مارا در گوگل محبوب کنید ...

face.png face.png
  • کاربران آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 2223
  • بازدید دیروز : 6198
  • بازدید این هفته : 46108
  • بازدید این ماه : 202692
  • بازدید کل : 2159801


telegram

مقاربت های دردناک برای آقایان و بانوان و تاثیر آن در کاهش میل جنسی

مقاربت در سنین بالا
هر دو زوج باید بتوانند علی رغم بالا رفتن سن، از تمامی احساسات جنسی، چه جسمی و چه عاطفی، لذت ببرند. پس از یائسگی، در اثر کاهش لغزنده بودن مهبل، مقاربت باعث ناراحتی می شود. علت کاهش لغزندگی، کاهش استروژن است. بهترین راه حل‌های کوتاه مدت، استفاده از ژلهای محلول در آب و به کارگیری روشهای جنسی جدید هستند. به عنوان نوعی درمان درازمدت، گاهی می توان خشکی مهبل را با هورمون درمانی بهبود بخشید (به مبحث یائسگی بانشاط ‌مراجعه کنید). به مرور که سن مردان بالا می رود، مدت بیشتری طول می کشد تا به نعوظ کامل دست یابند و نعوظشان هم به سفتی گذشته نیست. انزال هم ممکن است با اندکی تأخیر اتفاق بیفتد. با وجود این، اغلب بالا رفتن تجربه و اعتماد به نفس این مسایل را جبران می کنند. در صورت ابتلای هر یک از طرفین به بیماری ناتوان کننده، استفاده از وضعیت قرارگیری متفاوت و شکل دیگری از تماس جنسی می تواند کمک کننده باشد. برخی از افراد مبتلا به مشکلات جنسی در گذشته، از سن به عنوان عذری برای اجتناب از مقاربت استفاده می کنند، ولی هیچگاه برای مشاوره دیر نیست و سن هم مانعی برای دستیابی به درمان محسوب نمی‌شود.

.

توضیحات :
درمان واژینیسموس
واژینیسموس حالتی است که در طی آن، عضلات اطراف مهبل منقبض و مانع دخول می شوند. یکی از روشهای درمانی این است که فرد مبتلا ، به مرور وسایل گشادکننده با قطر بیشتر در داخل مهبل خود وارد کند. این کار می تواند به برطرف کردن ترس از توانایی کش آمدن مهبل در حدی که اجازه دخول را بدهد کمک کند. واژینیسموس و برخی دیگر از مشکلات جنسی زنان، علل روانشناسی دارند. مشاوره جنسی اغلب می تواند به برطرف کردن ترسها یا کنار نیامدن با اتفاقات جنسی ناخوشایند گذشته کمک کند و بدین ترتیب مشکل را حل کند.

.

مقاربت دردناک در مردان

در صورتی که موقع مقاربت دچار درد می‌شوید، از این نمودار استفاده کنید. درمان نکردن علت ایجاد کننده درد موقع مقاربت، می‌تواند به ایجاد مشکلات نعوظ و انزال هم منتهی شود. چندین علت مختلف و احتمالی برای دردناک بودن مقاربت در مردان وجود دارد از جمله بیماری‌های درگیرکننده سطح آلت، تنگی پوست سر آلت، عفونت‌ها و لغزنده شدن ناکافی.

.

کاهش میل جنسی در مردان

میزان میل جنسی طبیعی در هر فرد متفاوت است. در صورتی که همیشه میل جنسی کمی داشته‌اید، به ندرت استمنا می‌کنید یا به ندرت احساس برانگیختگی جنسی به شما دست می‌دهد، ممکن است علت فقط این باشد که ذاتاً میل جنسی شما کمتر از بقیه است. در صورتی که درباره کاهش میل جنسیتان نگران هستید یا در صورتی که اخیراً دچار کاهش میل جنسی شده‌ا‌اید، از این نمودار استفاده کنید. کاهش میل جنسی اغلب علت روانی دارد اما ممکن است ناشی از بیماری‌هایی باشد که مقدار هورمون جنسی تستوسترون را کاهش می‌دهند.

.

