هنوز مطمین نیستم
  تورو خدا به کسی نگید
  چگور بفهمم پرده بکارتم سالمه؟
  لطفا جوابمو به ایمیلم ارسال کنید
  تو رو خدا راهنماییم کنید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بابت اتفاقی که براتون افتاده متاسفم , اما برای تشخیص اینکه واقعا چه اتفاقی افتاده و اینکه پرده بکارت شما در حال حاضر چه وضعیتی داره باید به پزشک مراجعه کنید.

 186. sara گفت:

  سلام.من حدود 3 سال پیش متاسفانه مورد تجاوز قرار گرفتم و به دلایلی نخواستم که کسی بفهمه.دکتر گفت یه پارگی روی ساعت 7 ایجاد شده. چند روز بعد خونریزی نسبتا شدیدی داشتم.امکانش هست پارگی بیشتر شده باشه؟پارگی جزئی خود به خود ترمیم نمیشه بعد از گذشت 3 سال؟ حالا میخوام ازدواج کنم و نامزدم میخواد منو ببره پزشکی قانونی.اگه با جراحی ترمیم کنم با توجه به اینکه پارگی جزئی هستش تشخیش پزشکی قانونی به چه صورته؟از آبروریزی میترسم.منتظر جوابتون هستم.ممنون.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   متاسفم برای اتفاقی که برای شما رخ داده , خونریزی شدیدی که میفرمائید احتمالا به پرده بکارت شما ارتباطی نداشته اما باید بدونید که پرده بکارت آسیب دیده به خودی ِ خود ترمیم نمیشه معمولا و در صورت انجام عمل ترمیم بکارت هم هر پزشکی با معاینه اون رو تشخیص خواهد داد. بهتره که اول به پزشک مراجعه کنید تا بعد از معاینه وضعیت کنونی پرده بکارتتون مشخص بشه و بعد از اون تصمیم بگیرید.

 187. ويدا گفت:

  سلام
  آيا پرده بكارت حلقوي با مالش انگشت اسيب ميبينه؟ در صورت ارتباط مقعدي آيا پرده بكارت از بين ميره؟
  اگر فرد وازكتومي باشه احتمال بارداري صفره؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   پرده بکارت حلقوی به شکل یک دایره در اطراف مجرای واژن قرار میگیره و بخش میانی اون بازه و معمولا با ورود انگشت آسیب نمیبینه اما در کل این نوع پرده آسیب پذیره و در صورت عدم رعایت پاره خواهد شد , رابطه جنسی مقعدی تاثیری بر پرده بکارت نداره , وازکتومی تقریبا امکان بارداری رو به صفر میرسونه

 188. باران کریمی گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگر پرده بکارت کاملا از بین رفته باشه بازهم قابل ترمیم هست یپو میشه با عمل کردن پرده جدید گذاشت؟
  ممنون میشم اگر جوابمو بدید

  • ata گفت:

   بله ميشه

  • سارا ساحلی گفت:

   خواهش میکنم جواب بدهید دارم روانی میشم ببخشید من یک بار تکه ای از دستمال کاعذی را در زمان قاعده گی در دهنه رحم گذاشتم یا کمی بالاتر الان ایا به پردم پاره شده تورو خدا جواب بدید من دارم عروس میشم بخدا من اصلا تا الان رابطه نداشتم بخدا من دختر مقیدیم

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام
    به احتمال خیلی زیاد هیچ مشکلی برای پرده بکارت شما ایجاد نشده و نیازی به نگرانی نیست , برای اطمینان بیشتر و خلاصی از اضطراب لطفا به پزشک مراجعه کنید

  • سارا ساحلی گفت:

   سلام بخدا خیلی خوشحال شدم بابت اشایی باسایتتون ببخشید در خصوص جواب پیام من میخواستم بگم من اصلا شرایط دکتر رفتن ندارم جواب شما خیلی ارومم کرد اخه من از رو ندادانی یک دستمال کاغذی گذاشتم بخدا روانی شده بودم میخواستم بخاطر این افکارای اشتباه از دستت بدم خیلی لطف کردید

 189. مهدی مشکانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگر خانمی پرده بکارت خودرا ترمیم کرده باشد و از نوع حلقوی آیا برای بار دوم که عمل نزدیکی انجام شود دچار خونریزی میشود یا نه ؟
  با تشکر

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اصولا ترمیم پرده بکارت رو انجام میدهند برای اینکه خونریزی رو نمایش بده و دلیل دیگه ای برای ترمیم وجود نداره در نتیجه هر کسی که عمل ترمیم پره بکارت رو انجام داده باشه در هنگام اولین نزدیکی خونریزی خواهد داشت.

 190. علی گفت:

  ایا خود ارزای مشکل داره.انجام بدم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خود ارضایی در بلند مدت عوارض بسیاری مثل اختلال در نعوظ , زود انزالی , عدم لذت از رابطه جنسی و … دارد.

 191. یهدابهنیا گفت:

  سلام من 19سالمه واز14سالگی پریودشدم ولی متاسفانه من نمیدونستم که پرده ای بنام بکارت وجودداره وهنگامیکه پریودمیشدم بادستمال وانگشت داخلوپاک میکردم یبارم قبل که پریودنشده بودم انگشتموبردم داخل ولی نه دردکردنه خون اومدالان خیلی میترسم بنظرتون پردم پاره شده؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   همونطور که قبلا هم توضیح دادم در پرده های حلقوی ( پرده حلقوی با پرده حلقوی ارتجاعی متفاوت است ) پرده بکارت به شکل یک دایره اطراف واژن رو در بر میگیره و بخش میانی اون باز است به همین خاطر معمولا با ورود انگشت پرده بکارت پاره نمیشه و آسیب نمیبینه , اما به هر صورا برای اطمینان بیشتر باید به پزشک مراجعه کنید.

 192. Reza گفت:

  Ba salam

  man chan vaghte ba khanoomi gharare ezdevaj konam ama ghati nist, ama rabete darim ke be dokhool az posht monjar shode, ama dard nake baraye ishoon, azoonjaii ke ishoon dane 7 e tekvandoo dare mikhastam bebinam ke aya in varzeshe razmi baese az bein raftane parde mishe ya na?age are aya mishe dokhool anjam bedam kheili mamnoon misham behem komak konid chon ke aslan be doctor raftan eteqadi nadaran ishoon,
  mersi

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   صرف انجام تمرینات و ورزش های رزمی نمیتونه منجر به آسیب دیدگی پرده بکارت بشه , ممکنه در شرایط خاص یا موارد خاص این اتفاق بیوفته اما اصلا به صورت کلی نیست , پس تنها راه برای تشخیص مراجعه به پزشک است.

 193. nnnn گفت:

  با سلام
  من جوانی 29 ساله که 3 یال با یه خانمی آشنا شدم که روز اول با هم سکس داشتیم و ایشان با انگشت به من اعلام کرد که من پرده ندارمو خونریزی هم نداشت و ما 3 ساله با هم رابطه داریم ولی الان به من می گه من اون روز اول دختر بودم تو با من این کار و کردی من هم می گم معاینه پزشک همه چیزو نشون می ده یا حلقوی هست یا ارتجای است که در این صورت هنوز هم هست ولی درحالت سوم اگر پرده بکارت به صورت موارد فوق باشد درهنگام دخول باید خون ریزی داشته باشد ؟ولی در روز اول نزدیکی هیچ خونی از این خانم خارج نشد

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بهترین راه حل برای شما مراجعه به پزشک است اما با توجه به شرایط و فرائن به نظر میرسه که ایشون در زمان اولین نزدیکی باکره نبوده اند.

 194. sahar74 گفت:

  سلام باتشکرازمطالب خوبتون من یه سوال داشتم.حدودیه سال هست که نامزد دارم بعدازچندبار نزدیکی هیچ درد وخونریزی نداشتم به دکترمراجعه کردم ایشون گفتندکه بکارتت حلقوی هست وسالمه بعدازاون بازهم بانامزدم رابطه داشتم اما بازهیچ خونریزی ودردی نداشتم چون قبل ازرابطه نامزدم حدودبیست دقیقه وقت میذاره تا من روکاملااماده دخول کنه به همین خاطر بدون مشکل ودردی ازجلوسکس داریم ایاامکانش هست هنوزبکارتم سالم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفاجوابموبدین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   پرده های بکارت حلقوی ارتجاعی با نزدیکی آسیب نمیبینند و معمولا در حین زایمان از بین خواهند رفت , در صورتیکه پرده بکارت شما از این نوع باشه میتونه کماکان سالم باقی مونده باشه .

 195. sahar74 گفت:

  منتظرم لطفااگرمیشه جوابموبدین ممنون

 196. golnaz ahmadi گفت:

  slm,aya bade bardashte shodane bekarat shekle alate tanasoli avaz mishe/mesle labehaye foraj?yani vazhan halatesh baz mishe ya na?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر , پارگی پرده بکارت تاثیری در شکل خارجی واژن نداره واژن هم مثل بسیاری از اندام های بدن با افزایش سن رشد میکنه و معمولا لبه های اون برجسته تر میشن

 197. سارا ساحلی گفت:

  سلام بخدا خیلی خوشحال شدم بابت اشایی باسایتتون ببخشید در خصوص جواب پیام من میخواستم بگم من اصلا شرایط دکتر رفتن ندارم جواب شما خیلی ارومم کرد اخه من از رو ننادانی یک دستمال کاغذی گذاشتم بخدا روانی شده بودم میخواستم بخاطر این افکارای اشتباه خواستگارمو از دست بدم خیلی لطف کردید
  پاسخ دادید ببخشید تورو خدا دیگه مطمعنم کنین من اصلا شرایط دکتر رفتن ندارم بخدا وسواس گرفتم

 198. golnaz ahmadi گفت:

  اگه میشه جوابمو بدین ممنون میشم

 199. SODABE گفت:

  وااااااااااااااااااااي يني امكانش هست ك از بين رفت باش؟؟؟؟؟ نگيدتوروخدا چند درصد امكان داره ك ازبين رفت باش؟؟؟!!!!! آخ امكان مراجعه ب پزشك رو ندارم اصلا .بعدشم من اصلا درد نداشتم خونريزي پريوديمم تموم شد بعداز اين ماجرا ! خودم هرچي نگاه كردم نتونستم تشخيص بدم ك آيا هس يا ن؟!!!!!!!!؟

 200. SODABE گفت:

  اصلا ي چيز ديگ !!! امكان داره پرده تكيه تكيه بياد بيرون يا ن؟؟!!! يني يكمش يروز بياد يكم ديگش يروز ديگه بريزه بيرون؟!!! همچين چيزي امكان داره يا ن؟؟!!!!! توروخدا سريع جوابمو بدين مث اوندفع زيادي دير جواب ندين خواهشا لطفا التماسا !!!!!!!!!!!!

 201. golnaz ahmadi گفت:

  چرا جوابمو نمیدین پس

 202. ستاره گفت:

  سلام خسته نباشین
  من چندی وقت خودارضایی کردم کمی خون اومد وقتی پاکش کردم ذرات دستمال گردگرد شد امکان داره پرده ام پاره شده باشه؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر در حین عمل خودارضایی انگشت یا شئی خارجی وارد واژن شده باشه بله احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت وجود داره

 203. golnaz ahmadi گفت:

  khilyyyyy mamnun az in ke javabamo dadin

 204. ستاره گفت:

  میشه بگین چجوری اطمینان حاصل کنم از این موضوع؟ولی بدون ممراجعه به پزشک لطفا کمکم کنین!اگه اونطوری که شما بگین باشه توروخدا راه حلی بگین

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر در هنگام خودارضایی انگشت یا جسم خارجی وارد واژن کرده باشید و بعد از اون خونی دیده باشید احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت وجود داره و متاسفانه به جز مراجعه به پزشک و انجام معاینه نمیشه از صحت یا پارگی پرده بکارت مطمئن شد.

 205. لطفا کمکم کنید. با نامزدم رابطه دارم ولی دخول همیشه بدمن درد و خونریزیه. نوع پردم چیه؟ و آیا هنوز سالمه؟

 206. لطفاجواب بدید من هیچ درد و خونریزی نداشتم اما خجالت می کشم دکتر برم

 207. ستاره گفت:

  لطفا جواب بدین دارم سکته میکنم

 208. golnaz ahmadi گفت:

  سلام .من یه سوال دیگه هم داشتم.می خواستم بدونم ارگاسم به بکارت اسیب میرسونه؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر در مراحل رسیدن به ارگاسم انگشت یا جسم خارجی وارد واژن نشه خیر آسیبی وارد نمیشه

 209. ستاره گفت:

  کسی نیست جواب سوالارو بده؟

 210. golnaz ahmadi گفت:

  من نمی فهمم.خود ارضایی چه ربطی به پارگی بکارت داره؟لذتش از طریق کلیتوریس هست.وقتی چیزی داخل نمی ره پس چرا میگن خود ارضایی اسیب می زنه به بکارت؟

 211. مریم گفت:

  سلام من مریم 20 سالمه چند سال پیش یک بار انگشتمو واردبدنم کردم ولی خونی از بدنم بیرون نیومد و ی چند باری هم خود ارضایی کردم و بعد از اون ی درد چند ثانیه ای داشتم تو رو خدا کمکم کنید دارم از ناراحتی و استرس می میمیرم ب کسی هم نمی تونم بگم لطفا پاسخ رو ب ایمیلم ارسال کنید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به اظهارات شما به نظر نمیرسه آسیبی به پرده بکارتتون وارد شده باشه .. نگران نباشید