مقاربت پس از بیماری
بسیاری از افراد نگران این مسأله هستند که آیا مقاربت پس از بیماری‌های بزرگ و عمده مثل حمله قلبی یا سکته مغزی، بی‌خطر است یا خیر. مقاربت آسوده و آرام، تقریباً به انرژی معادل بالا رفتن از دو طبقه پله نیاز دارد؛ پس اگر از عهده این مقدار فعالیت بر می‌آیید، بعید است که مقاربت برایتان مشکل‌ساز باشد. در صورت وجود هرگونه شک، پزشک می‌تواند راهنمای شما باشد. یکی از مسایل دیگر، نگرانی درباره تغییر چهره و تصویر جسمی پس از جراحـی اسـت. چنـین حالتـی مثلاً موقعـی اتفـاق مـی‌افتد که فردی جراحی روده انجام داده و حالا دهانه خروجی روده (استوما) روی پوست شکمش قرار گرفته و یا زنی که جراحی پستان انجام داده است. در این شرایط، مشاوره می‌تواند در تطابق و کنار آمدن با تغییرات بدن مفید باشد. در صورت ابتلا به بیماری‌های ناتوان‌کننده مثل آرتریت روماتویید، درد می‌تواند باعث مشکلات مقاربت شود. شاید لازم باشد حالت‌ها و وضعیت‌های جنسی مختلفی را امتحان کنید تا وضعیت راحت‌تر برای خودتان پیدا کنید. انجمن‌های حمایتی مرتبط با این مسایل نیز می‌توانند به شما درباره نحوه مقابله با این مشکلات کمک کنند.

.

گرایش جنسی
هر چند برخی از افراد فقط غیر همجنس گرایی را طبیعی می‌دانند، اما در دوران نوجوانی قبل از مجذوب شدن به جنس مخالف، عبور از مرحله‌ای از احساسات همجنس‌گرایانه شایع است. با وجود این برخی افراد در تمـام عمـر خود، همجنس‌گرا یا دوجنس گرا باقی می‌مانند. بعضی از افراد در درباره تمایلات این گونه جنسی خود احساس گناه می‌کنند. در صورت داشتن همسر یا شریک جنسی متعدد، خطر انتقال عفونت‌های آمیزشی از جمله ایدز ‌افزایـش پیـدا می‌کند و لازم است مقاربت به روشی‌ بی‌خطر انجام شود.

.

برخی از زنان، یک یا دو بار در هفته یا حتی کمتر، نیاز به مقاربت احساس می کنند. در حالی که برخی دیگر، هر روز چنین نیازی را احساس می کنند. میل جنسی که در این حدود باشد، طبیعی است. با وجود این، کاهش ناگهانی میل جنسی طبیعی ممکن است نشانه ای از بروز مشکل باشد. ممکن است علت کاهش میل جنسی، مشکل جسمانی باشد مثلاً وجود عفونت، باعث احساس ناراحتی موقع مقاربت می شود و میل جنسی را کم می کند. در بسیاری از موارد، کاهش میل جنسی علت روانشناسی مثل استرس، افسردگی یا اضطراب درباره وجود یک مشکل جنسی خاص دارد. در صورتی که از بابت کاهش غیرطبیعی میل جنسی خود نگران هستید یا اینکه دیگر مثل گذشته به راحتی از نظر جنسی تحریک و برانگیخته نمی شوید، از این نمودار استفاده کنید. در صورتی که دیر درصدد کمک و درمان برآیید، ممکن است رابطه شما با همسرتان دچار مشکل شود.

.

مهارتهای کمک‌کننده :
بیان نیازهای جنسی
بسیاری از مردم احساس می کنند که می توانند جنبه جنسی روابط خود را بهبود ببخشند، اما گفتگو درباره نیازهای جنسی با همسرشان برایشان مشکل است. پیشنهادهای زیر می تواند برای بهبود رابطه و درک متقابل شما و همسرتان که کلید روابط جنسی مطلوب است، کمک کننده باشد:
. درباره بهترین زمان گفتگو به دقت فکر کنید. سعی کنید خصمانه یا نقادانه صحبت نکنید.
. علاوه بر مشکلات، درباره جنبه‌های مثبت روابط جنسی خود هم گفتگو کنید.
. درباره آن دسته از فعالیتهای جنسی که به آنها علاقه دارید یا می خواهید وقت بیشتری را صرف آن کنید، پیشنهاد و نظر دهید.
. نظرات خود را صریح و پیشنهادهای خود را بی پرده بگویید.
. به هر آنچه که همسرتان می گوید، گوش فرا دهید.
. به کمک هم یک برنامه اجرایی تهیه کنید. اجرای یک و در طی آن، به اجرای نکاتی که هر دو دوست دارید، بپردازید.


ارسال نظرات