 212. golnaz ahmadi گفت:

  j soalaro bedin dg lotfan

 213. منا گفت:

  با سلام
  من در آستانه ازدواج هستم و خودم خواستم با آینه خودمو معاینه کنم که ببینم پرده بکارتم از چه نوعیه. وقتی تو آینه می دیدم که یه سوراخ ریز که تقریباً بازه روی واژنم هست.خیلی ترسیدم. یعنی من پرده ندارم؟

 214. نگار گفت:

  سلام 18سالمه تا حالا با پسری رابطه نداشتم از سر کنجکاوی انگشتمو تو واژنم کردم نه درد داشتم نه خونریزی یه مدت بعد ی شی که حدود1.5سانت قطرش بود 5سانتی وارد واژنم کرد و در اوردم بازم دردو خونریزی نداشتم دیگه نکردم اینکارو و بعضی وقتا کلیتوریس رو میمالم تا ارضا شم میخواستم ببینم احتمال اسیب هست؟ لطفا جواب بدین به ایمیلم ممنون

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تنها راه اطمینان از صحت پرده بکارت مراجعه به پزشک و معاینه است اما با توجه به توضیحات شما به نظر میرسه پرده بکارت شما آسیبی ندیده باشه … نگران نباشید

 215. elham گفت:

  سلام..من حدود 2 ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم و انگشتشو کرد تو با اینکه فشار زیاد نداد و خونی هم نیومده من ترس از پارگی دارم و همینطور از مراجعه به دکتر/میشه کمک کنید؟ از کجا بفهمم ک هنوز سالمم؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   تنها راه اطمینان از صحت پرده بکارت مراجعه به پزشک و معاینه است اما با توجه به توضیحات شما به نظر نمیرسه مشکلی وجود داشته باشه

 216. Amir reza گفت:

  Salam, aya emkan dare dar hengame sex parde pare nashe?
  Pezeshke zanan mitune tashkhis bede ke dokhtar rabete dashte ya na?
  Agar parde pare shude bashe ghablan va bad az modati ba ye pesar rabete dashte bashe dokhtar,parde pare shude ghabele tashkhis hast ke key pare shude?
  Aya khode dokhtar mitune tashkhis bede ke parde dare ya na?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   پرده بکارت و آلت تناسلی بانوان دستگاه ثبت وقایع ندارند !! به صورت محدود بعضی از مسائل قابل تشخیص هستند توسط پزشک .. مثل صحت , آسیب دیدگی و نوع پرده بکارت … پزشکان قانونی هم با روش هایی میتونن تشخیص بدهند که شخصی نزدیکی داشته یا نه ولی در بعضی موارد …

 217. alireza گفت:

  aya parde halghavie setarei badaz dokhol dobare be halate avalesh bar migarde?

 218. اوای تنهایی گفت:

  درود بر شما………..میخواستم بپرسم هر متخصص زنانی که مراجعه کنم اگه ازشون بخوام ترمیم پرده انجام میدم ؟؟؟؟یا اینکه منو به جایی معرفی کنن بنا به خواسته ی من؟؟؟؟

 219. اوای تنهایی گفت:

  درود بر شما……….میخواستم بپرسم هر متخصص زنانی که مراجعه کنم ازشون بخوام برام ترمیم پرده انجام میدن؟؟؟؟؟یا اینکه منو به جایی معرفی کنن برای ترمیم بنا به خواسته ی من؟؟؟؟؟ضمن اینکه من الان تو شهرستان زندگی میکنم تهران نیستم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   همه پزشکان عمل ترمیم پرده بکارت رو انجام نمیدهند … به پزشک مراجعه بفرمائید راهنمایی میکنند

 220. نوشین گفت:

  سلام برشما……من تو سن چهارده سالگی بر براثر نادونی و اینکه نمیدونستم پرده وجود داره خود ارضایی کردم با یه جسم خارجی که اندازه تقریبیش شبیه الت بود اما هیچ درد و خونی ندیدم یکی دو بارم با انگشت…..فکرمیکنم پرده ام پاره شده…….الان نوزده سالمه امکان ترمیم برای من هست؟؟؟؟با اینکه پنج سال رد شده من بعد ازون دیگه خودارضایی نکردم…….پرده من به طور کامل پاره شده؟؟؟؟خواهش میکنم زودتر جوابمو بدین…….خیلی ذهنم مشغوله

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در رابطه با صحت یا پارگی پرده بکارت شما بدون مراجعه به پزشک و معاینه نمیشه با قطعیت نظر داد .. در رابطه با ترمیم در صورتیکه پرده بکارت شما آسیب دیده باشه میتونید اقدام به ترمیم بکنید.

 221. man گفت:

  سلام لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم.من 2 ساله عقد کردم.قبل از ازدواج هیچ رابطه ای نداشتم.خانواده ی همسرم و البته خودش به خاطر اعتمادی که به من داشتن(چون پسر خالمه) اصلا اجازه ندادن گواهی بگیرم.تو دوران عقدمون بارها تا ختنه گاه بهم نزدیک شده میخواستم بدونم پردم پاره شده یا نه.خیلی میترسم من فکر میکردم با دخول کامل پاره میشه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به توضیحات شما به نظر نمیرسه به پرده بکارت شما آسیبی وارد شده باشد.

 222. مجتبی ونکی گفت:

  سلام ایا سکس در دوران نامزدی برای تعداد کم از راه مقعد اسیبی وارد میکنه. متوقف کنیم یا نه

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نزدیکی مقعدی در دراز مدت دارای عوارض زیادی است , به تعداد کم به شرط رعایت کلیه موارد بهداشتی توسط هر دو طرف عوارضی ندارد.

 223. ghazal گفت:

  سلام
  من وقتی بچه بودم از روی بچگی 2 یا 3بار انگشتمو (اشاره ) رو وارد واژنم کردم
  احتمال اینکه پرده بکارتم از بین رفته باشه هست؟؟
  تقریبا یادمه که اصلا خون ازم نیومد و فقط چند روز بعدش چندتا لکه ی قهوه ای دیدم یا همون موقع لکه قهوه ای دیدم نه خون
  تو رو به خدا کمکم کنید نمیتونم به دکتر مراجعه کنم از ترس

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بدون مراجعه به پزشک و معاینه نمیشه دقیق نظر داد .. احتمال آسیب وجود داره اما باز هم برای اطمینان باید به پزشک مراجعه کنید … دوست عزیز پزشک محرم بیمار است پس از مراجعه به پزشک واهمه نداشته باشید.

 224. نرگس صوفی گفت:

  با سلام
  من به دلیل اینکه اطمینانی از سالم نبودن پرده بکارتم به دلیل خود ارضایی داشتم به پزشک مراجعه کردم و پزشک گفت پرده بکارتم از نوع حلقوی هست و در موقع نزدیکی خونریزی نخواهد داشت اما به دلیل خودارضایی کمی گشاد و شل شده است.آیا با دارو میتوان شل شدن حلقه پرده بکارت را درمان کرد طوری که دکترهای مامایی موقع صدور سالم بودن پرده بکارت متوجه نشوند؟
  با تشکر

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر دارویی وجود نداره اما نگران نباشید گواهی صحت بکارت رو براتون صادر میکنند.

 225. saba60 گفت:

  سلام لطفا یکی ب سوال من هم جواب بده خواهش میکنم من از بچگی خودارضایی داشتم بدون اینکه بدونم سکس چی هست فقط با کلیتوریس ور میرفتم برام لذت ایجاد میکرد ولی بعد فهمیدن وسط لبهای کوچکو هم مالش میدادم ولی تا حالا خونی ندیدم چیزی هم داخل نکردم ولی خیلی میترسم ک پرده آسیب دیده باشه وقت پریودم ب اینه ک نگاه میکنم خون فقط از ی نقطه خارج میشه بقیه قسمتها با این ک بازن وتی خون نمیاد یعنی من پرده دارم لطفا سریع ج بدین تورو خدا

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباشید … احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت شما خیلی کمه .. برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید

 226. saba60 گفت:

  آیا اگه پرده پاره بشه خون پریود از کل واژن خارج میشه یا فقط یک نقطه ی مشخص برای خروج خون هست و ربطی به پرده نداره خواهشا جواب بدین من اطلاعاتم خیلی کمه لطفا راهنماییم کنین

 227. پارسا گفت:

  سلام ….. خوب هستید ؟
  من چند ماه پیش با دوست دخترم سکس داشتیم … اون میگفت اگه تا ی روز بعد از اینکه قاعدگی تمام بشه از جلو سکس کنیم پرده پاره نمیشه …
  منم ب حرفش گوش دادم و از جلو سکس کردیم اتفاقی نیفتاد
  در ضمن اینو هم بگم اون دختر از اقوام نزدیک ما هست و من ب پاک بودنش اطمینان دارم
  میخواستم بدونم راسته
  در ضمن میگفت چون خون قاعدگی باید از پرده عبور کنه تا یکی دو روز بعد قاعدگی برده باز هست ./
  ممنون میشم جوابمو بدید ……………. مر30

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بنده تا به امروز یک چنین توجیهی نشنیده بودم و این صحبت مبنای علمی نداره به هیچ عنوان … انشالله که ….

 228. یه بدبخت به تمام عیارخاک برسرالاغ گفت:

  سلام

  ببخشید من چندتا سوال داشتم
  1/من چندمدته که معتاد به خودارضایی شدم تقریبا هرشب وگاهی هر روز دوبار خودارضایی میکنم وخلاصه بیچاره شدم وهمیشه از طریق مالش کلیتوریس ارضا میشم تو اینترنت عکسایی دیدم اما نمیدونم ولی خیلی شبیه اونا نیست،خیلی میترسم که پردم پاره شده باشه
  دارم از ترس سکته میکنم.
  آلتم تو قسمت واژن یه سوراخ داره که خیلی به نظر باز نمیاد فقط درحدی که خون پریود وتو خودارضایی منی بیرون میاد.تاحالا انگشتمو فرو نکردم وهمیشه هراس داشتم فقط یه سوراخ خیلی کوچیک هم تو قسمت راست واژنم علاوه بر اون سوراخه هست اما نمیدونم چیه دقیقا.تو همه ی دخترا اون سوراخه تو واژن هست؟؟؟/من خیلی میترسم.
  گاهی سوزش دارم .
  واقعا میترسم نکنه پاره شده باشه بیچاره شم من که عرضه ی دکتر رفتن ندارم.
  اصلا دستمو داخل اون سوراخه نکردم فقط معمولا لمسش کردم.
  توروخدا بهم بگید پاره شده یانه؟؟دارم میمیرم ازترس
  2/قبل ازدواج معمولا چندتامعاینه میکنن وکجاها میفرستن ؟
  -معاینه ی سالم بودن بکارت هم انجام میدن قبل ازدواج؟؟؟؟؟
  -اگه پاره شده باشه چه خاکی بریزم سرم ؟؟؟؟؟؟
  -عمل ترمیم پرده اگه خودت بری تنهایی انجام میدن؟؟؟؟؟؟نیاز به اجازه ی والدین واینا که نیست؟؟؟؟؟؟
  -بعد ازدواج وهنگام دخول اگه ترمیم کرده باشی معلوم میشه؟؟؟
  منتظر جواباتون هستم
  فقط توروخدا زودتر جواب بدید دارم سکته میکنم.

 229. فاطمه نجفی گفت:

  سلام من از جلو نزدیکی داشتم ام هیچ خونی ندیدم فقط یکم درد داشت میخواستم بدونم میشه ارتجاعی باشه یا حلقوی پیش 2تا دکتر رفتم گفتن پردت سالمه میتونی ازدواج کنی ایا به نظرشما میتونم ازدواج کنم اگه پیش پزشک قانونی برم میفهمه از جلو نزدیکی داشتم خواهشا زود جوابمو بدبد ممنون اگه میشه به ایمیلم نفرسیبد ایمیل داداشمه مرسی

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   اگر دخول کامل صورت گرفته و پزشک بعد از مهاینه تشخیص صحت داده باشه پس به اختمال قوی پرده شما از نوع حلقوی ارتجاعی است … خیر

 230. نادیا گفت:

  سلام با پرده ارتجاعی میشه ازدواج کرد

 231. نسرین گفت:

  سلام از جلو نزدیکی داشتم خونی ندیدم پیش دکتر رفتم گفت پردت سالمه میشه مشکلی نداشته باشم خواهشا جوابمو بدید

 232. یه بدبخت به تمام عیارخاک برسرالاغ گفت:

  میشه جوابمو بدید

 233. یه بدبخت به تمام عیارخاک برسرالاغ گفت:

  سلام
  ببخشید من چندتا سوال داشتم
  ۱/من چندمدته که معتاد به خودارضایی شدم تقریبا هرشب وگاهی هر روز دوبار خودارضایی میکنم وخلاصه بیچاره شدم وهمیشه از طریق مالش کلیتوریس ارضا میشم تو اینترنت عکسایی دیدم اما نمیدونم ولی خیلی شبیه اونا نیست،خیلی میترسم که پردم پاره شده باشه
  دارم از ترس سکته میکنم.
  آلتم تو قسمت واژن یه سوراخ داره که خیلی به نظر باز نمیاد فقط درحدی که خون پریود وتو خودارضایی منی بیرون میاد.تاحالا انگشتمو فرو نکردم وهمیشه هراس داشتم فقط یه سوراخ خیلی کوچیک هم تو قسمت راست واژنم علاوه بر اون سوراخه هست اما نمیدونم چیه دقیقا.تو همه ی دخترا اون سوراخه تو واژن هست؟؟؟/من خیلی میترسم.
  گاهی سوزش دارم .
  واقعا میترسم نکنه پاره شده باشه بیچاره شم من که عرضه ی دکتر رفتن ندارم.
  اصلا دستمو داخل اون سوراخه نکردم فقط معمولا لمسش کردم.
  توروخدا بهم بگید پاره شده یانه؟؟دارم میمیرم ازترس
  ۲/قبل ازدواج معمولا چندتامعاینه میکنن وکجاها میفرستن ؟
  -معاینه ی سالم بودن بکارت هم انجام میدن قبل ازدواج؟؟؟؟؟
  -اگه پاره شده باشه چه خاکی بریزم سرم ؟؟؟؟؟؟
  -عمل ترمیم پرده اگه خودت بری تنهایی انجام میدن؟؟؟؟؟؟نیاز به اجازه ی والدین واینا که نیست؟؟؟؟؟؟
  -بعد ازدواج وهنگام دخول اگه ترمیم کرده باشی معلوم میشه؟؟؟
  منتظر جواباتون هستم
  فقط توروخدا زودتر جواب بدید دارم سکته میکنم.
  توروخدا جوابمو بدییییییییییید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت شما خیلیضعیفه و تقریبا به طور قطع میشه گفت کاملا سالمه … مراجعه به پزشک هم نه ترس داره و نه خجالت … بسیار راحت و منطقی است .. مراجعه به پزشک برای صحت پرده بکارت قبل از ازدواج بسته به شرایط خانواده طرفین داره و گاهی خواسته خانواده مرد و گاهی خواسته خانواده زن است و خیلی از افراد هم اعتقادی به این موضوع ندارند … نگران نباشید

 234. سارا گفت:

  سلام من با دوس پسرم بیشتر از 10 بار رابطه داشتیم البته ما عاشق همیم اما هر بار نه درد داشتم نه خونریزی یک بار تو اینه خودمو دیدم که دقیقا مثل عکس بکارت حلقوی بود خیلی میترسم که پردمو از دست داده باشم راهنماییم کنید ممنون

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در صورتیکه پرده شما از نوع حلقوی ارتجاعی باشه آسیب ندیده … اما در غیر این صورت ممکنه به دلیل تحریک بیش از اندازه و آمادگی جسمانی پرده آسیب دیده باشه و متوجه نشده باشید … پارگی پرده بکارت در بار اول مبتونه به صورت کلی نبوده باشه و فقط بخشی از پرده آسیب ببینه .. برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید

 235. سارا گفت:

  اگه میشه زود جوابمو بدین

 236. سارا گفت:

  البته باید بگم که دخول کامل داشتم اولش ی کم درد احساس کردم اما بعدش که واژنم خیس شد دردی نداشتم و حدود نیم ساعت دخول کامل داشتم بدون هیچ درد و خونریزی ایاپردم سالمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه زود جوابمو بدین

 237. نسرین گفت:

  سلام خواهش میکنم جوابمو بدید نگرانم ممنون

 238. سارا گفت:

  پس چرا جوابمو نمیدین من منتظرم

 239. sara گفت:

  slm.mikhastam bedunm raveshi baraye tang kardane magh.ad vujud dare ya na?mn chan bari az posht rabete dashtam mikhastam bedunm moghe ezdevaj vasam moshkeli pish nemiyad?

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر روشی وجود نداره … اما در صورتی که تعدد رابطه مقعدی کم و به فاصله اتفاق افتاده باشه , مقعد به حالت اولیه خودش بر میگرده … جای نگرانی نیست

 240. nazanin گفت:

  سلام.
  ببخشد فشار آب میتونه باعث پاره شدن پرده بکارت بشه؟وآیا دکتر میتونه تشخیص بده کهرابطه نداشته؟
  پرده بکارت از نوع مثلثی مقتی پاره میشه 3سوراخ بهم وصل میشن و مابین انها از بین میره؟
  وایا باز کرده لبه های آلات بدون دخول باعث اسیب به پرده میشود؟
  با تشکر

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   بسته به فشاری که آب تولید میکنه احتمال آسیب دیدن پرده بکارت وجود داره .. همچنین بسته به محل قرار گیری پرده بکارت , باز کردن لبه ها و فشاری که وارد میکنه میتونه منجر به آسیب دیدگی پرده بکارت بشه … در صورت پارگی پرده بکارت بر اثر فشار آب پزشک قادر به تشخیص نحوه پارگی نخواهد بود

 241. سعید12 گفت:

  باسلام.خانوم من اول راضی به ازدواج بامن نبود ولی علاقه شدیدی که بهش داشتم با اصرار زیادباهاش ازدواج کردم.تو دوران عقدباهاش نزدیکی کامل داشتم اما من خونی ندیدم و فکرکنم دردی نداشت.از قبل از نزدیکی هم یه تیکه شبیه پوست اندازه یه سکه کوچیک ازالت خانومم اویزون بود.میشه خانومم قبلا رابطه داشته باشه.الان خیلی عذاب میکشم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در حال حاضر و با توجه به چیزی که شما فرمودید نمیشه اظهار نظری کرد … اما بهتون توصیه میکنم با توجه به علاقه ای که به ایشون دارید از این مسائل عبور کنید و سعی کنید از این عمر دو روزه دنیا در کنار همدیگه نهایت لذت و شادی رو ببرید … گذشته ایشون هر چه که بوده با شما نبوده و مهم امروزه … موفق و شاد باشید

 242. سارا گفت:

  یعنی واقعا نمیخوایین به من جواب بدین من خیلی وقته منتظرم هر روز میام و به سایت سر میزنم اما هیچ خبری نیس تروخدا یه کم رسیدگی کنین ممنون ادمین جان

 243. شیرین سعیدی گفت:

  سلام.من ماما هستم.زمان دانشجویی به طور حرفه ای واسه ترمیم هایمن برامون دوره نگذاشتند.الان کجا میتونم یه دوره آموزشی ترمیم بگذرونم؟لطفا کمکم کنید.ممنون

 244. sara گفت:

  j soalamo key midin?b

 245. ايدا گفت:

  سلام ادمين.
  من 27 سالمه مجردم راستش الت تناسلي من اصلا شبيه هيچكدوم از عكس هايي كه تو اينترنت ديدم نيست نمي دونم ممكنه مشكلي در دستگاه تناسلي وجود داشته باشه كه مانع ازدواج من بشه؟ تو رو خدا نگيد برو دكتر كه واقعا نمي تونم برم. دكتر نگو قول دو سر بگو!!!!!!! 2- مي شه بگيد چجوري مي شه فهميد كه افضاء شديم علائمش چيه؟ كسي كه هيچ رابطه جنسي نداشته يعني باكره هست با خود ارضايي ممكنه افضاء بشه؟
  لطفا اگه ممكنه يه مقاله در مورد افضاء تو سايتتون بذاريد من هر چي تو اينترنت گشتم هيچ سايت به درد بخوري گير نيووردم در اين مورد. خيلي ممنون از وقتي كه مي ذاريد.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   درباره شکل ظاهری آلت تناسلی شما که بنده نمیتونم اظهار نظری داشته باشم … اما در مورد افضا … افضا معمولا یا به صورت مادرزادی اتفاق میوفته یا بر اثر نزدیکی … به طور کلی افضا باعث یکی شدن مجرای واژن و مخرج میشه …که قطعا این مورد درباره شما صدق نمیکنه …

 246. زیبا گفت:

  هنگام پریود وقتی به وازنم نگاه میکنم خون فقط از یه نقطه واز پایینترین قسمت خارج میشود ایا از این شیوه میشود فهمید که پرده سالم است یا نه بغد از پارگی پرده خون پریود چگونه بیرون میاید از همان قسمتی که قبلا دختر باکره بوده یا از کل وازن

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   از روی نحوه و محل خروج خون پریود نمیتونید به صحت یا نوع پرده بکارت پی ببرید … بهتره برای معاینه به پزشک مراجعه کنید

 247. نجمه گفت:

  سلام چیکار کنم پزشک قانونی نفهمه نزدیکی داشتم ی راهی نشونم بدید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   در این رابطه کاری نمیتونید بکنید … با پیشرفت علم پزشکی قانونی به راحتی متوجه آسیب دیدگی پرده بکارت و یا عمل ترمیم پرده بکارت میشه

 248. حمیرا شاقلانی گفت:

  با سلام
  ممنون از اطلاعاتی که دادین میخواستم بدونم که ممکنه پرده بکارتی که پاره شده رو بخیه کنیم ولی بخیه نگیره و اگر نشه کار دیگه ای میشه کرد

 249. مهسا گفت:

  سلام…من قبلا انگشتمو داخل واژنم كردم ولي درد و خونريزي نداشتم …وقتي خودمو معاينه كردم يه سوراخ به اندازه يه ناخن كوجولو ديدم كه به زور زدن گشاد ميشد و دوباره به حالت اول برمي گشت…دوست دارم عكسشو براتون ايميل كنم ميشه؟آيا آسيبي به پردم وارد شده . ممنون ميشم اگه جوابمو بدين…

 250. حمیرا شاقلانی گفت:

  جواب مارو نمیدید؟؟؟؟ خیلی وقت منتظر جوابم!!!!

 251. مهسا فاطمی گفت:

  سلام خیلی ممنون ازسایتی که دارین واقعا همچین فضاهایی تو جامعه بسته ما نیاز هست.
  من سال پیش با کسی ارتباط سطحی ینی معاشقه داشتم. آلت ایشون اصلا داخل نرفت اما فشار زیادی به من وارد شد به خاطر مالش شدید
  بعد دو ساعت لکه های قهوه ی رنگ در شرتم دیدم و این لکه بینی تا یه هفته ادامه داشت و این رو هم بگم که نزدیکه پریودیم بود.
  الان نمیدونم پرده دارم یا اون لکه بینی همون پردم بوده که به فنا رفته
  خواهش میکنم جوابمو بدین چون واقعا نمیدونم چه کاری باید بکنم از ترس جرات دکتر رفتنم ندارم
  ممون

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت شما خیلی ضعیفه و تقریبا محاله اگر داستان به شکلی اتفاق افتاده باشه که شما فرمودید با اینحال برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید … فراموش نکنید پزشکان محرم بیماران هستند نه دشمن اونها .. مراجعه به پزشک نه ترس داره و نه خجالت ..

 252. نفس گفت:

  سلام خسته نباشید
  من نفس هستم 19 ساله
  من چندین بار خود ارضایی داشتم.از مالش گذشته بود…
  ی بار خیارو ی کم به اندازه دو بند انگشت کردم اونتو ولی ن زیاد درد داشتم ن خون ریزی…
  الان ی 10 یا 12 باری میشه ک من از این نوار بهداشتی های زنونه استفاده کردم…
  ب کسی گفتم از این نوارا داری گفت ن برا کی می خوای گفتم برا خودم گفت نزار اینا برا زناست و…..
  ایا امکان داره پردم پاره شده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   احتمال پارگی پرده بکارت شما خیلی ضعیفه … اما برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید

 253. من گفت:

  سلام وخسته نباشید من حدود دوسال پیش بانامزدم که فقط صیغه ای بودیم سکس داشتم البته نه به صورت کامل.موقع س.ک.س یهو التشون تقریبا تا ختنه گاه وارد وازنم شد ومن سریع بلندشدم وخونی مشاهده نشد بعده دوساعت ی خون تقریبا قهوه ای رنگی ازم خارج شد وپریود شدم پیش دکتر رفتم گفتن بکارتتون سالمه ولی میترسم راهنماییم کنید ممنون میشم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نگران نباشید و به تشخیص پزشک اطمینان داشته باشید

   • Rahil گفت:

    سلام من ٢٠سالمه
    با نامزدم سكس نداشتم ولى چند بار انگشتش رو تا ته داخل كرد ولى من خونى مشاهده نكردم البته در همون لحظه ولى بعد از اين كه دستشويى مى رفتم يا هنگام تعويض لباس زير ميديدم لباسم خونيه .خون ابه
    تا اين كه چند وقت پيش سر التشو فرو كرد من اندازه ى يك برگ دستمال خون ابه ازم خارج شد فكر كردم پردم اسيب ديده ولى نامزدم گفت قبلا اين اتفاق افتاده بوده ولى به من نگفته تا امشب دوباره دستش رو فرو كرد وقتى اومدم خوننه باز شورتم خونى بود علت چيه؟؟!

    • مدیرسایت گفت:

     دوست عزیزم سلام
     بارها ذکر شده که اکثر پرده های بکارت مانند حلقه ای در اطراف واژن قرار میگیرند و میان اونها باز هست در نتیجه معمولا با ورود جسمی به ضخامت انگشت آسیب نمی بینند اما به دلیل حساسیت بافت واژن ممکنه با ورود انگشت و برخورد ناخن با دیواره واژن باعث ایجاد خونریزی بسیار خفیفی بشه که شما اون رو به شکل خونابه میدیدید . بعد از اینکه آلت وارد شده و شما به قدر یک دستمال خونابه دیدید این به معنای آسیب دیدگی پرده بکارت شماست .

 254. samaneh گفت:

  سلام من با خوندن مطلبی که اگر انگشت را در داخل بدن فرو کنید احتمال پارگی وجود دارد دارم سکته می کنم من یکی یا دو بار این کار کردم ولی نه خونریزی نه دردی نداشتم خودم را با آینه معاینه کردم از نوع دو تیغه ام و دقیقا مثل تصاویر اینترنت یعنی برای همیشه بدبخت شدم و باید قید ازدواج را بزنم

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر .. در اکثر افراد به دلیل ماهیت حلقوی بودن پرده بکارت با ورود انگشت پرده بکارت آسیب نمیبینه …

 255. الینا گفت:

  با سلام.من از دوران راهنماییم خود ارضایی داشتم.بدون اینکه بدونم کاری که دارم انجام میدم خود ارضاییه چون فوق العاده اطلاعاتم در اینباره کم بود.تا بعد ها که ازلاعاتم بالا رفت و تازه فهمیدم که پرده ای وجود داره.اونموقع بود که حسابی ترسیدم که نکنه از بین رفته.من همیشه بعد از پریودم لکه میدیدم و انگشتمو فرو میکردم که ببینم لکه هست یا نه.بعدا که فهمیدم پرده ای وجود داره دیگه نکردم.از چند جا سوال کردم اما طوری باهام حرف زدن که حس بدی به من داد.اما بعد که خوب فکر کردم دیدم که من از بچگیم این سوراخو دیده بودم منظورم حدود 7 یا 8 سالگیمه،و هیچوقت موقع وارد کردن انگشتم نه خون دیدم و نه دردم اومده.بخاطر همین الان خیالم یکم راحت شده.اما هنوز گاهی استرس میگیرم.وقتی آلتمو داخل آینه میبینم اگر خیلی زور بزنم یه شکافی باز میشه ولی یه چیز گوشت مانند صورتی کلفت اطرافشه.بالاخره نفهمیدم دارم یا ندارم.ممنون میشم جوابمو بدید

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   همونطور که بارها توضیح داده شده معمولا در اکثر افراد پرده بکارت همچون دایره ای در اطراف ورودی واژن قرار میگیره و به همین علت با وارد شده انگشت عموما آسیبی به پرده بکارت وارد نمیشه … برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید

 256. شبنم گفت:

  با سلام
  من چند سال پیش چندین بار در مهبل احساس خارش میکردم و به شدت مهبلم را خاروندم و کمی هم خون اومد البته این کار در زمان پریودم هم تکرار شد ولی فکر نمیکنم انگشتم وارد واژنم شده باشه به نظرتون ممکنه به پرده ام اسیب رسیده باشه؟ایا این درسته که پرده تو عمق 3 اینچی قرار داره؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون خیلی نگرانم.

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   خیر وجود پرده در عمق سه اینچی صحت نداره اما در صورتیکه چیزی وارد واژن نکرده باشید احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت وجود نداره …

   • مریم رضایی گفت:

    من 19 سالمه که 18 سالگی سکس از عقب داشتم که بعد از اون یه گوشت کوچیک اویزون شد و الان میخوام ازدواج کنم خیلی میترسم که شوهرم متوجه بشه از گوشتی که اویزون شده توروخدا کمک کنیدد چی کنمممممم

    • مدیریت گفت:

     دوست عزیزم سلام

     بهتره به پزشک مراجعه کنید برای معاینه .. احتمال کمی داره این مشکل بر اثر نزدیکی مقعدی ایجاد شده باشه اما بهتره برای معاینه و درمان به پزشک مراجعه کنید

 257. asemani گفت:

  دخترا اگه بدونن چه جواهری هستن به خدا ی بزرگ هیچ وقت نمیگزارند دست هیچ نامردی بهشون برسه به خدا این مطلب رو با گریه مینویسم تو رو خدایی که میپرستید قدر خودتونو بدونین تو ر و خدا

 258. asemani گفت:

  به دلیل اشتباههی که در گذشته از روی نادانی کردم الان در سن 26 سالگی از ازدواج کردن سر خورده شدم و با وجو خاستگاران زیاد جرعت ازدواج ندارم چون دختر نیستم و خانوادم از این موضوع بی خبر هستن از طرفی نمیتوانم به همسر ایندم دروغ بگم و دچار افسردگیر شدم .ای کاش خدا یک فرصت دیگه به من میداد تا قدر دختر بودن خود را میدانستم .تو رو خدا .تو رو خدا.تو رو خدا قدر دختر بودنه خودتونو بدونید .نزارین دستای کثیف بهتون بخوره.من عمر زیادی نمیکنم به زودی از این دنیای کثیف میرم پیشه خدا جونم .اونجا اروم میشم نه پیشه شما حیوانهای انسان نما.my good=my love

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام
   نا امیدی خودش گناه بزرگیه … مطمئنا در جامعه امروز ما هستند مردان زیادی که میتونید با صداقت وضعیت خودتون رو بهشون بگید و زندگی و ازدواج خوبی هم داشته باشید .. از طرف دیگه اگر به اشتباه خودتون واقف هستید و از وضعیتی که دارید پشیمون میتونید با عمل ترمیم ازدواج کنید … مهم اینه که بعد از ازدواج صادق و وفادار باشید زندگی گذشته شما فقط به خودتون مربوط میشه نه کس دیگه

 259. سارا گفت:

  واقعا که ادمای بی مسعولیت وقتی خبر مرگتون سایتی باز میکنید بهش رسیدگی کنید خاک بر سر ها

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیز سلام
   این یک سایت آموزشی رایگانه و تعهدی برای پاسخ دادن به کسی نداره … لطفا حدود ادب رو رعایت کنید

 260. ali reza گفت:

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون

 261. شبنم گفت:

  مرسی از اینکه به سوالم پاسخ دادید،یه جورایی خیالم راحت شد.
  پس پرده در چه عمقی قرار داره که فقط اگه چیزی وارد واژن بشه پرده اسیب میبینه؟

 262. aaahmad گفت:

  salam
  man taye ye rabete ba namzadam chon darde ziyadi dasht be karam edame nadadam va bikhial shodam vali khon rizie kami ham dasht ,bad az ye modat zanam be doktor morajee kard va doktor goft ke pardash halghavie va pardash asib dide va nesfe az pardash nis aya hamchin chizi emkan dare ?
  va age emkan dare khob mishe tay gozashte zaman?

 263. الناز گفت:

  من حدود 5 ماه پيش با نامزدم رابطه داشتم اما نه بطور كامل فقط چندتا ضربه با فشار بهم وارد كرد ولي داخل نشد اما چند قطره خون ديدم تا اينكه تو چند روزه گذشته پيش 3 تا دكتر رفتم
  دكتر اول بعد از اينكه بهش گفتم چي شده معاينه كرد و گفت كاملا باز نشده نيمه بازه
  دكتر دوم هم بهش گفتم كه چه اتفاقي افتاده بعد از كلي معاينه گفت تو نگاه اول سالم به نظر مياد اما دقت كه كني اثر جوش خوردگي مشخصه گفت خودش خودبخود ترميم شده اما برگه سلامت بهم نداد
  من ماجرا رو براي دكتر سوم تعريف نكردم و بعد از معاينه بهم گفت خوبه سالمه بعدش براش توضيح دادم كه چي شده دوباره معاينه كردو گفت تو ساعت 6 يه جوش خوردگي داري اما پارگي نداري و خونريزي هم مجددا داري ولي گفت برگه سلامت رو بهم نميده چون اگه بخواد بده توش مينويسه سالم با جوش خوردگي . در واقع تا من اعتراف نكردم نفهميده بود.
  يممكنه واقعا بكارت من خودبخود ترميم شده باشه؟
  يعني هيچ دكتري با شرح حال من بهم برگه صحت بكارت رو بدون نوشتن اثر جوش خوردگي نميده؟ سخت گيري تا اين حد؟

 264. ملینا گفت:

  Ma kheili kam vared shod lotfan rahnam konin aya bekaratamo az fast dadam??Salam man sex dashtam va yekam az alat dakhele vajane man shod ama khoonrizi nadashtam a

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام

   احتمالا آلت خیلی وارد نشده و به دلیل تحریک شدن و روان بودن واژن فشاری به پرده بکارت وارد نشده و همچنان سالم است

 265. مهسا فاطمی گفت:

  یک دنیااااااااا ممنوووووووون

 266. حمیدکشوری گفت:

  خیلی کامل و پر محتوا بود واقعا ممنون

 267. pedram گفت:

  جالب بود…

  • 2020 گفت:

   ایا وارد الت تا ختنه گاه باعث از بین رفتن پرده میشود در صورتیکه دهانه حالت گرد دارد وچسبندگی خودشو داره فقط لبه دهانه خراش خراش شده

 268. فاطمه س گفت:

  سلام من یک بار انگشت کردم در واژن و حتی نمیدونم به واژن رسیده یا نه . ففط یک لحظه احساس برخورد انگشتم با یه مانع رو کردم هیچ خونریزی نداشتم ایا ممکنه پرده بکارتم سالم نباشه یا پاره شده باشه ؟ فقط یکم سوز و درد اصابت داشت

  • مدیریت گفت:

   دوست عزیزم سلام

   در صورتیکه پرده بکارت از نوع حلقوی باشد با ورود انگشت به واژن آسیبی به پرده بکارت وارد نخواهد شد

  • مینا گفت:

   سلام آیا پرده ای که یکبار عمل شده امکانش هست که باز عمل بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • مدیریت گفت:

    دوست عزیزم سلام

    بدون معاینه تشخیص قابلیت ترمیم مجدد پرده بکارت وجود نداره …اما امکان اون از بار اول قطعا کمتر خواهد بود

 269. sahar گفت:

  salam.,man yek mahe dg aroosime.,az nazdiki kheily mitarsam.,pare shodane parde cheghadr dard dare?,

 270. سمیه گفت:

  سلام من حدود4سال خودارضایی میکنم بخاطرترس از دست دادن پرده ام خودم معاینه کردم قسمت بالایی پردم که نزدیک سوراخ ادرار ازسمت راست یکم پارگی داره اما تا بحال خونریزی ندیدم حالا خیلی میترسم آیا این پارگی یا شکل پرده ام پردم شبیه حلقوی سوراخشم خیلی ریز اما اون پارگی که دیدم منو میترسونه جدیدا بعد خودارضایی خونی اندازه سرسوزن یکم بیشتر دیدم ترسیدم خودم که معاینه کردم دوباره همون شکل قبلی داشت الان خیلی میترسم توروخدا جوابمو بدید شبا خوابم نمیبره استرس ولم نمیکنه

 271. فرانک گفت:

  سلام. ممنون از سایت خییییلی خوبتون .یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید. من الان 3 ساله که از نامزدم جدا شدم توی این مدت هیچ رابطه ای نداشتم ولی قبلا حدودا 6-7 ماه باهم سکس داشتیم من اصلا خون ریزی نداشتم فقط اولین بار شدیدا درد داشتم . به دکتر مراجعه نکردم چون میترسم . میخوام بدونم ممکنه پردم ارتجاعی باشه؟ و اینکه بعد 3 سال اگر به دکتر مراجعه کنم گواهی بکارت بهم میده؟ مشخص میشه که قبلا رابطه داشتم؟

 272. فرانک گفت:

  فقط تورو خدا سریع جوابمو بدید . شنبه میخوام برم دکتر .بالاخره دلمو به دریا زدم ولی قبلش میخوام امادگیشو داشته باشم . مرسی

 273. ؟؟؟ گفت:

  سلام دختری 18 ساله هستم و وقتی ک 15 سالم بود یک بار خود ارضایی داشتم و جسمی رو داخل مقعدم فرو کردم اما بعد دیدم که اون جسم مقدار خیلی کمی خونی شده . به نظر شما این مساله ربطی به پرده بکارتم دارد ممکنه اون خون ربطی به پارگی پرده داشته باشه یا مربوط به زخم مقعد است ؟

 274. N گفت:

  سلام ببخشید فقط با مالش قسمت بالایی..اسمشو نمیدونم ولی یک انگشت پایین تر از مثانه امکان پاره شدن پرده وجود داره..خیلی میترسم سریع جواب بدین لطفا….لطفا همین جا پاسخ بدین ممنون

 275. سارا گفت:

  سلام من حدود 1ماه هست عقد کردم و نمیخوام پرده بکارت در دوران عقد پاره بشه از طرفی همسرم رو خیلی دوست دارم و میخوام آرامش داشته باشه لطفا راهنمایی میکنید به چه روشی همسرم رو ارضا کنم ؟

 276. نسترن 20 گفت:

  سلام من از جلو نزدیکی داشتم ولی هیچ خونی ندیدم پیش دو پزشگ متخصص رفتم گفت پردت سالمه فقط یکم ی ذره پائینش سابیده بازم نزدیکی داشتم هیچ خون و دردی نداشتم فقط سوزش ایا پرده من ارتجاعیه؟